Nefunkcni MacBook Air

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
MacBookAir2010
Příspěvky: 3
Registrován: 12 bře 2013 17:41

Nefunkcni MacBook Air

Příspěvek od MacBookAir2010 » 12 bře 2013 17:55

Dobry den,

vlastnim Apple MacBook Air, ktery fungoval dobre az do vcerejsiho rana. Zjistil jsem, ze se pres noc nenabijel, i kdyz nebyl zadny problem. Notebook se pres noc vybil, prootze uz vecer byl na 2% kapacity.

Zkusil jsem trochu pohnout s kabelem a najednou se ozvala rana, zdroj nabijecky bouchl (uvnitr) .. Macbook byl pripojeny, ale na nem se zadny skrat neprojevil.

Predpokladal jsem, ze se proste nabijecka rozbila a je v ni nejaka protiprepetova pojistka. Poprosil jsem u sveho znameho o pomoc aby mi na zkousku pujcil nabijecku ze sveho Macbooku pro se stejnym konektorem, akorat vyssim vykonem (nabijecka na muj macbook air ma klasicky 45W, nabijecka meho znameho 60W. K memu zdeseni se notebook nenabijel, dioda se nerozsvitila, notebook je stale vybity.

Ted se chci zeptat: potvrdil jsem si timto, ze zkratoval i notebook nebo se macbook air proste nabit neda s nabijeckou, ktera ma vyssi napeti?

Pokud mate nejdo zkusenost, byl bych rad za radu. V tomto pripade by se mi vyplatilo poslat notebook rovnou do opravy na pozarucni servis nez kupovat nabijecku primo pro air (45W) a zjistiz ze to nefunguje.

Pokud by nabijeni pomoci silnejsi nabijecky standardne nefungovalo, aspon bych mel sanci ze s originalni nabijeckou to fungovat bude.

Dale by me zajimalo, pokud je poskozeny pocitac, je mozne odhadnout co se elektrinou poskodilo? A odhadnout tedy cenu opravy? Pokud by to stalo jak novy notebook, nemelo by to cenu.

Vsem moc dekuji za odpoved, prikladam email pro pripadne hodne lidi, co by me pomohly vyresit muj problem: mfajmon2@gmail.com

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Nefunkcni MacBook Air

Příspěvek od tlacenka » 12 bře 2013 18:22

Nabijeckou to dle meho nebude.zadna prepetova ochrana by dle meho take nemela v nabijecce byt
Poskozeno muze byt vice veci-od zakladni desky to muze vzit cokoliv-ram procesor disk, deska.
Take to nemusi byt nic z toho-muze umrit jen baterie a treba konektor dobijeni.
Zkusil bych notebook otevrit, odpojit baterii a pripojit na nabijecku od znameho-nabehne?

MacBookAir2010
Příspěvky: 3
Registrován: 12 bře 2013 17:41

Re: Nefunkcni MacBook Air

Příspěvek od MacBookAir2010 » 12 bře 2013 18:57

Bohuzel nemam naradi na rozebrani, a nabijecku jsem samozrejme musel vratit, sam ji pouziva m nabijeni.

Zil jsem v domemi ze produkty apple si zakladaji i na bezpecnsoti tak proste vybouchne nabijecka, fajn, ale ze samotny notebook se neposkodi. Proste jiste je ze se ani neco stalo, kdyby ne ta jeho nabijecka by fungovala normalne. Je smutne ze v dnesni dbe to neni nejak osetreno, notebook za 30 tisic a jedna rana a je po nem.

Kazdopadne dekuji a kdyby jeste nekdo mel nejake zkusenosti nebo typy budu rad.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Nefunkcni MacBook Air

Příspěvek od sallvator » 12 bře 2013 19:23

no vypada to že se opravdu odpalil i notebook ale neměl by, mělo by to bejt jištěno, je stale v zaruce nebo je starší než 2 roky ? Případně servis oni to zkusej a případne ti reknou co a jak

MacBookAir2010
Příspěvky: 3
Registrován: 12 bře 2013 17:41

Re: Nefunkcni MacBook Air

Příspěvek od MacBookAir2010 » 12 bře 2013 19:26

Bohuzel je starsi nez dva roky ale tohle by stejne nebylo na zarucni opravu. Dneska mam v planu objednat svoz do ceskeho servisu. Nema nekdo zkusenost jak dlouho trva od obednavky svozu nez prijede auto?

A jak se pak resi zaslani zplet? Dekuji

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: Nefunkcni MacBook Air

Příspěvek od Schumi » 12 bře 2013 19:47

U mne to trvalo cca 3 dny, ale myslím že mají i nějaká sběrná místa.
Nazpátek to odesílají opět kurýrní službou ...

Odpovědět