iMac a MiniDisplay Port - HDMI přestal fungovat

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
jerrry
Příspěvky: 14
Registrován: 04 čer 2013 16:53

iMac a MiniDisplay Port - HDMI přestal fungovat

Příspěvek od jerrry » 04 čer 2013 16:54

Ahoj, mám nového iMaca (27") a přes redukci z MiniDisplay Portu na HDMI jsem si pouštěl filmy do TV. Včera to ale přestalo zničehonic fungovat. iMac sice připojenou TV v nastavení zobrazení detekuje, ale obraz je černý (jen když aktivuji TV, tak mi problikne modře obrazovka na iMacu, což dělalo i dříve, ale pak se na TV nic neobjeví). To samé pro zvuk - v nastavení výstupu zvuku TV jako zdroj vidím, ale nic se nepřenáší a z TV zvuk nejde. Nevíte, čím by to mohlo být?

Zkoušel jsem jiný HDMI kabel i druhý MiniDisplay Port konektor (na novém iMacu jsou dva Thunderbolty), ale beze změny? Poškodily se mi oba konektory nebo je v tahu redukce? Používal jsem cca rok a půl tu od značky Moshi (už na starém iMacu) a vždy bez problémů a levná taky zrovna nebyla :(

Uživatelský avatar
susm4n
Příspěvky: 52
Registrován: 08 lis 2012 18:11

Re: iMac a MiniDisplay Port - HDMI přestal fungovat

Příspěvek od susm4n » 04 čer 2013 17:13

Ještě bych zkusil jiný externí monitor nebo TV. Kdysi mi odešly všechny hdmi vstupy na staré TV přitom PC ji také "viděl" ale obraz nešel. Musel jsem reklamovat TV.

jerrry
Příspěvky: 14
Registrován: 04 čer 2013 16:53

Re: iMac a MiniDisplay Port - HDMI přestal fungovat

Příspěvek od jerrry » 04 čer 2013 19:28

Když do té TV pustím signál ze setu (HDMI1 i HDMI2), tak bez problémů právě s oběma kabely.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: iMac a MiniDisplay Port - HDMI přestal fungovat

Příspěvek od tlacenka » 04 čer 2013 19:53

zkusil bych jeste u nekoho tu redukci...jestli naaahodou...ta neodesla... ale je to divne -mate neco jineho, co by slo do toho thunderboltu soupnout ? ve smyslu abysme eliminovali chybu na strane thunderboltu...
jeste bych to zkusil pod jinym uzivatelem, pripadne v single user modu (cmd s po spusteni maca)

jerrry
Příspěvky: 14
Registrován: 04 čer 2013 16:53

Re: iMac a MiniDisplay Port - HDMI přestal fungovat

Příspěvek od jerrry » 04 čer 2013 20:05

díky za reakce. bohužel právě nic do thunderboltu jiného na vyzkoušení nemám. ale pamatuji si, že když jsem tam konektor posledně zapojoval a dotkl se šasi imaca tím konektorem (redukce), tak to trochu zajiskřilo, ale nedával jsem tomu žádnou váhu… ale že bych si tím třeba mohl tu redukci nějak vyzkratovat a poškodit? no, asi zkusím někde sehnat/půjčit něco do thunderboltu, ať mám jistotu. novou redukci se mi hned tak kupovat nechce, stála asi 800 Kč :(

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: iMac a MiniDisplay Port - HDMI přestal fungovat

Příspěvek od tlacenka » 04 čer 2013 20:10

a nebo zkuste ve svem okoli nekoho s macem - kdo by to s vami ozkousel...
pripadne napiste tady na forum, treba se nekdo ochotny najde :)

Edit: nebo pokud mate v dosahu nejaky apple store-tam maji urcite neco, co se da do thunderboltu strcit a ozkouset (a bude to vybalene a nebude problem to zkusit u vas)-i kdyz jste v cechach-ocekaval bych to spise jako sluzbu za nejakou uplatu...

jerrry
Příspěvky: 14
Registrován: 04 čer 2013 16:53

Re: iMac a MiniDisplay Port - HDMI přestal fungovat

Příspěvek od jerrry » 04 čer 2013 22:35

díky, zkusím :) :)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: iMac a MiniDisplay Port - HDMI přestal fungovat

Příspěvek od tlacenka » 05 čer 2013 04:41

Samozrejme je lepsi tahat ssebou jen kabel, nez celeho imaca :))

Odpovědět