Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
leonac
Příspěvky: 10
Registrován: 30 bře 2018 07:45

Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od leonac » 30 bře 2018 08:09

Dobrý den,

snad se nebudete zlobit za nové téma, ale bohužel jsem nikde nenašla odpověď na můj aktuální problém s Macbookem Air (13-inch, 2017). Kupovala jsem ho cca před měsícem. Moje otázka se týká ohledně výdrže baterie, která má být 12hodin. Macbook mi nevydrží nabitý bohužel ani 8 hodin. Při běžném surfování na internetu se jedná o cca 4hodiny výdrže. Používám prohlížeč Opera, který ještě navíc šetří baterii. Momentálně mám vybito za 2 hodiny surfování 43%, je to normální? Děkuji za odpověď.

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od Anndy » 30 bře 2018 10:34

Záleží čo všetko ti beží na pozadí.
1. Skús požívať Safari (je najlepšie optimalizovaný)
2. Ako máš nastavený jas? Daj automaticky, ak nemáš. A vyvaruj sa aby ti na display priamo svietilo slnko, či silne svetlo.
2b) pozri si aká apka ti najviac vyťažuje AKU? Stačí klik na ukazateľ vydrze aku.

3. Nemáš ho náhodou pripojený k externému monitoru?
4. Čo externý disk - prípojený, či nie?
5. Aké weby navštevuješ - neťažia ti kryptomeny na pozadí?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od rony » 30 bře 2018 12:21

Opera nic neusetri viac nez Safari.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od tlacenka » 30 bře 2018 15:14

dalsi vec je klasika - flash ano nebo ne ?
blokovani reklam
blokovani javascriptu.. ?

leonac
Příspěvky: 10
Registrován: 30 bře 2018 07:45

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od leonac » 30 bře 2018 20:08

Jas mám nastavený automaticky a nebo ho mívám pod 50% a ztlumila jsem si i jas klávesnice.
Nejvíc mi zatěžuje právě ta Opera, což jsem myslela, že je ale normální, když ji používám nejvíce.
Připojený mac k externímu monitoru nemám ani disk ani nic jiného.
Webové stránky používám nejčastěji YT, pak nějaké stránky na online filmy a pak všemožně na studium, takže ani nevím jak poznám, že mi nějaká stránka těží kryptoměny na pozadí? To slyšim poprvé omlouvám se.
Jinak blokování reklam mám nastavené a flash a javascript mám nastavené na doporučeno od Opery.

Zkusím tedy používat Safari, ale nemyslím si, že bude nějaká změna. Nevím taky zda jsem nemohla počítač poničit tim, že jsem do něj instalovala nějaké programy na záchranu dat (nedávno jsem si omylem vysypala koš s důležitými daty :D) Dá se případně nějak počítač vyčistit, tím myslím, pomohlo by např. tovární nastavení? Jinak ještě jsem zkoušela SMC a PRAM reset a pořád stejné.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4639
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od ra3662 » 30 bře 2018 20:20

leonac píše:Kupovala jsem ho cca před měsícem.
No neoplatí se navštívit servis a když tak reklamovat?
Podle popisu max. životnost baterie při brouzdání na netu je 3,5 hod a to je dle mého málo.
Jinak existují SW na zhodnocení stavu baterie.

No počítač se dá vyčistit třeba hadrem nebo houbičkou, bacha ať není moc mokrá.
Doporučuji odinstalaci to je opak instalace. :lol: :lol:

leonac
Příspěvky: 10
Registrován: 30 bře 2018 07:45

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od leonac » 30 bře 2018 21:17

Odinstalaci jsem provedla už dávno, díky za radu :lol: Chtěla jsem jen předtím než to právě do toho servisu odnesu zjistit, zda to neni třeba něčím, co mohu napravit sama. ;)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od tlacenka » 03 dub 2018 14:12

no pokud chcete mit jistotu,
tak zazalohovat data
overit zalohu
udelat cistou instalaci systemu
zkusit ty stranky a vydrz, potom asi ta reklamace (pokud je to novy stroj)
chova se to stejne (co se tyka vydrze), kdyz vlezete a budete na stejnych strankach v tom safari ?

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od Hajnejch » 03 dub 2018 18:18

Co je to za programy na záchranu dat? Je blbý když si důležitá data dáváte do koše. Já, být vámi asi bych asi našel vhodnější místo na důležitá data než je Koš

leonac
Příspěvky: 10
Registrován: 30 bře 2018 07:45

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od leonac » 03 dub 2018 18:32

Operu jsem odinstalovala a přešla na Safari, jelikož jsem si všimla že mi Opera helper brala hodně procent, ale je to stejně pořád to samé i když surfuji v Safari. Přijde mi, že v tom CPU mám celkově velká čísla oproti jednomu uživateli, co mi posílal screen svého CPU do zpráv. V Safari mi zase naopak nějak moc často vyskakuje, že mám vir v počítači, ale na to mě v iwantu upozornili. Nevím, je to můj první Macbook, takže tam radši zajdu osobně a uvidíme.

Hajnejch: Nemusíte tu ze mě dělat blbce, stalo se mi to jednou za život s tím, že jsem si byla 100% jistá, že ty data mám zálohovaná na disku, přesouvala sem je totiž z nej do Macu, ale nějakým způsobem se smazaly i z toho disku, což je ale úplně jedno. Takže děkuji za užitečnou informaci, očividně se tu vždy musí najít nějaký rýpal.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od tlacenka » 03 dub 2018 20:15

nechci se vas nejak dotknout, ale
porovnavat screenshot nekoho, o kom nevite, jaky hardware ma, jak to vyuziva je asi jako porovnavat fotku drevene domaci karky s fotkou maserati
co to znamena "upozornuje me safari, ze mam vir v pocitaci" ?
dejte screenshot vytizeni vaseho cpu i sem
dejte sem linky na ty stranky
jinak se proste nehneme

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od Hajnejch » 04 dub 2018 09:45

A co že to je za ty programy na záchranu dat by jste nenapsala? Pokud máte Mac chvíli tak je na místě veliká opatrnost při nakládání s daty. Chová se to jinak než Windows a než se vám to dostane pod kůži tak je třeba si vše kontrolovat. Data z externích disků se mažou rovnou v koši je nenajdete. To za prvé, za druhé si máte Mac zálohovat, a to ne jen na jednom místě ale na několika. No a za třetí když už se to stalo tak to poslední je hned nainstalovat bůhvíjaký soft na záchranu dat. Zvlášť pokud s Macem začínáte. A možná nevíte ale jen díky kritice se člověk zlepší. Chvála je sice hezká věc, ale vede jen ke stagnaci a nikam vás neposune.

A abych tedy taky nějak nerejpavě přispěl tak bych vám doporučil program DiskDrill https://www.cleverfiles.com

Pokud vám v Safari vyskakuje že máte v počítači vir tak chodíte na stránky s nelegálním obsahem (filmy,muzika soft a podobně). Pokud tak činíte tak si v prvé řadě nainstalujte nějaký dobrý antivir třeba tento https://www.intego.com

Skoro vždy je to ale jen hra na nervy a počítač si opravdu zavirujete až si nainstalujete ten doporučovaný soft co vás má zbavit toho jako viru.

jablecnysvet
Příspěvky: 109
Registrován: 31 říj 2017 13:47

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od jablecnysvet » 05 dub 2018 12:52

Mám stejný model jako vy tedy Air 13" 2017 zakoupen 23. 2., tedy měsíc starý podobně jako vy. Zkoušel jsem schválně výdrž a vzalo mi to za dvě hodiny 16% baterie. Takto by mi to vystačilo zhruba na 12 - 12,5 hodiny a to hrály i písničky z Youtube. Výdrž je fakt luxusní. Dělal jsem na tom kancelářskou práci a 3 okna safari s 12 - 16 taby v každém okně, s instalovaným adblockem. Nemám nainstalovaný Adobe Flash player. Vystačím si s HTML 5. :) Být vámi, odnesu to na diagnostiku a kdyžtak vyměnit baterii v záruce. To i to mé staré Pro s retinou a 399 cykly mi vydrží o hodinu déle a je to pětiletý notebook.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od Honza.Mac » 05 dub 2018 13:35

Stejně to skončí čistým reinstalem macOS ...
Jak to tak pročítám, ten její MBA bude hezky zavšivený ....
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

leonac
Příspěvky: 10
Registrován: 30 bře 2018 07:45

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od leonac » 05 dub 2018 18:25

Já samozřejmě kritiku přijmu a určitě si z toho něco odnesu a vim, že jsem udělala blbost s těmi programi na záchranu dat, jenže jsem se prostě lekla a nevěděla co dělat, jelikož mi žádnej servis ani v iwantu nedokázali pomoct, tak jsem to zkusila vzít do svých rukou no, protože jsem o ty data opravdu nechtěla přijít, bohužel jsem data nezachránila a ještě si tím zničila Maca pravděpodobně. Za hloupost se platí. Instalovala jsem iskysoft a Stellar Phoenix. Filmy si pouštím na europix.io :/ nebo na onlinefilmy.net jinak navštěvuji bežné stránky jako je youtube, facebook, uložto.to. A upozornění na vir mi vyskočí i když jsem jenom na youtube, taky mi to furt nabízí instalaci mackeepru, který jsem měla nainstalovaný, jelikož se mi stáhnul s jedním z těch programů.
Tady zasílám screen ~ https://www.dropbox.com/s/yp6zdit9kkw1l ... 1.png?dl=0

Všem vám děkuji za snahu a za rady!

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od Honza.Mac » 05 dub 2018 20:00

Data žádná, mackeeper a jiné vešky v systému = čistá instalace macOS s formátem disku.
Vyhnout se iWantu začít komunikovat např s Českým Servisem a domluvit se na reinstalaci s nimi, pokud se na to necítíte. Samozřejmě je možné uvést odkud jste a možná se vám někdo zkušený z okolí ozve a reinstalaci vám provede.
Jinak po čisté instalaci macOS doporučuji nainstalovat nějaký free antivirus pro macOS (Avast, AVG).
A začít omezovat aktivity na webech typu ulozto, onlinefilmy či ten europix a filmy začít nakupovat či využívat “placených” a ověřených on-line služeb typu Netflix a.j.
Hrůzu ve mě vzbuzuje ten europix, zkusil jsem ten web načíst a můj Intego Internet Security X9 se mohl zbláznit ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od tlacenka » 05 dub 2018 21:13

Přeinstalace je nejkratší cesta k úspěchu.
Já bych se té preinstalace nebál
Uložto bych se nebál ve smyslu jen filmy stáhnout a podívat se...
Na ten europix se podívám schválně zítra (jen pro pobavení)

leonac
Příspěvky: 10
Registrován: 30 bře 2018 07:45

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od leonac » 05 dub 2018 21:43

A v iWantu mi při koupi hlavně důrazně říkali, žádný Antivir neinstalovat :lol: Zkusím teda tu instalaci, mohu podle tohodle návodu? https://support.apple.com/kb/PH25649?vi ... cale=cs_CZ Jinak nejdřív se raději pokusím sehnat někoho, kdo s tím má zkušenost a kdo se vyzná, kdybych nikoho nesehnala, zkusím to sama. Jsem z Českých Budějovic. Myslíte si tedy, že to dělají ty stránky? :/ Achjo :) Jinak moc děkuji.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od SteveJSF » 05 dub 2018 22:39

Já jsem na Macu taky nikdy žádný antivir neřešil. Radši nic než zkoušet kde co. A rozhodně se vyhnout Mackeeperu.

Co se týče těch serverů, tak s Uložto jsem nikdy problémy neměl. A o ty ostatní se teda radši ani nebudu zajímat. :-)

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od Hajnejch » 06 dub 2018 01:06

leonac píše:Zkusím teda tu instalaci, mohu podle tohodle návodu? https://support.apple.com/kb/PH25649?vi ... cale=cs_CZ.
Ano podle toho odkazu to přeinstalujte. Pokud ale nezměníte svoje zvyky tak je to zbytečné. Věřte nebo ne tak antivir je opravdu zbytečný když víte co děláte a podle toho kde se na internetu pohybujete. Rovněž musíte hodně vědět a nebo mít praxi. Já za celou dobu co mám počítače jsem měl zavirovaný systém pouze jednou a to jen díky kamarádovi. Ale to už je přes patnáct let zpátky. Osobně vám ten antivir vřele doporučuji. Odkaz na jeden jsem vám už dával. Další si pohledejte popřípadě sama.

A k té přeinstalaci pokud budete nahrávat data nebo jakékoliv soubory ze zálohy na nově nainstalovný systém, tak pozor ať si to znovu nazavirujete? Jinak zdravím do Budějc. Pocházím odtud ale žiji už přes třicet let na jížní Moravě.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od Honza.Mac » 06 dub 2018 03:40

leonac píše:A v iWantu mi při koupi hlavně důrazně říkali, žádný Antivir neinstalovat
Tak určitě, pokud ale “sjíždíte” to co jste napsala a je předpoklad že v tom budete pokračovat, tak je lepší doporučit antivirus ... Už jen proto, že antivir obsahuje “webový” štít a bude vás informovat o tom pokud bude web obsahovat “škodlivý” kód ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od rony » 06 dub 2018 05:53

Ani nie antivirus, ale ked uz "sjizdite" veci, ktore ste popisali - tie obskurne stranky na "filmecky", tak rozhodne v tej chvili, vam tieto weby budu ZLOMYSELNE ponukat HLUPY a SKODLIVY software alebo robit vam "za zady" veci, ktorych ucinok pozorujete - baterka, procesor do zerava...

Zmente svoje navyky. A to pocnuc tou slepou doverou, ze prave to okno s srdcervucimi varovaniami a ponukou RIESIT problem, o ktorom ste netusili (MAS STRASNY VIRUS ale POZOR, TU TENTO SOFT SI DAJ, NAINSTALUJ, VYLIECIM TI tO), tak prave toto PRESTANTE ROBIT. Naopak vsetkemu, co toto robi zapojte premyslanie - naozaj mi chce "dobre"? Ak idem na nejaku webku na filmecky a ona mi tvrdi, ze BEZ tohoto a tohoto filmecky nebudu, tak NEROBTE to. Tie filmecky su aj inde a aj bez tych "veci", co si dobrovolne nasijete do pocitaca.

Tipnem si: Vsetko zlo, co ste si nacpala do pocitaca vam ponukali prave tie webiky na filmecky :=)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

leonac
Příspěvky: 10
Registrován: 30 bře 2018 07:45

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od leonac » 06 dub 2018 10:12

Cetla jsem, ze mackeeper je pekny svinstvo, bohuzel se mi dostal do pocitace pravdepodobne instalaci tech programu. Tak to je mazec, pokud to opravdu delaji tyhle stranky na online filmy, to by me nikdy nenapadlo, tak jsem ponaucena pro priste a budu si muset najit jinou cestu jak sledovat filmy a serialy. Dekuju vsem za pomoc, momentalne instaluji novy macOS tak uvidime, zda to pomuze, modlim se za to, aby ano.

Jinak dekuji a take zdravim, byvaleho Budejcaka :)

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od lipon » 06 dub 2018 13:39

ty stránky s tím jakso počítají, že na ně půjde spousta lidí a z té spousty se někdo chytí
proto tam často kromě keepera nůže být třeba nějaký skript na těžbu a ten může vytěžovat systém a výdrž půjde dolů

leonac
Příspěvky: 10
Registrován: 30 bře 2018 07:45

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od leonac » 07 dub 2018 12:02

Už mám po instalaci a Mac jede zase jako novej :-) Jsem šťastná! :D DÍKY!!! A ještě se rovnou zeptám, je nutné dělat aktualizace softwaru pokaždé, když přijde nová?

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Macbook Air 13", 2017 výdrž baterie

Příspěvek od SteveJSF » 07 dub 2018 12:20

Není to nutné, ale je to vhodné. Aktualizace mohou obsahovat opravy některých chyb, které mohou být důležité nebo závažné.

Odpovědět