iMac a napájení USB portů

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Roman
Příspěvky: 62
Registrován: 07 lis 2012 13:26

iMac a napájení USB portů

Příspěvek od Roman » 24 dub 2013 18:00

Zdravím, chtěl bych se zeptat jak je na tom napájení USB portů na iMacu 27' i5 koupeného někdy v červenci 2010.
Abych nastínil o co mi jde... Do nedávna jsem měl telefon Samsung Galaxy SIII a občas jsem ho nechával připojený k iMacovi i přes noc s tím, že se mi alespoň pomaleji nabíjel a nabíjel se i když iMac usnul a odpojil HDD, prostě celou noc, dokud telefon chtěl.
Nyní jsem přesedlal na Nexus 4 a na grafu nabíjení je vidět, že pravděpodobně po usnutí nabíjet přestane. Je vyloučeno, aby to bylo telefonem, ten buď napájení má, nebo nemá. Je možné, že ne všechny USB porty se chovají stejně?
Případně, který je ten trvale napájený, jestli jsem něco špatně nepochopil.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: iMac a napájení USB portů

Příspěvek od tlacenka » 24 dub 2013 18:15

neni problem v tom, ze od jiste doby se mountain lion vypina "uplne" nez ze "jenom usne" ?
tzn pokud date v terminalu

pmset -g

vidite tam co ? pripadne jaky hibernate mode ?

Roman
Příspěvky: 62
Registrován: 07 lis 2012 13:26

Re: iMac a napájení USB portů

Příspěvek od Roman » 24 dub 2013 18:49

Já mám verzi 10.6.8 a nedělal jsem žádný update, mimo těch systémových jestli v tom rozmezí vůbec něco bylo a ani nastavení jsem neměnil ve smyslu napájení.
V terminálu mám :


Active Profiles:
AC Power -1*
Currently in use:
hibernatemode 0
halfdim 1
womp 0
sleep 30
powerbutton 1
disksleep 10
hibernatefile /var/vm/sleepimage
ttyskeepawake 1
autorestart 0
displaysleep 7

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: iMac a napájení USB portů

Příspěvek od tlacenka » 24 dub 2013 19:23

kabel mate originalni ?
a evidentne nejste sam, kdo ma problem - viz toto vlakno
http://productforums.google.com/forum/# ... QhUljmWY5E
vypada to na problem ze strany googlu (potazmo vyrobce jejich telefonu)

Roman
Příspěvky: 62
Registrován: 07 lis 2012 13:26

Re: iMac a napájení USB portů

Příspěvek od Roman » 24 dub 2013 19:32

Já nebudu mít tento problém, můj telefon nabíjí, dokud budím iMaca.
Kdykoliv telefon připojím, okamžitě normálně nabíjí.
Čili ted, kdybych na něm pracoval do třech do rána, tak se normálně nabije.
Kabel mám originální.

Edit: Můžu iMaca přenastavit, aby neusnul, ale to mi přijde zvrhlé řešení kvůli nabíjení telefonu.
Jen je divné, že to s předchozím telefonem šlo i když iMac spal. Jediné co mě napadá je, že jsem prostě prodal telefon i s kabelem, nový kabel strčil do jiného USB a to se chová jinak.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: iMac a napájení USB portů

Příspěvek od tlacenka » 24 dub 2013 19:52

An Apple peripheral device must be plugged directly into an Apple computer or display. Apple peripheral devices connected to hubs will not have access to extra power above the standard USB specification of the port the device is connecting to (500 mA for USB 1.1 or 2, 900 mA for USB 3).
Your Apple computer or display must be powered on and must be awake. If your Apple computer or display is asleep, all ports will provide their normal maximum output. If your Apple computer or display is powered off, no power will be provided.
The port providing extra power is determined by the first Apple peripheral or device to connect to the Apple computer or display that requires power beyond 500 mA for USB 1.1 or 2, or 900 mA for USB 3. The remaining ports will continue to offer their normal maximum output. Some Apple computer and displays may offer the ability to operate more than one USB port at 1100 mA at 5 V. On those computers, the second or third port is enabled when an appropriate device is connected.

http://support.apple.com/kb/HT4049
tzn budto insomnia... nebo nejaky jiny soft, ktery nenecha usnout _(

Roman
Příspěvky: 62
Registrován: 07 lis 2012 13:26

Re: iMac a napájení USB portů

Příspěvek od Roman » 24 dub 2013 20:12

Zkusil jsem kouknout přes System Profiler a 500mA tam je a to stačí.
Current Available (mA): 500
Current Required (mA): 500
Taky za dobu co jsem ho k večeru připojil se nabil z 5% na nynějších 56%
Problém je prostě v tom spánku. Dokud neusne, bude se nabíjet. Přehodil jsem ho na USB port co je z mého pohledu úplně napravo.
Tam si myslím, že jsem ho v minulosti míval.

V textu co jste poslal je psáno, že pokud je zapnutý a spí, i tak dodává proud v nezměněné výši, tak se mi to chovalo v minulosti.
Zkusil jsem odpojit i infraport USB dodávaný k hodinkám Polar jež byl v dalším USB a taky čtečku Compact Flash karet i když to s nimi šlo. Uvidím. Zatím díky.

Odpovědět