aTV1 jako iTunes Home Sharing (A/V a foto)

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
jirsoft
Příspěvky: 81
Registrován: 30 črc 2012 23:09

aTV1 jako iTunes Home Sharing (A/V a foto)

Příspěvek od jirsoft » 24 zář 2012 14:10

Už delší dobu jsem dumal nad nějakým domácím serverem pro iTunes a fotografie. Původně jsem používal aTV1 u TV (má 250 GB disk, takže se mi tam vešla veškerá má hudba a fotografie). Pak jsem pořídil aTV2, ale pořád mi ležela v kravičce, protože obraz je sice kvalitnější, ale vadilo mi u ní, že musím mít pořád puštěný počítač s iTunes kvůli sdílení hudby a fotek. Minulý týden však došlo k tomu, že jsem chtěl přehrát návštěvě nový filmík, který jsem nastříhal v 1080i a na to byla aTV1 krátká, takže mne to donutilo k akci, která by možná mohla pomoci i někomu z vás...

Moje aTV2 má JB, je to hlavně kvůli přehrávání filmů bez konverze (a bez běžících iTunes) rovnou z NASu, v mém případě z Time Capsule, takže filmy jsem řešit nemusel (další důvod je Couch Surfer, na mé TV ještě není ethernet a browser). Problém s hudbou a fotkami je v tom, že všelijaké NASy s "iTunes serverem" nemají všechny funkce jako "opravdové" iTunes a neumí Home Sharing (takže fotky nejdou), znamenalo to, sestavit nějaký server s OSX s malou spotřebou, velikostí a cenou!

MacMini jsem zavrhl (i když by měl výhodu v možnosti distribuovat na něj část zátěže z iMaca, hlavně FCP X) kvůli spotřebě i ceně, starou G4 zase vyřadila velikost, spotřeba i hluk, uvažoval jsem i nad nějakým hackint0shem, ale vždy tomu něco chybělo... Nakonec mne napadla ta (nyní nepotřebná) aTV1.

Nainstaloval jsem na ní upravený Leopard (10.5.8), opravil blikání diody, nahrál iTunes (10.6.3, Home Sharing funguje) a iPhoto 8 ze staré instalačky iLife k MBP (funguje bez problému). Spotřeba ca 20W, při spuštěnych iTunes (a Remote Desktop) 5-25% výkonu procesoru (při streamu do aTV2, iP4, MBA a iMaca), volná RAM (nějvětší omezení aTV1) ca 60MB z 256MB. Safari jde v pohodě, pak jsem tam dal už jen uTorrent, časem zkusím nějaké skripty. Zatím jsem nezkoušel streamovat video, ale na iP požívám AirVideo Server z iMaca, takže bych ho rád přesunul též na aTV1.

Hudbu z iMacu jsem mohl smazat, už ji jen streamuji, prohlížet fotky, pouštět hudbu a filmy na TV lze. Takže úkol splněn. Zároveň mi disk v ATV1 slouží jako další záloha (takže fotky mám v iMacu, TC a aTV1), jediná otrava je, že je třeba při importu nových udělat import i do iPhoto v aTV1 (možná by šlo nějak zesktriptovat). Hudba je k dispozici po celém domě, fotky bohužel do iPadu a iPhone zatím streamovat nelze, doufám, že tady se Apple co nejdřív pochlapí. A až pořídím další aTV (pokud bude JB na aTV3, jinak starší aTV2), nemusím nic řešit a instalovat.

Omlouvám se za delší post, ale třeba to někomu pomůže vyřešit starost, s případnou instalací OSX na aTV1 rád poradím...
JirSoft

Odpovědět