Nastavení NAS

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Charvi
Příspěvky: 39
Registrován: 04 pro 2012 08:36

Nastavení NAS

Příspěvek od Charvi » 14 led 2014 20:25

Zdravím, pořídil jsem domů NAS od Synology ale nemohu se do něj dostat přes Finder, vidím jej, ale pokud se chci připojit tak mi oznamuje že připojení se nezdařilo.
Takovéto zařízení nastavuji prvně tak trošku tápu. Děkuji za rady!

makomar
Příspěvky: 9
Registrován: 23 črc 2012 15:39

Re: Nastavení NAS

Příspěvek od makomar » 14 led 2014 21:21

Musíš si definovat sdílenou složku, dále musíš přidělit práva uživatelům co do ní mají mít přístup. A nesmíš u ní mít zaškrtnuto "skrýt v místa v síti".
Já jsem si tím prošel před měsícem metodou pokus omyl. Chce to se v tom chvíli hrabat, ale neboj je to hodně intuitivní :)

shotik
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2014 10:52
Bydliště: Praha

Re: Nastavení NAS

Příspěvek od shotik » 19 bře 2016 17:38

jsem nováček v ohledu NASu ale rozchodil jsem ho že funguju s macem a apple tv. Nicméně kopírování filmů a seriálů je očistec. O fotkách nemluvě.

Myslel jsem že přes AC wifi to pojede alespon nějak ale výsledek je do 10MB/s . to je normální ?

Nas zapojen do routeru o2 na 10/100 z routeru vede šlahoun do airport express kde jedu na wifi s macem

Internet jen 20/2 ale to by snad v domací síti nemělo mít vliv ne ?
iPhone Xs
iPad Mini 5 + pencil
Apple Watch 4 Stainless 44mm
Macbook Pro Retina 13 2017
Apple TV 4
Synology NAS

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení NAS

Příspěvek od MichalM.Mac » 19 bře 2016 17:55

Ano.. rychlost připojení do internetu je pro tento scénář irelevantní.

Problém (1) 10/100 router. 100 Mbit = nejlépe ~12,5 MB/s.
Problém (2) AirPort Express je nejlépe N Wi-Fi s 10/100 Ethernet porty. Stejný problém jako (1).

Jestli chceš rychlejší síť, budeš muset investovat do infrastruktury. To, že má Mac AC Wi-Fi je sice hezké, ale v tém případě zatím k ničemu.

shotik
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2014 10:52
Bydliště: Praha

Re: Nastavení NAS

Příspěvek od shotik » 19 bře 2016 17:59

Jj to AC jsem zminil zbytecne. Pac jsem si vsiml ze express jede stovkou.

Takze by stacilo vymenit express za neco s AC a 1Gbit a problem vyresen ?
iPhone Xs
iPad Mini 5 + pencil
Apple Watch 4 Stainless 44mm
Macbook Pro Retina 13 2017
Apple TV 4
Synology NAS

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení NAS

Příspěvek od MichalM.Mac » 19 bře 2016 18:07

Jo. NAS by se zapojil do té AC wi-fi krabice, která bude mít Gbit porty.
AC může být Applovský AirPort Extreme, Synology RT1900ac (Vláďa tomu dal 5/5 hvězdiček), co jsme teď recenzovali v SuperApple nebo něco jiného.
Každopádně počítej s tím, že to bude něco stát.

shotik
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2014 10:52
Bydliště: Praha

Re: Nastavení NAS

Příspěvek od shotik » 19 bře 2016 18:13

díky za info. Vím vím.

V těch ryhclostech mám dorbet bordel takže to že 100Mbit dá jen 12MB je pro mě ted osvícení
iPhone Xs
iPad Mini 5 + pencil
Apple Watch 4 Stainless 44mm
Macbook Pro Retina 13 2017
Apple TV 4
Synology NAS

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Nastavení NAS

Příspěvek od Demonicus » 19 bře 2016 19:52

Vždy si vyděl datový tok 8 a dostaneš reálnou rychlost.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

shotik
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2014 10:52
Bydliště: Praha

Re: Nastavení NAS

Příspěvek od shotik » 19 bře 2016 19:58

JJ tohle mi někdo už říkal :) Škoda že tak rychle zapomínám. Nicméně už jsem tam to hlavní s vypětím sil dostal a s Infuse 4 to krásně maká i přetáčení atd takže možná se na rychlejší router prozatím vyprdnu.
iPhone Xs
iPad Mini 5 + pencil
Apple Watch 4 Stainless 44mm
Macbook Pro Retina 13 2017
Apple TV 4
Synology NAS

Charvi
Příspěvky: 39
Registrován: 04 pro 2012 08:36

Re: Nastavení NAS

Příspěvek od Charvi » 09 dub 2016 18:54

Příjemný večer, mám menší problém s NASkou. Proběhla v ní automatická aktualizace aplikací a systému, a najednou mi zmizela z finderu, pokud se chci přes finder připojit do serveru nedaří se, dostanu se v podstatě jen přes webové rozhraní což je dost omezující. Přes aplikace do iphonu je taky problém, v podstatě funguje jen download station, no a aby toho nebylo málo, tak když se domácím kinem připojím do NASky, tak zjistím že zmizelo cca 90% všech filmů, vidím pouze složky a několik málo filmů. ALe když se podívám přes webové rozhraní tak tam jsou.

Máte někdo nějakou radu kde může být zakopaný pes?

Díky.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení NAS

Příspěvek od rony » 09 dub 2016 18:59

takto na dialku, sa musime pozriet do kristalovej gule. co keby si svoj problem doplnil ukazkami nastaveni.

nieco v zmysle: tu je admin rozhranie tej synology, tu je ako som nastavil zdielanie zloziek v synology atd. atd.

tie podstatnejsie veci, ktore si VYKONAVAL pri nastavovani tejto NAS.

Takze prihlas sa do administracie, urob obrazovky a sem s nimi.

ps: dolezite veci, z ktorych sa da zistit, co mas ako nastavene, nie obrazky nezmyslov :)) neboj, chapeme, aj rovno vidime, ze sa v tejto oblasti neorientujes, no ak das obecne znejuci popis problemu, necakaj, ze sa z toho vynori carodej s riesenim. naviac, ked si na fore APPLE MAC a nie na fore NAS SYNOLOGY :) (no viacero ludi tu Synology ma).
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

shotik
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2014 10:52
Bydliště: Praha

Re: Nastavení NAS

Příspěvek od shotik » 27 srp 2016 19:18

Zdravím , tak jsem od minule trošku pokročil a koupil router TPLINK Archer AC1200

rychlost se krapet zvedla ale i když jedu na 5GHz z macu na router a NAS je zapojený do gigabit díry tak to vytáhne Blackmagic max na 25MB/s R/W . Upozorňuju že jedu na DSM 4.2 který je max na muj NAS 209+II

je nějaká šance tor ozběhnout rychleji?

Disk samotný přes USB3 dá cca 115MB/s R/W a kdyby dal alespoň půlku v NASu tak jsem happy
iPhone Xs
iPad Mini 5 + pencil
Apple Watch 4 Stainless 44mm
Macbook Pro Retina 13 2017
Apple TV 4
Synology NAS

Uživatelský avatar
macwebcz
Příspěvky: 68
Registrován: 30 led 2013 23:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení NAS

Příspěvek od macwebcz » 30 srp 2016 10:00

Je mi jasný že dostanu sodu až tohle napíšu... ale zkusil bych mikrotik router na nastavení a odladění wifi sítě je to pecka... jen pár výrobců vám za tuto cenu umožní i regulovat wifi point a řídit výkon a tak si odladit rychlost sítě a dosah bodů. Včetně automatizace kanálu v případě že se naplní od ostatních okolo... Je to trochu složitější na nastavení uznávám... ale pak je to pecka. NAS Synology na tom sviští super a když se k tomu přidá chytrý switch a napárují se porty k NASu tak i rychleji :D (ale to je spíš pro firemní rošťáky)

KokyCZ
Příspěvky: 2
Registrován: 23 srp 2016 09:15

Re: Nastavení NAS

Příspěvek od KokyCZ » 30 srp 2016 10:57

u Synology NAS a přehrávání na TV může být problém s (re)indexací media serveru zdrojů, přejmenoval jsem mladýmu takhle "Pohádky II" na "Pohádkové seriály" a on z toho byl půl dne nešťastný, protože neviděl to co si zrovna chtěl pustit.
na Macu nemám nejmenší problém, jen njak už tu padlo je nutné u sdílených složek nastavit práva pro uživatele, pomocí kterého se z Macu připojuješ. Mám jednoho na afp protokol a dalšího pro Time Machine (jde rozjet na Synology).

Odpovědět