WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
vacek.lukas
Příspěvky: 19
Registrován: 06 čer 2013 18:47

WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od vacek.lukas » 11 led 2015 09:20

Zdravím, mám extérní HDD WD My Passport for Mac. Co se týče používání na Macbooku je vše v pořádku, avšak po připojení k jakémukoliv Windows NT nebo PC se HDD nezobrazí. Nemá s tím někdo zkušenost? Co je potřeba nainstalovat nebo upravit? Formát je: Mac OS rošířený (žurnálový). Nechce se mi to formátovat na NTFS. Přeci jen mám na něm přes 200GB dat.

Předem díky za pomoc.
iPod Nano 1st Generation 2GB
iPhone 6 16GB
Macbook Air 11 mid 2011
AirPort Express
Apple TV
Harman/Kardon Soundstick III

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od lipon » 11 led 2015 09:40

na windows nainstalovat Paragon HFS+

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4642
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od ra3662 » 11 led 2015 10:00

Už začátek byl špatně.
Buď FAT 32, nebo ExFat.
V případě HFS+ je potřeba SW třetí strany pro WIN, to samé nastane při naformátování pod WIN na NTFS. Zas na něj nezapíšeš z MAC jedině se SW třetí strany.

vacek.lukas
Příspěvky: 19
Registrován: 06 čer 2013 18:47

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od vacek.lukas » 11 led 2015 10:54

Díky program HFS+ pomohl na výbornou.
iPod Nano 1st Generation 2GB
iPhone 6 16GB
Macbook Air 11 mid 2011
AirPort Express
Apple TV
Harman/Kardon Soundstick III

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4642
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od ra3662 » 11 led 2015 11:59

Časem asi stejně narazíš na problém formátu disku.
Stačí když to přeneseš ke kolegovi a ……….., ten samý problém.

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od MICKI2701000 » 30 led 2015 14:40

Ten SW je placeny?
Jinak soucasti bootcampu je prave i cteni tehle disku neda se to z toho vyndat? Neboi to je jen na macovske notebooky?
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od Hyrogen » 02 dub 2016 22:53

Narazil jsem na zvláštní problém. Potřebuji ze starého počítače s Windows 7 vytáhnout cca 30 GB dat. Říkám si brnkačka, připojím externí disk formátovaný na ExFAT a ... a nic. Ve správci HW (nebo jak se tomu na woknech nadává) je disk vidět, ale jinak k němu nemám žádný přístup! Už jsem na ten ďáblův systém vyčerpal všechny nadávky, zkusil různé USB porty, restarty, aplikaci TransMac, všechno k ničemu. Přitom běžně disk s ExFAT používám právě pro přenosy dat, aby v případě potřeby bylo možné připojit i k Windows, ale tady nic. Nemáte nějakou radu co s tím, resp. jaký může být důvod proč widle ten disk nevidí? Zkoušel jsem ho připojit ke dvěma macům, a tam samozřejmě funguje bez potíží...

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od Honza.Mac » 03 dub 2016 06:07

Aby byl extFat ve Windows vidět, musí být v nich formátovaný. Jestli byl extFat formátován v MacOS X tak pod Windows vidět nebude. Viz. toto fórum, je toho tu plno.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od Hyrogen » 03 dub 2016 08:53

S tím nemohu tak úplně souhlasit. Vždy formátuji exFAT na macu a je to poprvé, co systém windows disk nevidí. Zkoušel jsem ještě flash disk, formátovaný na exFAT (opět na macu) a Windows ho vidí. Bohužel je menší než množství dat které potřebuju přesunout a data jsou trošku komplikovanější struktury na to abych to udělal nadvakrát.

Ale řekněme, že je to tento případ. Pak vyvstává otázka, jak pod Windows naformátovat disk, který systém nevidí?
Naposledy upravil(a) Hyrogen dne 03 dub 2016 09:32, celkem upraveno 1 x.

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od lipon » 03 dub 2016 14:55

Naformatovat na Macu na Fat32, aby ho videly i okna a potom v oknech formatovat na exFat

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4642
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od ra3662 » 03 dub 2016 15:12

Mnohokráte se tu psalo že je nutno ExFat formátovat na WIN, asi to má svůj důvod. Pokud s tím nesouhlasíš, nevím proč nás žádáš o radu???

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od Hyrogen » 03 dub 2016 15:53

1. o radu jsem žádal dříve než jsem dostal odpověď ohledně formátování pod win, se kterou si dovolím (ó bože) nesouhlasit
2. nesouhlasím proto, že to není pravda, což jsem si již dříve vyzkoušel sám, resp. to evidentně nemusí být pravda vždy a všude

S tím diskem jsem strávil půl dne a problém bude asi někde v počítači s Windows. Disk jsem zformátoval pod OS X na FAT32, ale ten počítač disk stále neviděl. Vzdal jsem tedy disk a odjel s ním k počítači s Windows XP. Ten ho bez potíží rozeznal, ale pro změnu mi dovolil naformátovat jej pouze na NTFS. Tak jsem si říkal, ok alespoň nějaký pokrok, na exFAT ho zformátuju na počítači s Windows 7. Ale bohužel, ani teď když byl disk zformátován pod Win XP na NTFS, tak ho počítač s Win 7 stále nevidí. Nevím, být to moje data, tak je asi oželím...

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od Hyrogen » 03 dub 2016 15:55

lipon píše:Naformatovat na Macu na Fat32, aby ho videly i okna a potom v oknech formatovat na exFat
Jo, to mě nakonec napadlo také, jako postup který by mohl fungovat, ale jak píšu v předchozím příspěvku, tak to selhalo. Problém bude asi zakopaný někde ve Windows. Přesně kvůli takovým situacím jsem z Windows utekl a koukám že jsem dobře udělal – za ta léta se nic nezměnilo k lepšímu.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od swenak » 04 dub 2016 17:48

Jako by OSX neměl problémy;) Přes správce disků, kde jste ho viděl, zkuste odstranit partition a založit novou. Nebo zkusit dispart, vyčistit, nastavit partition table, naformátovat.

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od Hyrogen » 04 dub 2016 18:57

Tak samozřejmě, nic není dokonalé :-) ale tolik problémů a v takové intenzitě co na windows, jsem na macu nikdy neřešil.
Děkuji, tento postup jsem taky zkoušel, ale disk je pro počítač stále neviditelný. A to má ještě tu drzost mi říct, že zařízení pracuje správně :evil:

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od swenak » 04 dub 2016 21:52

Co je neviditelný? Ve správci tedy je,
nebo není? Má asociované označení? Jedna věc je, že je ve správci a pracuje OK a druhá, že není v průzkumníku, kde není, pokud nemá označení.

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od Hyrogen » 04 dub 2016 22:00

Bavíme-li se o Windows, tak ve správci zařízení (nebo jak se ten zmatek ve Windows jmenuje – nemám to teď po ruce) jako HW vidět je. V průzkumníku jako disková jednotka vidět není. Windows ten disk vlastně detekuje hned při připojení, oznámí že našel kus nového železa a dokonce mi doporučuje připojit jej k USB 3.0. Ale to je tak asi všechno. Přistupovat k němu v průzkumníku nebo jak se tomu nadává, opravdu nelze.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od Honza.Mac » 04 dub 2016 23:20

A co na to ve Windows :
Pravý myšklik na Pičítač
Pak Správa či jak se to jmenuje
Pak až někde dole Správa úložiště či tak nějak
No a v tomto bazmeku je vidět ?
Jestli jo, tak odebrat vše a vytvořit nový oddíl s exFuck ;-)
Pozor, nejedná se o Správce HW tedy ten úžasný stromek s ikonama HW a kde vše pracuje správně ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od Honza.Mac » 05 dub 2016 00:00

A propo, zkuste gparted live cd/iso/usb. Je to linux tak pozor co zvolite za disk at nezfomátujete ty Widle ... ;-)
gParted mi hodně pomohl a pokud v něm WD neuvidí no tak smolda a pak reklamace toho WD.
Ale z vlastni zkusenosti vim ze pokud zacina byt disk videt jen v nekym OS jde do kytek elektronika ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od swenak » 05 dub 2016 02:48

Hyrogen píše:Bavíme-li se o Windows, tak ve správci zařízení (nebo jak se ten zmatek ve Windows jmenuje – nemám to teď po ruce) jako HW vidět je. V průzkumníku jako disková jednotka vidět není. Windows ten disk vlastně detekuje hned při připojení, oznámí že našel kus nového železa a dokonce mi doporučuje připojit jej k USB 3.0. Ale to je tak asi všechno. Přistupovat k němu v průzkumníku nebo jak se tomu nadává, opravdu nelze.
Jak píše i Honza.mac, nepsal jsem o správci HW, ale disků. Pak jste asi ani nedělal, co jste psal, že jste dělal, protože to se ve správci HW nedělá.

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od Hyrogen » 05 dub 2016 09:04

Honza.Mac píše:A co na to ve Windows :
Pravý myšklik na Pičítač
Pak Správa či jak se to jmenuje
Pak až někde dole Správa úložiště či tak nějak
No a v tomto bazmeku je vidět ?
Jestli jo, tak odebrat vše a vytvořit nový oddíl s exFuck ;-)
Pozor, nejedná se o Správce HW tedy ten úžasný stromek s ikonama HW a kde vše pracuje správně ...
Noo, tenhle postup jsem již v pokročilé fázi zoufalství někde vygooglil, ale nepochodil jsem. Tam ten disk taky vidět není :evil:
swenak píše:Jak píše i Honza.mac, nepsal jsem o správci HW, ale disků. Pak jste asi ani nedělal, co jste psal, že jste dělal, protože to se ve správci HW nedělá.
Souhlasím, tohle jsem dělal až později, ale jak píšu o příspěvek výše, taky bez pozitivního výsledku.
Honza.Mac píše: Ale z vlastni zkusenosti vim ze pokud zacina byt disk videt jen v nekym OS jde do kytek elektronika ...
Může být, ale spíš bych se přikláněl k nějakému problému v tom počítači. Disk má naběháno velmi málo a při testech vykazuje naprosté zdraví. Ten zlobivý počítač je jediný který disk nezobrazí, jiné počítače ho zobrazují, včetně Notebooku s win XP. Poptám někoho v okolí s Win 7 a zkusím se na ten disk podívat v dalším počítači.
Ještě mě tak napadá, nemůže to způsobovat nějaký způsob ochrany, antivirák či nějaká podobná zhovadilost?
Honza.Mac píše:A propo, zkuste gparted live cd/iso/usb. Je to linux tak pozor co zvolite za disk at nezfomátujete ty Widle ... ;-)
gParted mi hodně pomohl a pokud v něm WD neuvidí no tak smolda a pak reklamace toho WD.
Ale z vlastni zkusenosti vim ze pokud zacina byt disk videt jen v nekym OS jde do kytek elektronika ...
Děkuji za tip, tohle si raději nechám až úplně na konec ;)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od Honza.Mac » 05 dub 2016 09:38

Antivirák možná, Bitlocker a doménová pravidla (pokud je Windows v doméně) určitě.
Já jsem udělal to, že jsem si sedl k PC s Windows, nabootoval jsem live Ubuntu s připojeným usb diskem a zkusil jsem jestli ho Ubuntu vidí, pokud ne, tak je buď chyba v USB portu na PC nebo v ext disku, pokud jsem jej dal do jiného portu USB, ext disk naběhl spustil jsem gParted a zkusil jej naformátovat, pokud formát proběhne, je vše OK, pokud gParted začne hlásit chyby I/O errors HDD tak je disk v ... Pokud se začnou objevovat chyby sběrnice USB tak je chyba v USB portech na tom počítači.
Pak bych zkusil jiný počítač s Windows nebo připojit ext disk do virtuálních Windows na Macu, Fusion, Parallels či Virtual Box a jestli tam nepochodíte tak pak servis/reklamace ext disku.
I když má "málo nalítáno" neznamená že díky připojení ke zkratovanému USB portu na jiném počítači nedošlo k načnutí elektroniky ext disku. K tomu vyzkratování dochází klidně i po připojení disku k chytré televizi nebo nekorektnímu odpojení od zařízení (vytažení za chodu atp.)
No a největší pohromou pro ext disky jsou všechny herní konzole.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od swenak » 05 dub 2016 15:27

Upřímně jsem z toho zmaten. Vše jste zkoušel, ale mám za to, že ač nepomohlo, tak to něco muselo psát. Jako že nebylo provedeno, protože něco, nebo chyba taková a maková. Nechce se mi věřit, že ani z jedna z možností nic nehlásí, prochází korektně, ač bez výsledku.

Co třeba vidíte ve správci disků? Když kliknete pravým tlačítkem myši na jednu z částí disku (particii), jaké jsou volby v menu?
Přílohy
SpravaDisku.JPG

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od Hyrogen » 06 dub 2016 21:24

Jak jsem psal, ve správě disků tento disk vidět není. Vidět je pouze ve správci zařízení jako disková jednotka, která pracuje správně.

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od MICKI2701000 » 07 dub 2016 07:39

aktualizuj ovladace desky bud od vyrobce ci ze stranek notebook popr. naformatuj na jinem win stroji.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od Hyrogen » 08 dub 2016 21:14

Takže, půjčil jsem si jiný notebook s Win 7 a disk připojil. Windows asi 10 minut chroupaly, hledaly nějaké ovladače a nakonec disk zobrazily. Pro jistotu jsem ho znovu v těch Windows zformátoval, odpojil a připojil do zlobivého notebooku. A nic, disk se opět nezobrazil. Vtipný ale je, že když kliknu dole na liště na ikonu bezpečně odebrat HW, tak tam mi klidně nabídne Vysunout My Passport!

Zkusil jsem ještě aktualizovat ty ovladače, ale během aktualizace mi zahlásil, že mu chybí nějaké soubory (absolutně nemám tušení kde je sebrat), tak jsem to ukončil a tento případ vzdávám. Holt ta data budu složitě tahat po částech přes flashku...

Děkuji všem za rady a Stevu Jobsovi za Mac OS!

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od Honza.Mac » 12 dub 2016 18:11

Hyrogen píše:Vtipný ale je, že když kliknu dole na liště na ikonu bezpečně odebrat HW, tak tam mi klidně nabídne Vysunout My Passport!
Děkuji všem za rady a Stevu Jobsovi za Mac OS!
Ano nabízí, jelikož sběrnice USB na tom NTB kde nenabíhá komunikuje s elektronikou ext disku tak nabídne i odpojení.

Jak se chová disk po zformátování na tom jiném NTB a připojení k macu ?
Jak formátování probíhalo ? Vše bylo OK ?
Já bych ho zkusil projet přes GParted, stačí na NTB kde to fungovalo nabootovat live Ubuntu ...
Ale stejně bych ho poslal (disk) do servisu. Leda by to USB na tom stroji kde to nejde vykazovalo nějaké abnormality typu nízké napětí tak pak by to neutáhlo/neinicializovalo/neroztočilo disk ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od Hyrogen » 12 dub 2016 21:07

Honza.Mac píše: Jak se chová disk po zformátování na tom jiném NTB a připojení k macu ?
Jak formátování probíhalo ? Vše bylo OK ?
Vše v pořádku, vše bez potíží. Myslím si, že problém bude opravdu v tom počítači. Naštěstí to nepotřebuji nijak zvlášť řešit. Po přechodu právě na mac, bude tento počítač jen zformátován a dostane nový systém, aby v případě potřeby (která nastane asi tak 2x za půl roku), mohl být vytažen a nějakým normálním způsobem použit.
Že s ním je něco v nepořádku, ukazuje i další věc na kterou jsem narazil. Pokusil jsem se ho přeinstalovat za pomoci recovery partition, kterou má na disku, ale během procesu se zhroutil a nezadařilo se. Tolik problémů bych od DELLu nečekal...

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: WD My Passport for Mac - zobrazení ve Windows

Příspěvek od Honza.Mac » 14 dub 2016 06:59

On je Dell a Dell ... Ja mam jejich grafickou mobilni stanici Precision M řady s 2x SSD 256 GB v raidu a na něm RedHat 7 ED a nikdy jsem problem nemel ... ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Odpovědět