Air a Retina bude... nebude?

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Air a Retina bude... nebude?

Příspěvek od Kenika » 13 srp 2012 09:27

Jak rychle vidíte implementaci Retina displeje do MacBook Air 13? Můj MacBook už začíná stárnout a z nabídky se mi nejvíc líbí Air 13 s 256 SSD a 8RAM. To je v mých očích asi nej pro moje potřeby a využití. Ale díval jsem se včera na Notebooky, a to rozlišení je pecka, ale co mě ještě více zarazilo je barevné podání Retiny. Když jsem přešel hned vedle na Air, tak mi přišel barevně mdlý. A to mě zarazilo víc než rozlišení. Co byste mi radili, počkat ještě s MacBookem na lepší displej Aira, nebo se nových displejů jen tak asi nedočkáme? A kdy by byla asi nejlepší doba na nákup?

Uživatelský avatar
yonah
Příspěvky: 112
Registrován: 15 črc 2012 20:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Air a Retina bude... nebude?

Příspěvek od yonah » 13 srp 2012 09:55

Počkej do září, jestli něco nevyleze i s iPhonem. Očekávané jsou iMacy a Macy Pro. Myslím ale, že na Airy se dostane až příští rok, vzhledem k tomu, že nové byly vypuštěny v červnu. Retina je navíc dost náročná na grafiku. Myslím, že to u těch Airů budou muset vychytat, aby zachovali malé rozměry.

Jinak je dobré občas mrknout sem.
Nesignováno.

Darius35
Příspěvky: 27
Registrován: 31 črc 2012 18:51
Bydliště: Prague, Czech Republic

Re: Air a Retina bude... nebude?

Příspěvek od Darius35 » 13 srp 2012 10:18

Air s Retinou tenhle rok nebude, možná bude 13 PRO s Retinou, ale o tom taky není nic oficiálního. Nejlepší doba na nákup bude koncem října s pravidelnou aktualizaci macbooků nebude to nic převratného, ale aspoň nějaké vylepšení bude.

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Air a Retina bude... nebude?

Příspěvek od Alisczech » 13 srp 2012 13:43

Vidim osobne dva limity proc si myslim, ze zatim Air s retinou nebude:

1) Retina je velmi narocna na vykon procesoru a graf. karty, coz by u Airu narazilo na vyzarene teplo nebo na maly vykon vestaveneho reseni
2) Apple ma problemy s vyrobni kapacitou Retina displeju (zatim), takze tezko bude delat vic rozmeru, kdyz nestiha ani jeden
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
schotek
Příspěvky: 121
Registrován: 29 črc 2012 14:35
Bydliště: Dražovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Air a Retina bude... nebude?

Příspěvek od schotek » 14 srp 2012 18:32

Alisczech píše:Vidim osobne dva limity proc si myslim, ze zatim Air s retinou nebude:

1) Retina je velmi narocna na vykon procesoru a graf. karty, coz by u Airu narazilo na vyzarene teplo nebo na maly vykon vestaveneho reseni
2) Apple ma problemy s vyrobni kapacitou Retina displeju (zatim), takze tezko bude delat vic rozmeru, kdyz nestiha ani jeden
Jednou urcite bude, hned atak ale ne, asi bych bez obav koupil stavajici model. K bodum me napada jete toto:

1) integrivana karta pri bezne kancelarske praci soucasnou retinu v MBP zvlada dobre brz nutnosti prepinat na dedikovanou grafiku..
2) toto je bohuzel nejvetsi problem - displeju je malo, nestihaji vubec vykryvat zajem o retinovy MBP...
Šéfredaktor SuperApple Magazínu - https://magazin.superapple.cz

Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Air a Retina bude... nebude?

Příspěvek od Kenika » 16 srp 2012 18:57

Díky za postřehy. Už mám konfiguraci v hlavě jasnou, tak teď už jen čekat na ten správný okamžik :-). Zítra je 10% sleva v Paládiu, ale divil bych se, kdyby tam zrovna 8GB Ramku a 256 disk měli, ale za dotaz člověk nic nedá :-)

Jaroslav
Příspěvky: 18
Registrován: 12 srp 2012 15:43

Re: Air a Retina bude... nebude?

Příspěvek od Jaroslav » 18 srp 2012 18:59

MacBook Air Retina bude a možná už brzy. MB Air má stejnou konfiguraci jako MBP 13" do kterého retina zamíří již tento podzim.
Ale do MB Air nepůjde, protože je určen primárně pro práci, kanceláře. Takže musí být lehce přenosný atp. A taky musí mít vysokou výdrž baterie a určitě není dělán pro grafickou práci (prof.). Navíc pochybuju že Intel HD 4000 bez problémů ve spotřebě, nebo systémové rychlosti... Takže retina přijde asi až příští rok.

Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Air a Retina bude... nebude?

Příspěvek od Kenika » 18 srp 2012 19:17

No osobně si myslím, že to bude trvat o trošku déle. Podle mě budou chtít udržet Prémium linku a nechat si za to zaplatit dokud to půjde. Do Air to půjde v momentě, až se jim to zaplatí... Až bude technologie výroby dostupná cenově tak, aby nemuseli zdražovat AIR o 10 tisíc, tak to tam dají :-). To mě spíš tak napadá, že když to dají hned všude, ztratí to punc prémiovosti....

mhafan
Příspěvky: 3
Registrován: 01 srp 2012 18:25

Re: Air a Retina bude... nebude?

Příspěvek od mhafan » 19 srp 2012 08:41

Ja jsem si v obchodu iStyle osahaval vystavene notebooky a MB s Retinou na muj vkus dost topil - a to na nem bezelo jen jakesi demo. Ja bych to s tim rozlisenim displeje prilis neprehanel, pokud si teda z pocitacu nechcem udelat vkusne dyzajnova topeni :-)

Podobne to vidim s iPadem 3. Budu se drzet svoji dvojky, dokud bude aspon trochu fungovat.

Z tech notebooku mi subjektivne prisel v tom topeni nejlip Air 13 palcu, tak jsem ho taky koupil.

Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Air a Retina bude... nebude?

Příspěvek od Kenika » 19 srp 2012 10:54

S tim iPadem bych malinko nesouhlasil. Ten rozdil pri cteni casopisu je obrovsky. Zatimco u me jednicky (rozliseni stejne) jsem musel text zomovat nebo cis pixlovately, tak muj oblibeny DolceVita ctu na iPadu stejne jako klasickou papirovou verzi. Prectu i ten nejmensi text bez nutnosti priblizovat ci oddalovat cokoliv. Prave u iPadu je rozliseni nejvyraznejsi prave pri cteni textu (noviny, casopisy, knihy), cteni je proste parada....

U notebooku to zase tak tragicke neni, ale souhlasim, ze za dva tri roky uz vychytaji i tuto technologii a bude Retina v noteboocich standardem.... :-)

Odpovědět