Uzamknutí obrazovky

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
tyrd
Příspěvky: 2
Registrován: 26 kvě 2018 17:34

Uzamknutí obrazovky

Příspěvek od tyrd » 26 kvě 2018 20:15

Zdravím, vždy po zamknutí obrazovky mi asi po 5 vteřinách zhasne displej a pokud ho rozsvítím a neodemknu, např. mezerníkem, už zůstane rozvícen. Je možný docílit toho, aby po zamknutí zůstal rozvícen až do odemknutí počítače?
A ještě druhý dotaz – můžu propojit dlouhej kabel (do zásuvky) z Airu do nový USB-C nabíječky z Pro, která dostala jenom ten malej cvoček? Díky.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4639
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Uzamknutí obrazovky

Příspěvek od ra3662 » 26 kvě 2018 20:39

Tak trošku hádankové psaní, nebo mi to dneska hlava nebere. :lol: :lol:
Je potřeba si ujasnit pojmy.
Uspat počítač
Uspat monitor
Plocha a spořič
Jo a kabel, taky nádherný popis, pokud pasuje tak ano. Nepoužívat hrubou sílu, pak pasuje všechno. :lol: :lol:

Edit:
Krásně to řeší nápověda, to je v menu úplně vpravo:
Požadování hesla po probuzení Macu
Zapnutí a vypnutí spořiče obrazovky
Vyžadování přihlášení od uživatelů

tyrd
Příspěvky: 2
Registrován: 26 kvě 2018 17:34

Re: Uzamknutí obrazovky

Příspěvek od tyrd » 26 kvě 2018 21:01

Sorry za nesrozumitelný popis, tak ještě jednou - první otázka se týká zamknutí obrazovky (cmd+shift+q). Tzn. obrazovka se zamkne, ale bohužel po pár sekundách i zhasne (nežádoucí, potřeboval bych ji nechat rozvícenou až do zadání hesla).

Druhá otázka - u MBA dostanete nabíječku, kdy můžete do zásuvky buď zastrčit prodlužující kabel k adaptéru, nebo jen cvoček, kterej se do adaptéru zacvakne. K novýmu MBP se dostává už jen ten cvoček. Rád bych nabíječku prodloužil, ale nerad bych to třeba nějak odpálil. Díky.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Uzamknutí obrazovky

Příspěvek od SteveJSF » 26 kvě 2018 21:45

Pokud jde o kabel, tak jestli pasuje, pak nevidím problém. Kabel sám o sobě nic neodpálí. Já u svých Maců cvočky nemám. :-)

Odpovědět