13" MacBook na venkovní použití

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
krabica
Příspěvky: 41
Registrován: 17 dub 2013 21:23

13" MacBook na venkovní použití

Příspěvek od krabica » 17 dub 2013 22:06

V blízké době budu muset zakoupit nový laptop, současná 12" Toshiba už není ve formě. Strašně mě láká přejít kompletně k Apple, ale doposud mám jen zkušenosti s iOS zařízeními. Bohužel musím používat některé Win aplikace pro které neexistuje náhrada, optimální variantou se mi jeví užití Parallels. Všechny tyto aplikace mají licenci přes USB HASP klíče, bude to fungovat?
Laptop bude sloužit k programování(Eclipse, Mosaic,Reliance a jiné), CAD(AutoCAD, ePLAN) a Office.
Důležitá je pro mne přenositelnost a čitelnost displeje ve venkovním prostředí(ostré slunce...), neboť programuji PLC v terénu. V kanceláři pak použiji externí monitor.
Rád bych měl vyšší rozlišení než současné 1280*800 na 12". Rozhoduji se tak mezi 13" MacBook PRO Retina a Airem. Je mezi nimi rozdíl v čitelnosti na venkovním prostředí? Přenositelností má mé simpatie AIR, ale PRO s Retinou zase boduje HDMI pro snadné připojení současného monitoru a dvěma Thunderbolty pro připojení více monitorů. U obou mě mrzí, že není varianta 16GB RAM.
iPod nano 4. gen.
iPad 1. gen.
iPhone 4, 7+
Apple TV 2. gen.
MacBook Pro 13 Retina 2014 mid.

KaldaJ
Příspěvky: 265
Registrován: 27 led 2013 21:03

Re: 13" MacBook na venkovní použití

Příspěvek od KaldaJ » 18 dub 2013 11:09

Zdravím, se 13"kama nemám bohužel zkušenost, pracuji na MBPr 15 a MBA11, tak trošku srovnání mám.
A ač mám retinu "raději", tak při Vašem využití bych se spíš klonil k MBA.

Retina je docela zrcadlo - jako jasně, přidám jas, ale leskne se, u Airu to tak zřetelné není, byť na slunci u obou dodnes vzpomínám na své matné Fujitsu...

Dále pak - pokud si na retině nepřepnete rozlišení a chcete využívat opravdu toho "Optimalizováno pro retinu", tak je to emulované rozlišení, které na Retině 13" zobrazí 1280x800px (maximum, které si můžete zapnout je 1680x1050, ale přijdete pak o to jemnější provedení i hezčí písma), zatímco Air 13" má 1140x900px (pravda, více ale nezapnete).

S Parallelsem opět na retině občas trošku problém - byť má aktuální verze Parallels podporu pro retinu, tak moje zkušenost z MBPr 15" je taková, že byť ji mám podporu zapnutou, tak sem tam nějaká Windowsová aplikace má prostě něco zadané přes pixely, kašle se na nějaké DPI, a pak se mi stane, že u nějakého SW je díky tomu např. tak miniaturní toolbar, že není použitelný...

krabica
Příspěvky: 41
Registrován: 17 dub 2013 21:23

Re: 13" MacBook na venkovní použití

Příspěvek od krabica » 19 dub 2013 08:51

Díky, budu to muset asi vyzkoušet.
iPod nano 4. gen.
iPad 1. gen.
iPhone 4, 7+
Apple TV 2. gen.
MacBook Pro 13 Retina 2014 mid.

Odpovědět