problém se zvukem po připojení externí zvukovky

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
MartinMim
Příspěvky: 149
Registrován: 31 črc 2012 22:44

problém se zvukem po připojení externí zvukovky

Příspěvek od MartinMim » 07 kvě 2013 19:54

Zdravím, může mi někdo poradit jak nějakým způsobem restartovat zvukové zařízení v macu, nevím jestli to pomůže ale od doby co jsem upgradoval na Moutain Lion tak mě zvukové zařízení vytáčí. Občas používám při poslechu hudby Fidelia app a externí zvukovku E-mu 0404 USB. Když vše propojím a spustím tak zvuk jen chrčí, musím najet do nastavení Fidelia a popřepínat zvukové zařízení na built output a zas E-mu aby to hrálo normálně. Mám v něm nastavený upsampling na 96Khz aby byl zvuk detailnější což taky je, při Snow Leopordovi to vše jelo, teď už mám problém to rozjet a když to rozjedu tak jsou tam občas lupance. Nevím kde Apple udělal chybu, ale tohle mě dost štve..:(
Přílohy
Snímek obrazovky 2013-05-07 v 20.55.56.png

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: problém se zvukem po připojení externí zvukovky

Příspěvek od tlacenka » 08 kvě 2013 04:55

Apple neudelal chybu nikde.
Posledni verze ovladacu je pro to emu (alespon dle stranek vyrobce) pro 10.7. Dle ruznych for nejste jediny-bohuzel.
Reseni:zpatky na lion, nebo snow leopard, nebo jina zvukovka - bohuzel

MartinMim
Příspěvky: 149
Registrován: 31 črc 2012 22:44

Re: problém se zvukem po připojení externí zvukovky

Příspěvek od MartinMim » 08 kvě 2013 13:29

Díky za odpověď, nenapadlo mě že chyba bude u creative, což mělo.. Jak jsem se dočetl tak u mého produktu je max digitalní sample rate 48. citace: "Macintosh analogový provoz až 96 kHz a digitální provoz do 48 kHz pouze v tomto okamžiku." :( Škoda že Apple nenabízí řešení jako Linux, kde bez ovladačů je možné se připojit pomocí qjack prakticky k čemu koliv v maximálním rozlišení podpory čipu zvukovky.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: problém se zvukem po připojení externí zvukovky

Příspěvek od tlacenka » 08 kvě 2013 14:02

o to na ci strane je chyba nejde, problem je v tom, ze u apple to proste vyresite jen tim, co jsem vam napsal - bohuzel.
ve spouste veci je linux daleko vice fajn, ale nelze to sirit masove - bohuzel :(

MartinMim
Příspěvky: 149
Registrován: 31 črc 2012 22:44

Re: problém se zvukem po připojení externí zvukovky

Příspěvek od MartinMim » 08 kvě 2013 14:15

Ono nedávno jsem tu řešil otázku kterou jsem stále nevyřešil, používám Macbook pro pro dj hraní s Virtual dj na interní zvukovku to občas při spouštění aplikací nebo přesouvání souborů dělá vynechávky ve zvuku, věc která take byla u SL v pohodě. Já mám totiž takovej pocit že Apple se ubírá příliš komerčním směrem a už mu nejde tolik o profi práci jako dřív, protože včem měl a pořád s větší částí má navrh od windows je že dělá co chce uživatel nic víc,ale tohle se začíná pomalu vytrácet,apsoň můj názor. Jinak se mi líbí ML jeho synchronizace a protože už nemám zálohu SL pač jsem přišel o disk, tak už snižovat nechci.

Odpovědět