Problém s reklamací klávesnice MacBooku Pro s TB

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Carny10
Příspěvky: 28
Registrován: 13 úno 2014 14:27

Problém s reklamací klávesnice MacBooku Pro s TB

Příspěvek od Carny10 » 30 srp 2018 14:09

Ahoj,

asi před půl rokem jsem na aukru koupil od ověřeného prodejce MB Pro 2016 s TouchBarem. Měl jsem koupený monitor, myš i klávesnici a z 95% jsem ho používal skrz tyto externí zařízení. Občas jsem si ho vzal do postele na seriál a to je asi tak všechno. Tudíž jsem vůbec nepoužíval klávesnici a k mé smůle ji pořádně nevyzkoušel když mi MB přišel. Teď jsem ho však začal využívat i na cesty a ta klávesnice je doslova nepoužitelná. Písmena jako j,r, e nebo backspace se bez problému napíšou dvakrát nebo vůbec, a třeba toto téma už píšu asi deset minut, protože musím neustále mazat nějaká písmena (ještě k tomu napůl funkčním backspacem). MB byl v záruce a já ho tak donesl do iOpravny, kde mi řekli, že reklamace nebyla z důvodu oxidace uznána a poslali mi fotku. Okamžitě jsem kontaktoval prodejce, který mi ale řekl, že půl roku je docela dlouhá doba a vykašlal se na mě (což zcela chápu), mě se na MacBook nikdy nic nevylilo. Ta oxidace je ale naprosto minimální a silně pochybuji že je to způsobeno právě tím. S MacBookem žádné jiné problémy nejsou (nepřehřívá se atp.) a to skoro každý den používám LightRoom, Photoshop, večer hraju Fortnite atd.

Nemá někdo zkušenost s něčím podobným? Je ten macbook kvůli tomu opravdu nevyreklamovatelený? Ta oxidace je opravdu relativně malá a musí se hodně zoomovat, aby šla vůbec vidě, v příloze zasílám fotku. Je tedy mým jediným východiskem odeeslat MB do MacBookarny a vyhodit 5.500,- oknem? Díky moc.
Přílohy
40414476_2003329403062563_5255616029731586048_n.jpg
oxidace
Macbook Pro 13" 2016 i5, 16GB Ram, 256GB
iPhone X 64GB Black
Apple Watch S2 42mm Black Aluminium

Jocelyn
Příspěvky: 35
Registrován: 17 říj 2017 13:31

Re: Problém s reklamací klávesnice MacBooku Pro s TB

Příspěvek od Jocelyn » 15 zář 2018 16:27

Nevím, co je ta sranda iOpravna zač, ale zkus třeba Český servis. Už mi tam vždy kvůli jedné nefunkční klávese měnili 2x topcase a žádný problém s tím nebyl. Navíc nechápu spojitost malé oxidace na základní desce s nefunkční klávesnicí, kterou Apple dovolil vypustit.

Prostě se nedej a kdyžtak zkus tvrdší kroky.

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Problém s reklamací klávesnice MacBooku Pro s TB

Příspěvek od majkom » 19 zář 2018 18:08

Nebo pokud muzes skus apple store v dresden, na tieto mb ma apple program - prave koli zasekavajucim se klavesam (menia komplet klavku a sasi)

Odpovědět