iMac bzučí při vypnutí

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Rhino
Příspěvky: 315
Registrován: 18 srp 2012 10:11

iMac bzučí při vypnutí

Příspěvek od Rhino » 11 úno 2018 09:24

Od včerejška jsem narazil na následující problém. Mám iMac 2011. Když je zcela vypnutý nebo uspaný, tak v levém horním rohu jemně bzučí. Dá se to přirovnat ke komářímu bzučení ( výškou ), někdy ten tón kolísá, jako siréna :roll: Vypnul jsem ho z napájení na delší dobu, ale stejně nepomohlo. Když je normálně zapnutý, tak tam nic nebzučí a vše je Ok. Jen, když je vypnutý.

Nějaké nápady? :) Díky ;)

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: iMac bzučí při vypnutí

Příspěvek od ra3662 » 11 úno 2018 10:29

Najdi si na ifixit.com svůj model a zjisti co se nachází v místě bzučení.

JChylik
Příspěvky: 13
Registrován: 01 srp 2012 22:07
Bydliště: Křižanov, CZ

Re: iMac bzučí při vypnutí

Příspěvek od JChylik » 19 bře 2018 21:17

Ahoj taky mám iMac z roku 2011 21.5 palce kupoval jsem ho jako úplně nový a hned ti přesně řeknu co to je,je to totiž zdroj slyšíš pískání moc mě mrzí že tě nepotěším ale odchází ti zdroj...já měl štěstí že mě ho vyměnili v rámci záruky tenkrát,ale byla to moje vina tenkrát byla bouřka a asi přišlo do sítě přepětí a zdroj odešel od té doby jsem si k iMacovi koupil kvalitní přepětovou ochranu...a dobrý,tak doufám že jsem poradil,tak zatím a zdravím všechny Apple nadšence ahoj.
Jan Chylík

Rhino
Příspěvky: 315
Registrován: 18 srp 2012 10:11

Re: iMac bzučí při vypnutí

Příspěvek od Rhino » 21 bře 2018 10:20

JChylik píše:Ahoj taky mám iMac z roku 2011 21.5 palce kupoval jsem ho jako úplně nový a hned ti přesně řeknu co to je,je to totiž zdroj slyšíš pískání moc mě mrzí že tě nepotěším ale odchází ti zdroj...já měl štěstí že mě ho vyměnili v rámci záruky tenkrát,ale byla to moje vina tenkrát byla bouřka a asi přišlo do sítě přepětí a zdroj odešel od té doby jsem si k iMacovi koupil kvalitní přepětovou ochranu...a dobrý,tak doufám že jsem poradil,tak zatím a zdravím všechny Apple nadšence ahoj.
Moc děkuji za informaci. Tak uvidíme, co se bude dít dál. Přepěťovou ochran vč. UPS mám, věřím, že je jako v bavlnce :-) Ale šest let je šest let. Všechno jednou odslouží. Tak snad přežije, co možná nejdéle :P

Odpovědět