imac praskání v reproduktoru při spuštění aplikace

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Falcon68
Příspěvky: 1
Registrován: 16 dub 2018 00:52

imac praskání v reproduktoru při spuštění aplikace

Příspěvek od Falcon68 » 16 dub 2018 01:18

Ahoj,
už se někdo setkal s tím, že by mu v imacovi začal při spuštění téměř jakékoliv aplikace lupat reprák? Obnovoval jsem imaca ze zálohy po výměně ventilátoru a napoprve byl vše OK a fungovalo, ale pak jsem musel znovu přeinstalovat systém, protože jsem tam něco zapoměl nainstalovat a znovu jsem si obnovil vše ze zálohy a následně, jak jsem spustil víceméně jakoukoliv aplikaci, tak mi začalo lupat v levém repráku. Takové pravidelné lupání, které, když třeba spustím hru a přejíždím myší po ploše a najedu třeba na aktivní okno s nastavením nebo ovládáním, tak se i změní na škrčení a lupe to buď celou dobu co je hra či jiná aplikace spuštěná a nebo u některých to po pár lupnutích skončí. A nebo se to lupnutí začne ozývat, pokud třeba najedu na okno v prohlížeči a spustím třeba přehrávání videa. Pokud nejsou spuštěné žádné aplikace a nebo je jen spuštěný prohlížeč a nespouštím cokoliv jiného, není slyšet ani lupnutí. Mám pocit, že jde spíše o nějaký softwarový problém. Pokud by byl vadný reprák, nezačalo by v něm lupat, když spustím aplikace, ale praskalo by v něm stále. A nebyl by to pravidelný a stále se opakující zvuk.
Rozdíl je v tom, že ta první bezproblémová instalace byla systém 10.10 přímo z instalační flashky, kdy ta flashka byla jako startovací HDD imac a ta druhá byla sice také z té stejné flashky, ale už ne jako ze startovacího HDD, ale byla zvolena instalace na sice stejný HDD, ale startovací by HDD byl externí HDD a instalace se provedla jako síťová přímo ze serveru Apple v aktuální verzi 10.10.5. Je možné, že by to způsobil ten v rozdíl v instalacích a ten případný softwarový problém se stáhnul přímo při aktualizované instalaci systému?

Odpovědět