Ipad 2017 x MacBook Pro + Ipad

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
maniakovzostravy
Příspěvky: 117
Registrován: 03 kvě 2014 13:56

Ipad 2017 x MacBook Pro + Ipad

Příspěvek od maniakovzostravy » 04 čer 2018 22:29

Dobrý den všem ve spolek,

řeším výměnu svých strojů. Nyní vlastním iPad 2 a MacBook 2014. Zvažuji pořízení jednoho stroje a to Nový 9,7 palcový iPad s iPencilem.

Má práce na iPadu je vlastně jen zábava a na MacBooku je to práce s Word, Exel, Powerpoint, sledování videa na pozadí a procházení webových stránek, stahování filmů, a probíhá přes něj synchronizace iPadu a iPhonu.

Dokáže mi iPad nahradit Macbook. Určitě pořídím externí klávesnici. Půjde mi zároveň sledovat film a zároveň procházet web. Dále mě zajímá možnost stahování filmů z uložto. S přehráváním z různých stránek problém není - to mám vyzkoušeno.

A potřebuji aby tam fungovalo něco na způsob Finderu - v iPadu a iPhonu používám Document a vše OK.

Co myslíte - budu s minimalistickým řešením spokojený - ta představa jednoho zařízení na vše se mi moc líbí.

Cena hraje taky roli, takle koupím plně vybavenou verzi za 15 000 Kč a druhá možnost je 50 000 Kč.

Prosím piště své názory, zkušenosti, budu rád za každý názor. Moc děkuji všem.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Ipad 2017 x MacBook Pro + Ipad

Příspěvek od Mironet » 05 čer 2018 02:55

Pokud už iPad máte, tak není tak velký problém si pro sebe rozhodnout, zda byste s ním vystačil, ne? Těžko to budou za Vás rozhodovat ostatní. Vy znáte svoje workflow.

Já bych třeba s iPadem vystačil, ale veškerá práce by mi trvala řádově pětkrát déle. Proto mám MacBook.

Jinak toto téma je řešeno zde, na webu a na YouTube na stodeset různých způsobů. Přeji příjemné hledání.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Ipad 2017 x MacBook Pro + Ipad

Příspěvek od tlacenka » 05 čer 2018 03:51

Vše podstatně bylo napsáno.
Nezapomínejte, že microsoft, na rozdíl od apple, nemá sjednocené verze office==to, co můžete udělat na desktopu nelze udělat na mobilní verzi windows.
(Lze odzkoušet na té webové verzi)
Samozřejmě záleží na Vašem Workflow, tak abyste nebyl překvapený...
Mě tedy iPad nemůže nahradit desktop/notebook ani omylem, ale to je subjektivní záležitost.
Takže je jediná cesta, jak to zjistit - používejte na vše třeba měsíc jen iPad (případně iPhone -podle toho, co je novější) tím zjistíte, jestli vaše workflow lze provozovat na iOS zařízení ... a podle toho se pak rozhodnete.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Ipad 2017 x MacBook Pro + Ipad

Příspěvek od SharkeeCZ » 05 čer 2018 05:59

On totiž toho Excel umí 100x více než Apple verze. Vypocetne by to iOS zařízení nedala a proto je verze osekana. Pustit makra, nebo kontingecni tabulky na iPadu, s připojením na data na serveru, si opravdu neumím představit. Pokud však práce na exceluje je jen v základní podobě, bude to stačit i na iPadu, i když to bude daleko déle. Problém může být i s kompatibilitou zobrazení na počítačích.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Pavlas
Příspěvky: 88
Registrován: 03 srp 2012 14:18

Re: Ipad 2017 x MacBook Pro + Ipad

Příspěvek od Pavlas » 05 čer 2018 06:04

Je třeba si uvědomit, že byť Apple představil řadu Pro na "serióznější" úkony a vychází čím dál více aplikací na produktivitu, pořád je iPad spíše zařízením na konzumaci obsahu. Jak je zde v diskuzi zmiňováno - záleží, co od tabletu čekáte a co na něm hodláte provozovat, případně vytvářet. Já osobně mám na stole Mac Mini, na kterém zpracovávám fotografie, dělám jejich úpravy a organizuji alba, tohle si na iPadu moc nedokáži představit. Občas upravím něco na webových stránkách, napíši dokument. iPad mi slouží jako zařízení do postele, přečtu si novinky, podívám se na video, pokecám přes nějaký messenger a to je vše. Abych to shrnul - pokud chcete dělat serióznější práci - fotky, video, tvorba větších dokumentů, tabulek, správa webu atd.., iPad vám v drtivé většině případů asi stačit nebude, resp. bude vám práce trvat o dost déle a bude méně pohodlná. Zamyslete se, jak dokážete Mac a iPad využít a pak se rozhodněte. Přeji ať zvolíte co nejlépe :)
iMac 21,5" (2014)
MacBook Air (2014)
iPhone 7
iPad 9.7 (2017)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Ipad 2017 x MacBook Pro + Ipad

Příspěvek od Honza.Mac » 05 čer 2018 06:15

Bylo toho tady napsáno v jiných tématech doopravdy mnoho.
Já mám iPad Air2 a vozím ho vlakem, na mou práci to plně postačuje, správa VMware farem, zápisy, tvorba dokumentace, VPN + Citrix Receiver takže i makra a kontingenční tabulky umím ... ;-)
Kazdej jsme jinej, každej to máme jinak.
Pokud ale jedu na jednání kde mám představit návrhy řešení tak si beru buď 13” nebo 15” MacBook Pro, jelikož u mě hraje prim virtualizace celých unix/win domén (serverů) a také desktopů (Win, Linux, macOS).
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Gwaihir
Příspěvky: 494
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Ipad 2017 x MacBook Pro + Ipad

Příspěvek od Gwaihir » 05 čer 2018 09:33

A je něco špatného na MBP 2014? Nebo je ho nutné prodat, aby bylo na nový stroj?

maniakovzostravy
Příspěvky: 117
Registrován: 03 kvě 2014 13:56

Re: Ipad 2017 x MacBook Pro + Ipad

Příspěvek od maniakovzostravy » 05 čer 2018 14:46

No jsme zvyklý co 4 roky vyměnit stroje - spolehlivost a tak. Navíc momentálně se mi nechce investovat 50 notasu a dalších 15 do tabletu, když zjistím, že by mi ležel doma.

Chvili jsem používal jen ipad pro co jsem měl půjčený, ale chyběla mi možnost zprávy souboru, stahování do zařízení, pouštění videa na pozadí a surfování na netu zároveň. Nemožnost propojit USB.

Pak jsem někde četl, že vše má řešení, ale v na prodejně mi řekli že o ničem takovém není a zdatný v angličtině moc nejsem, tak jsem vzdal procházení webu.

pokud se zde najde někdo kdo poradí budu moc rád.

Dík

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Ipad 2017 x MacBook Pro + Ipad

Příspěvek od Hajnejch » 05 čer 2018 17:06

Já mám ještě o dva roky starší stroj s klasickým diskem a není důvod ho prodávat. Já mám iPad PRO 12,9 palců v nejlepší Wi-FI konfiguraci a taky jsem si myslel že mi to nahradí Mac, ale ne. Jen ho (mac) používám výrazně méně, ale bez Macu to dost dobře nejde. A to ho mám jen na takové to domácí žvýkání. Nakoupil jsem všechny možné programy na iOS ale jejich používání zabere o mnoho víc času než na Macu. Tak to chvíli zkoušíte že se to poddá, ale ono ne, a za čas zjistíte že to radši uděláte na Macu. A to nepoužívám Office na Macu ale mám doma ještě PC kde mám prehistorický Office 2003. Pro moje soukromé účely ale stačí.

maniakovzostravy
Příspěvky: 117
Registrován: 03 kvě 2014 13:56

Re: Ipad 2017 x MacBook Pro + Ipad

Příspěvek od maniakovzostravy » 05 čer 2018 17:33

Přesně z toho mám strach, že zjistím, že bez MacBooku to nepůjde. člověk chce jít s dobou, ale asi si počkám až bude nějaký ipad, kde půjdou spouštět programy z MacBook. Zatím pořídím nový s TouchID a bude klid.

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: Ipad 2017 x MacBook Pro + Ipad

Příspěvek od MartyM » 10 čer 2018 11:06

jestli jste to uz chvili zkousel a nevyhovovalo vam to, tak si kupte macbook, ale ja bych neresil vymenu jen proto , ze ubehly 4 roky, pokud vam funguje stary MB, tak to zatim nereste, resp. si muzete koupit ipad a pencil a testovat , casem uvidite, ono co pisete , to se da nastavit a zaridit na ipadu, napr. to stahovani filmu apodl, jen je to trochu slozitejsi a musite si k tomu vetsinou doinstalvoat nejakou aplikaci
-
podle mne nejvetsim omezenim ipadu je multitskikng, pokud je nekdo zvykly na to aby mu bezelo vice aplikaci a ty intenzivne vyuziva, tak na to proste ipad neni vhodny, napr ja ctu v nemcine texty a mam an monitoru otevrena 3 okna, clanek, slovnik a vyukovy program studies, kam hazim slovicka, co se chci pozdeji naucit, tohle jsem zkousel realizovat na ipadu a to proste neslo, byl to hrozny opruz, ale az moje nemcina bude na takove urovni, ze slovnik nebudu potrebovat, tak si budu na ipadu jen cist, toz tak

Odpovědět