Motivace ke koupi MacBooku

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Carny10
Příspěvky: 28
Registrován: 13 úno 2014 14:27

Motivace ke koupi MacBooku

Příspěvek od Carny10 » 28 bře 2018 00:52

Ahoj,

rozhodl jsem se po dlouhém rozmýšlení, že půjdu do (alespoň na můj vkus) v celku drahého zařízení a to MacBooku Pro s Touch Barem. Jestli do 13" nebo do 15" ještě úplně nevím, ale vím, že ho prostě chci. :D Důvod není nijak extra žádný, popravdě už chci jít pouze do Retina displeje (v současné době mám 2015 Aira), líbí se mi TouchBar a Space Grey barva. Na jednu stranu se mi ten MacBook hrozně líbí, na druhou stranu mi přijdou pouze tyto důvody v celku málo na to, abych investoval přes 50 tisíc za něco, co v podstatě pořádně nevyužiju. Jediné, co na MacBooku dělám je psaní článků, škola a internet (dobrá, občas to proložím nějakým tím Fortnite, popřípadě CS:GO). A tak jsem si řekl, že by bylo fajn, aby měla koupě MacBooku své opodstatnění a že za to, že do něj investuju takové množství peněz se něco nového naučím. Zkrátka aby má investice byla skutečně investice(do nových dovedností, které by popřípadě mohli časem vynést nějaký zisk, nebo mě dokonce uživit :?: :idea: ), nikoliv abych za rok zjistil, že vlastně na MacBooku dělám úplně to stejné, co by zvládl laptop s Intel Atomem za 6 tisíc.

A tak se vás ptám, kde bych mohl eventuelně začít? S programováním si přílíš netykám (logické myšlení není mou silnou stránkou), ale kdyby stál nějaký programovací jazyk za zkoušku bych rozhodně nic nedal, pokukoval jsem také po tvorbě videí či hudby, ale to tu dneska dělá kde kdo. Nebráním se ani jednomu oboru a rád vyzkouším vše, co mi doporučíte.

Díky moc ! :ugeek:
Macbook Pro 13" 2016 i5, 16GB Ram, 256GB
iPhone X 64GB Black
Apple Watch S2 42mm Black Aluminium

Layo
Příspěvky: 389
Registrován: 29 dub 2013 19:28

Re: Motivace ke koupi MacBooku

Příspěvek od Layo » 28 bře 2018 01:29

Nemyslím, že začneš něco dělat kvůli tomu, že sis koupil předraženej macbook (díky kurzu) a bude ti líto těch peněz, mám zkušenost :). Koupil bych loňský model z bazaru, klidně 13" s TB, to máš tak kolem 30 tisíc a za 2 roky ho prodáš za 20 a seš v pohodě. Občas mají reselleři akce, kupoval jsem 13" s TB z 55 tisíc ve slevě za 45 :D

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace ke koupi MacBooku

Příspěvek od cinges » 28 bře 2018 05:10

:D :D :D lol.. toto ma pobavilo.. urcite nezacnes robit nieco navyse kupou draheho macbooku..(zacat strihanim videa, alebo upravou fotiek, pokial si v tom nikdy nerobil a niesi nejaky zazracny talent,tak to by ti trvalo roky, nez sa to vobec naucis a dalsie roky, nez na tom teoreticky mozes zacat nejak zarabat(skor nie ako ano)..) vacsinou to ludia kupuju preto, ze sucasny hardware im na sucasnu pracu nedostacuje.. v tvojom pripade by som si asi kupil macbook 12tku, s retinou, alebo alebo macbook pro 13 bez touchbaru, alebo este pockal na noveho nastupcu airu, ktory bude mat retinu..
Touchbar ti nijak v nicom nepomoze, je to zbytocnost..
Velky forcetouch trackpad je mega, ale len ti len pomoze urychlit sucasne workflow..
retina je super..na fotky a tak, grafika..
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace ke koupi MacBooku

Příspěvek od rony » 28 bře 2018 05:59

ak ti huci v komine, tak ho kup, peniaze/nepeniaze, ci to peniaze zarobi alebo nezarobi. To je jedno, nikdy potom nebudes spokojny, ak budes hladat objektivne dovody ako si to ospravedlnit. A uz vobec nie to, ze po kupeni na tom odrazu zacnes zarabat na niecom novom, co dnes este nevies robit. Takze pozitivna rada, tuzis po nom, paci sa ti, je jedno ake to je, jedno co na tom je zbytocnost, ze je to drahsie ako rozumne riesenie. Kup to.

Ale ak mas solidny zaujem o platformu, tam uz sa da vyberat a pocuvat rady ludi. ;-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Motivace ke koupi MacBooku

Příspěvek od Mironet » 28 bře 2018 06:49

Sorry, ale ten dotaz je fakt z jinýho světa. Carny10 se v podstatě ptá: "Rozhodl jsem se, že si koupím drahý pracovní nástroj. Nevíte, co bych na něm mohl dělat?"

Jestli si myslíš, že po vybalení z krabice tě osvítí aura Applu a okamžitě dostaneš nový revoluční nápad, který ti těch 50k vykompenzuje, tak to fakt ne. Nejdřív musí být myšlenka, potom shánění prostředků. Jestli nemusíš řešit, že necháš desítky tisíc za počítač, který nevyužiješ naplno, tak máš fajn život a klidně si ho kup. Proč si neudělat radost?

Dost mi to připomíná hlavní rozdíl mezi Applem za Jobse a v podstatě všemi ostatními technologickými firmami, a je to taky důvod proč dávám Applu přednost. No name technologická firma uvažuje v rovině kolik jader si můžeme dovolit narvat do procesoru, jestli se nám tam vejde přední kamera, všichni mají čtečku otisků prstu, takže my musíme taky, apod. a už tolik neřeší proč to tam vlastně dávat. Apple to bere z opačného konce. V reklamách nemá, že jejich kamera má 6Mpix, ale ukazuje lidi, jak komunikují přes FaceTime. To je jasná myšlenka dotažená do konce. (snad to srovnání dává smysl)

Carny10
Příspěvky: 28
Registrován: 13 úno 2014 14:27

Re: Motivace ke koupi MacBooku

Příspěvek od Carny10 » 28 bře 2018 11:17

Díky za odpovědi, akorát jsem můj dotaz asi špatně zformuloval - nejde mi o to vydělávat MacBookem peníze, ale byla by to fajn přidaná hodnota tak jsem se jen zeptal, v čem byste doporučili mi začít, nebo co třeba konkrétně na takto drahém MacBooku děláte vy?

Layo: Nikde jsem použitý MBP s TB za 30K nenašel :ugeek:
Macbook Pro 13" 2016 i5, 16GB Ram, 256GB
iPhone X 64GB Black
Apple Watch S2 42mm Black Aluminium

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Motivace ke koupi MacBooku

Příspěvek od tlacenka » 28 bře 2018 11:51

no.. teď jste to vylepšil...
já třeba vím o jednom 3-týdenním macbooku z roku 2018 za 36k
(1,3GHz, 8GB RAM, 512GB flash Vesmírně šedý - 2018)
jinak touchbar je nekonzistentní věc, která nemá úplně valného významu - navíc to žere baterii a je to další věc, která se může podělat... (ale berte to jen jako subjektivní dojem někoho, koho to neskutečně zdržovalo, a žádný užitek z toho neměl, ale já jsem keyboard-centrický člověk).
píšete, že máte air 2015, takže na něm budete vlastně dělat to samé, co na airu...
protože jinak byste se tu takhle vesele neptal...

Carny10
Příspěvky: 28
Registrován: 13 úno 2014 14:27

Re: Motivace ke koupi MacBooku

Příspěvek od Carny10 » 28 bře 2018 14:02

tlacenka: Jak moc razantní rozdíl je v baterce s TB a bez TB? To je pro mě docela rozhodující, jelikož pracuji na MacBooku často na pracovních cestách a baterka je pro mě alfa omega
Macbook Pro 13" 2016 i5, 16GB Ram, 256GB
iPhone X 64GB Black
Apple Watch S2 42mm Black Aluminium

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Motivace ke koupi MacBooku

Příspěvek od tlacenka » 28 bře 2018 15:15

muze byt diametralni
zalezi na pouziti - je to individualni
nicmene je to dalsi display, ktery hodne sviti, takze spotreba tam bude
kdyz na nej budete matlat kazdou chvili, tak se to vybije mnohem drive, nez kdyz na to nebudete sahat
spotreba bude celkove mnohem vetsi nez u airu (prave diky retine)
baterie neco ustoji...
verze s TB ma jine CPU, na vyssi zakladni frekvenci == bezi to na vyssi takt i kdyz nic narocneho na procesorovy cas nedelate, takze to bude zase driv vystavene...
dalsi vec mohou byt aplikace, ktere nejsou optimalizovane, takze spotreba muze byt take vetsi (vice faktoru, takze to berte jen jako info)
ja jsem si koupil 13 TB a po tydnu vratil a koupil si bez TB - proste pro me konkretne je TB vec absolutne k nicemu a mozna jeste mene nez to (ale to je subjektivni zalezitost)
a stejne to v mem pripade vydrzi mene nez air (z logickych duvodu)
pokud dosud delate na airu to, co pisete, tak (dle meho) nemate duvod prechazet na vyssi model... pokud ale chcete, tak nechtejte po nas, at vam Vasi investici obhajime, pripadne zurocime - ve finale je to totiz proste jen na Vas - jsou to Vase penize....

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Motivace ke koupi MacBooku

Příspěvek od rony » 28 bře 2018 15:59

ak uz mas air tak na novom macu co ine budes robit ako to co na tom terajsim, co presne cakas ze ti na nom pribudne?

to plati hocaj na imacpro a mac pro. je len vykonnejsi
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Motivace ke koupi MacBooku

Příspěvek od Anndy » 28 bře 2018 19:56

Ja by som dal nevýhodou v tom, že voči Airu budeš sklamaný výdržou.
Air je v tomto skvelý. Môj mid 2013 (i7) ešte teraz vydrží 8-9h podobnej kancelárskej práce - Excel/mail/word/internet...
čiže na toto si daj pozor. Viem chcel si opak :-)

Ale zase - ak to chceš - kúp si to. Žiješ raz.

jablecnysvet
Příspěvky: 109
Registrován: 31 říj 2017 13:47

Re: Motivace ke koupi MacBooku

Příspěvek od jablecnysvet » 29 bře 2018 10:36

Koukám, že máte Air 2015. Já bych - pokud teda chcete nový stroj - šel cestou, že bych Air 2015 prodal a koupil si Air 2017 s 8 GB RAM. Sám tento stroj mám, vůbec není špatnej, na vše co dělám je dostačující a výdrž baterie je excelentní!
Předtím jsem měl Macbook Pro 13" Retina Late 2012. Rychlostí si jsou podobné, jediné co mělo Pro navíc byl ten lepší display, který jsem já už ke konci stejně nedokázal moc využít. Takže proto byl další nákup rozhodnutý celkem snadno nákupem Macbooku Air.

Dělám na tom běžnou kancelařinu, jako vedlejší činnost mám nákup prodej zboží. Jako hlavní činnost mám maseřinu. Ergo já Pro nepotřebuji - grafiku nedělám (ani už nemůžu :D ) video jakbysmet a na ten internet a kancelařinu mi procesor 1.8 GHz a 8 GB RAM stačí úplně v pohodě.Dokonce zvládá i virtualizaci. :D :D Zdejší geekové asi kroutí hlavou že jsem blázen na 8 giga rozjíždět virtualizaci, ale mně nevadí chvilku počkat. Člověk si mezitím stihne uvařit čaj, pak udělá nějakou činnost a jde si ho zalít. :D Všechno je to o prioritách - na co rychlejší stroj když nevyužiju jeho potenciál.

Nicméně pokud Vám to udělá radost, tak si ho kupte. Jsou to Vaše peníze, Vám to udělá radost. :)

Odpovědět