Macbook - hrkání při pohybu ze strany na stranu!

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Lukas3131
Příspěvky: 8
Registrován: 22 led 2018 21:09

Macbook - hrkání při pohybu ze strany na stranu!

Příspěvek od Lukas3131 » 22 led 2018 21:24

Ahoj všem,
možná to je pro někoho banalita, ale mě to nedalo a snažil jsem se to řešit.
Řeč je o hrkání v macbooku 12 (ale zkoušel jsem i macbook PRO a ten to taky dělá). Tento jev je znám od roku 2015 (nebo aspoň já ho datuju do této doby). Příklad hrkání naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=VG3GizPPZ3M

Dle mých informací, které jsem za poslední dva roky získal se jedná o uvolněný plíšek "čehosi" v displeji. To co drží v pravé ruce viz příloha.

Asi bych tady mohl psát slohy, protože jsem to řešil i na úrovni Apple v Corku, kde mi bylo následně řečeno, že se jedná o vlastnost výrobku a cena za to, že je displej tak tenký. Já si to o zařízení za 40.000,- Kč nemyslím. Nebo bych mohl napsat, že to je můj třetí macbook, který hrká (ty dva předchozí jsem vrátil ve 14ti denní lhůtě). Nebo bych mohl napsat, že i Český servis tuto vadu označil neoficiálně za vadu, ale oficialně (pod tlakem Applu) za vlastnost výrobku. Proto jsem se rozhodl bojovat všemi dostupnými prostředky.
A protože žijeme tam, kde žijeme. A protože jsem macbook nekoupil přímo u Apple (jinak bych ho měl už dávno vyměněný), tak jsem byl nucen zažalovat přímo prodejce (iSetos) dle naší platné legislativy. Výhodou všeho bylo, že jsem macbook reklamoval do půl roku od koupi. Pokud se totiž podíváte do občanského zákoníku, tak tam se hovoří, že pokud zboží vykazuje vady do půl roku od koupi, tak se má automaticky za to, že se jedná o výrobní vadu. To je dost podstatný fakt. Protože po té je míč na straně prodejce, který musí dokazovat, že to tak není. A pokud vezmeme v potaz, že hrká skoro každý druhý macbook, tak jejich šance je téměr minimální. Takto byla postavena i naše obhajoba s mým právníkem.
Celý spor se táhnul cca rok a půl. Asi tři soudní znalci tento případ odmítli z různých důvodu, ale našel se přece jeden, který objektivně napsal celý posudek a víceméně označil toto chování za vadu. Na základě tohoto posudku, první instance (okresní soud praha-východ) rozhodl PLNĚ v můj prospěch. Následně se žalovaný odvolal, což se dalo čekat, a druhá instance (odvolací soud - krajský soud praha), definitivně potvrdil první rozsudek.
Momentálně čekám na vyhotovení rozsudku, pak do 15ti dní musím vrátit zařízení a do 15 dní bych měl dostat peníze zpět na účet, včetně všech poplatků a úroků.
Tady bych rád podotknul, že jsem narazil na výborného právníka, který má na svědomí start up webu Reklamovat.cz. S tímto právníkem jsem měl ústní dohodu, že v případě prohry (což od začátku nepředpokládal, protože celý případ se jevil jako vyhraný) mu nebudu muset zaplatit žádné náklady s řízením spojené. Tudíž tento soud mě stál na začátku soudní poplatek 1470,- Kč a to bylo všechno. Všechny ostatní výdaje teď musí zaplatit prodejce. Vtipný na tom je, že jsem se s nima chtěl před zažalováním domluvit mimosoudně. Oni o tom nechtěli ani slyšet a nevěřili, že to dám k soudu. Teď mají na krku náklady za cca 90tis.

Takže tímto bych rád apeloval na všechny, kteří mají stejný problém a koupili v nedávné době macbook 12 nebo Pro, ať se na mě obrátí a já vám rád pomohu poskytnutým kontaktem na pana právníka. ;) můj email je L.Zelinko@me.com .

Ano, najdou se mezi váma i tací, kteří řeknou, že jsem blb, když takhle pohybuju s macbookem, a že to nemá vliv na používání. Ano, možná to tak vypadá, ale rád bych podotknul, že na tuto vadu jsem přišel náhodou, když jsem držel v ruce macbook a přesouval se od stolu ke gauči a macbook jsem normálně jen držel v ruce otevřený. A druhá věc: Jde mi hlavně o princip! Doma mám apple zařízení za cca 200tis., takže nejsem žádnej vysírák, ale toto jednání se mi prostě nelíbí!! :x

Děkuji za pozornost

Lukáš Zelinko
Přílohy
thumb_IMG_0403_1024.jpg

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook - hrkání při pohybu ze strany na stranu!

Příspěvek od pavliczeck » 23 led 2018 09:56

Ahoj Lukáši,

obávám se, že lidi na tomto fóru nemají čas na to, aby chodili po soudech a řešili VLASTNOST produktu tímto způsobem. Chci se zeptat čeho jsi dosáhl? Dostal jsi nový kus, který to už nedělá? Nebo Ti šlo čistě o vrácení peněz? Co jsi pořídil za tyto peníze? Zase "hrkající" počítač? Nebo jsi na tom vydělal balík peněz a řešení této vlastnosti se natolik vyplatilo, že to je mnohem lepší než kdyby si vydělával peníze v práci?

Přijde mi to jako absolutní hloupost podobná tomu, že lidi reklamují chrastící autofocus na svém iPhonu. Je to prostě vlastnost. Ničím to neomezuje, vše funguje jak má.
A druhá věc: Jde mi hlavně o princip! Doma mám apple zařízení za cca 200tis., takže nejsem žádnej vysírák, ale toto jednání se mi prostě nelíbí!! :x
Mám od Apple produkty za skoro půl milionu a stejně si připadám jako nicka :)
PS: Sám jsem si reklamoval notebook hned po nákupu (pískal nějaký kondík), tohle beru jako vadu, protože mě to ruší při práci, ale nějaké zvuky při "nenormálním používání"? Zajímá mě jak jsi dopadl (viz. otázky nahoře).
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Lukas3131
Příspěvky: 8
Registrován: 22 led 2018 21:09

Re: Macbook - hrkání při pohybu ze strany na stranu!

Příspěvek od Lukas3131 » 30 led 2018 21:12

Neberu ti tvůj názor, nicméně já si nekupuju mac proto, aby mě v něm hrkalo. Dosáhl jsem primárně toho, že říkat, že to je vlastnost může pouze pokrytec a hlupák. Ale život je otázka priorit. Ale co se týče tvých dotazů. Vrátili mi peníze vč. úroků a poplatků. Každopádně to nedělám proto, abych na tom vydělal. To si můžu založit stavební spoření a za tu dobu vydělám víc.
Chtěl jsem tím jen poukázat na neschopnost Applu opravit tak banální věc jako je uvolněná součástka v displeji. A doufal jsem, že tím třeba i pomůžu ostastním uživatelům. Ale jak to tak vypadá, všem to je úplně u prdele .... a to je smutný. Hawk

Odpovědět