Zasekaný MacBook Pro 13 + problémy s klávesnicí

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
st_jimmy444
Příspěvky: 3
Registrován: 09 dub 2018 11:34

Zasekaný MacBook Pro 13 + problémy s klávesnicí

Příspěvek od st_jimmy444 » 09 dub 2018 12:07

Dobrý den,

vlastním MacBook Pro (13-inch, Mid 2012), Procesor 2,5 GHz Intel Core i5,Paměť 4 GB 1600 MHz DDR3, mac OS High Sierra verze 10.13.3. Poslední dva dny se Mac zasekne prakticky při všem, internet, sledování filmů (jak VLC, tak třeba Quick), prohlížení fotek, psaní atd. Na cokoliv kliknu, tak se objeví takové to barevné kolečko a Mac je prakticky zaseklý (s kurzorem se dá hýbat). Například při filmu se zasekne obraz i zvuk, ale časomíra jede pořád dál. Na disku mám cca 150 gb volného místa, koš vysypaný, na ploše mám akorát pár dokumentů. Žádné zbytečné aplikace nebo podobně. Zkoušel jsem i SMC a PRAM restart a pořád to samé.

A k problému s klávesnicí, ten už trvá delší dobu. Jde o to, že mi občas nefungují písmena (asdfghjkl) tedy prostřední řádek. Nefungují jen písmena na řádku, jinak vše ostatní na daném řádku funguje vždy bez problémů. U jiných písmen nikdy problém nebyl, jen prostřední řádek. Vždy se to po chvilce rozepíše opětovným zkoušením a za chvíli to zas dělá problémy.

Díky za všechny odpovědi a rady!

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Zasekaný MacBook Pro 13 + problémy s klávesnicí

Příspěvek od ra3662 » 09 dub 2018 12:13

Rychlý test, vytvořit druhého uživatele, původního odhlásit a přepnout na nového. Dělá stále?

Klávesnice, dle mého asi je v hazlu, někde je asi přerušena (narušena) vodivá vrstva.

pajasXS
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2017 16:54
Bydliště: Slaný

Re: Zasekaný MacBook Pro 13 + problémy s klávesnicí

Příspěvek od pajasXS » 12 dub 2018 17:11

Klavesnice bude vyžadovat výměnu. Jak již bylo řečeno. Co tam mas za disk? HDD nebo SSD? Určitě by také pomohl upgrade operační paměti, na High Sierra je 4GB už vcelku málo. Kdyžtak nápiš PM řekl bych ti cenu za výměnu té klavesnice


Sent from my iPhone using Tapatalk
MacBook PRO 13'' (mid 2011, High Sierra, 2,3 GHz i5, 8 GB RAM, SSD Samsung 250GB)
iPhone 6S (iOS 12, 64GB)
Apple Watch 42mm Series 2

Odpovědět