Handsfree pro iPhone

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Handsfree pro iPhone

Příspěvek od swenak » 19 úno 2015 19:04

Kluci, zachraňte mně prosím. Potřebuju hadsfree do ucha, na ceně nezáleží. Jediné, co potřebuju, kromě kvality hovoru, je, aby se po připojení (a je jedno, jestli po zapnutí HF, zapnutí BT na telefonu, nebo probuzení HF z nějakého sleep režimu) se připojilo HF tak, aby všechny zvuky šli nejen do HF, ale i do telefonu.

Mám totiž už pár měsíců Plantronics M70 a ten toto nezvládá. Po připojení/obnovení spojení, jdou všechny zvuky, kromě zvonění, do handsfree. Výrobce tvrdí, že to tak být nemá a jim údajně vše funguje, ale mně ne, ani po resetu a testo na čistém iphone (6). Vždy musím ručně přepnout z PLT_M70 na iPhone, aby to fungovalo. Koupil jsem pak další M70 a to samé. Myslel jsem, že je chyba v tom, že podporuje A2DP a tak jsem koupil dnes Plantronics M55, který ho nemá. Ale to samé. Už jsem zoufalý, v práci to musí, někdy přepnout třeba 10x, protože HF mám jen na stole, ale když jdu na oběd, do krámu, vzít poštu od poštáka a podobně, vždy se vzdálím s telefonem a po návratu je to zase zticha. Když na to zapomenu, tak neslyším SMSky, viber, emaily.

Když připojením Handsfree k Androidu, je vše OK. Tam si dokonce můžu nastavit, jak se to má připojit, na iPhone, jak víme, ne.

Pokud HF nebude mít takové kraviny, jako mluvení, bude to ještě lepší. V autě, když někdo volá, tak než to zapnut, než mi řekne, kolik ještě vydrží, že mi někdo volá a než přijmu hovor, jsou vánoce.

Diky za doporučení.

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Handsfree pro iPhone

Příspěvek od Demonicus » 19 úno 2015 19:08

Nejsem si jistý, ale tohle jde měnit v nastavení bluetooth ne? Spárovat HF s iPhonem -> nastavení -> bluetooth -> vybrat zařízení a kliknout na to "i" a tam myslím bylo nastavení které by mohlo pomoci.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Handsfree pro iPhone

Příspěvek od swenak » 19 úno 2015 19:20

Tam mám jen ignorovat:(

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Handsfree pro iPhone

Příspěvek od Demonicus » 19 úno 2015 22:00

Tak to bohužel nepomohu, používám jen pevnou sadu v autech.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

lucnikonik
Příspěvky: 168
Registrován: 13 črc 2014 17:14
Bydliště: Praha

Re: Handsfree pro iPhone

Příspěvek od lucnikonik » 20 úno 2015 06:00

mám Jabra Talk nebo jak se to jmenuje a mám stejný problém, řeším to tak, že sluchátko je standartně vypnuté, před nandáním na ucho jej zapnu (Jabra je ukecaná, takže jakmile se připojí, ženský hlas mi řekne "Connected") a jakmile z ucha sluchátko sundám, zase jej vypnu - už to mám zautomatizované, výhodou je, že mi v tomto režimu užívání sluchátko vydrží zhruba týden (denně jej používám, beru-li čistě čas odch. a přích. hovorů, cca 3h), nevýhodou je manipulace s vypínačem, jinak u téhle Jabry mi nejvíce vyhovuje kvalita hovoru a taky to, že nebliká jak vánoční stromek a indikační diody má "zevnitř" (směrem ke tváři, když mám sluchátko na uchu), předchozí Sony Ericsson sluchátko mě iritovalo v noci v autě, jak furt blikalo (modře), odráželo se to v autě a dost to rozptylovalo.
MBP 15" Late 2007, C2D, 6GB, 1TB SSD, 750GB WD 7200ot., OS X El Cap. (A1226) - "Dědek"
MBA 13" Late 2012, i5, 8GB, 250 GB, Monterey (A1466) - "Prcek"
MBP 15" 2018, i9, 32GB, 1TB, Sonoma (A1990) - "Pracant"

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: Handsfree pro iPhone

Příspěvek od Kobra23 » 20 úno 2015 06:38

Jsem myslel, ze HF je od toho aby bylo na uchu. Aspon ja to tak mam. Denne od 7:00 do 21:00.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Handsfree pro iPhone

Příspěvek od swenak » 20 úno 2015 06:46

lucnikonik píše:mám Jabra Talk nebo jak se to jmenuje a mám stejný problém, řeším to tak, že sluchátko je standartně vypnuté, před nandáním na ucho jej zapnu (Jabra je ukecaná, takže jakmile se připojí, ženský hlas mi řekne "Connected") a jakmile z ucha sluchátko sundám, zase jej vypnu - už to mám zautomatizované, výhodou je, že mi v tomto režimu užívání sluchátko vydrží zhruba týden (denně jej používám, beru-li čistě čas odch. a přích. hovorů, cca 3h), nevýhodou je manipulace s vypínačem, jinak u téhle Jabry mi nejvíce vyhovuje kvalita hovoru a taky to, že nebliká jak vánoční stromek a indikační diody má "zevnitř" (směrem ke tváři, když mám sluchátko na uchu), předchozí Sony Ericsson sluchátko mě iritovalo v noci v autě, jak furt blikalo (modře), odráželo se to v autě a dost to rozptylovalo.
V tom bych neměl problém, dělat to takhle, kdyby to netrvalo dlouho. Odhaduju, že trvá tak 7-8vteřin, než jsem schopen po zapnutí mluvit a to mi někdo i složí, nemluvě o tom, že se někdy HF nepřipojí. Po zapnutí poslouchám "power on, talk time .... nine hours", pak "phone one connected" a pak "incoming call, tadada", pak přijmu hovor a "answering pip", prostě HF pořád kecá, jako bych byl dementní. Po přijmutí mám, jak kdy, ale minimálně 1 vteřinu, spíše 2-2,5 prodlevu s jeho "answering pip", než jde mluvit. Já jsem HF nikdy neužíval, ale od doby IP6 mi už přijde moc velký, proto jsem si pořídil jednu do auta a jednu do kanceláře. V autě moc nevolám, ale v kanceláři to je někdy opravdu pár hodin, u toho musím dělat s PC a IP6 je prostě velký, tenký a kluzký na to, abych ho držel už jen ramenem. Popravdě ale, pokud neseženu normální HF, tak se radši vrátím k původní verzi bez HF, jinak se zblázním. Ani ne tak proto, že mi to vadí (což vadí hodně), ale proto, že půl roku od iOS8 toto není vyřešeno (mám teď betu 8.3 a je to stejné). A hlavně mně bude výrobce tahat za nos, že jim to funguje. Ze začátku se snažili, reagovali obratem, dokonce mi poslali úplně jiný produkt asi za 3 litry zdarma, abych to zkusil, ale teď už mi tak jednou za měsíc odepíšou "sorry za prodlevu, ..." a nic kloudné se nedovím a já jako vůl dokola píšu to samé jim. Ono to spíše bude chyba Apple, ale tak to snad musí výrobci HF s Apple být v kontaktu, ne? K čemu mi je možnost připojit HF k telefonu, když je to nepoužitelné a stresující? Uff, jsem se zase rozepsal :-)
Naposledy upravil(a) swenak dne 20 úno 2015 08:49, celkem upraveno 1 x.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Handsfree pro iPhone

Příspěvek od swenak » 20 úno 2015 06:48

Kobra23 píše:Jsem myslel, ze HF je od toho aby bylo na uchu. Aspon ja to tak mam. Denne od 7:00 do 21:00.
No, já ho používám jen na hovory a co tak vidím, většina lidí kolem taky, ale je pravda, že potkávám lidi (mám i jednoho kamaráda), co to mají pořád v uchu a mají pár minut hovoru denně. Ono to ale není snad ani zdravé, protože to zhoršuje prostorové vnímání, neb o co. Hlavně v autě.

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: Handsfree pro iPhone

Příspěvek od Kobra23 » 20 úno 2015 10:46

Ja mam denne tak 3-4 hodiny hovoru. Pokud ma nekdo telefon vice nez 20 min u ucha, tak je na tom hur nez ja s HF za cely rok (viz problem slepovani cervenych krvinek vlivem pouziti mobilu - sledovano pod mikroskopem s temnym polem).
I kdyz mam HF vestavene v aute, tak pouzivam z vestaveneho vse krome repro a mic. To pouzivam to v nahlavnim HF (je lepsi - nikdo nepozna ze jsem v aute).

Pokud mi neco nefungovalo u Plantronicsu, tak byl vzdy problem na strane Applu.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

lucnikonik
Příspěvky: 168
Registrován: 13 črc 2014 17:14
Bydliště: Praha

Re: Handsfree pro iPhone

Příspěvek od lucnikonik » 20 úno 2015 11:59

tak u Jabry je tohle v pohodě - od zapnutí po připojení k telefonu uběhne ccca kolem 4 sekund, zahlásí akorát "Connected" a pak hned vyzvání a lze ihned přijmout hovor :-)

Sluchátko na uchu nemám permanentně, neb se snažím nebýt otrokem telefonu a taky byť je sluchátko lehké, tak po hodině, dvou na uchu to ucho prostě bolí od toho, jak je otlačený :-(
MBP 15" Late 2007, C2D, 6GB, 1TB SSD, 750GB WD 7200ot., OS X El Cap. (A1226) - "Dědek"
MBA 13" Late 2012, i5, 8GB, 250 GB, Monterey (A1466) - "Prcek"
MBP 15" 2018, i9, 32GB, 1TB, Sonoma (A1990) - "Pracant"

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Handsfree pro iPhone

Příspěvek od swenak » 22 úno 2015 01:35

Kobra23 píše:Ja mam denne tak 3-4 hodiny hovoru. Pokud ma nekdo telefon vice nez 20 min u ucha, tak je na tom hur nez ja s HF za cely rok (viz problem slepovani cervenych krvinek vlivem pouziti mobilu - sledovano pod mikroskopem s temnym polem).
I kdyz mam HF vestavene v aute, tak pouzivam z vestaveneho vse krome repro a mic. To pouzivam to v nahlavnim HF (je lepsi - nikdo nepozna ze jsem v aute).

Pokud mi neco nefungovalo u Plantronicsu, tak byl vzdy problem na strane Applu.

Tak já mám někdy taky pár hodin hovorů, někdy jen pár kousků. Mou prací není telefonování, je to doplněk a proto není neustálé zasunutí HF v uchu akceptovatelné.

Včera jsem koupil HF od Sony, protože jsem zkoušel nějaké staré, co má kolega a tam se to chová tak, jak má. No, světe div se, nové Sony je na tom úplně stejně, jako Plantronics. Ale asi si ho nechám, protože alespoň není tak ukecané. Uvažuju o tom, ač nejenom z těchto důvodů, že zase zkusím Android, už jsem ho snad 1,5roku nezkoušel. Fak mně Apple začíná vytáčet. Ne, že by se Androd tak zlepšil, ale spíše se iOS tak zhoršuje, že věci, co jsem zažíval na přetím testovaných androidech zažívám už i s Applem.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Handsfree pro iPhone

Příspěvek od swenak » 22 úno 2015 01:39

lucnikonik píše:tak u Jabry je tohle v pohodě - od zapnutí po připojení k telefonu uběhne ccca kolem 4 sekund, zahlásí akorát "Connected" a pak hned vyzvání a lze ihned přijmout hovor :-)

Sluchátko na uchu nemám permanentně, neb se snažím nebýt otrokem telefonu a taky byť je sluchátko lehké, tak po hodině, dvou na uchu to ucho prostě bolí od toho, jak je otlačený :-(
Sony, co jsem teď koupil, neříká nic, jen pípá, coz mi je tedy mnohem příjemnější, než ten užvatlanej Plantronics. U něj mně vytáčí i to, že i když jsem pořipojen, tak prostě přijmutí hovoru je taky na 1-2 vteřiny, než se vykecá. A dělá to tak, že přijmu hovor, hovor běží a on kecá. Někdy, ač bych hovor měl začínat já, začnou mluvit lidi, páč si myslí, že mlčím a čekám a že jsem snad nezdvořák :-) A já jen čekám, až se vykecá HF :-)

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Handsfree pro iPhone

Příspěvek od Hajnejch » 22 úno 2015 10:15


swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Handsfree pro iPhone

Příspěvek od swenak » 22 úno 2015 10:19

Super, vemu 2, jedno se hodí do auta:)

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Handsfree pro iPhone

Příspěvek od swenak » 28 úno 2015 16:14

Tak se pokouším o hack této situace. Hackuju sám sebe a pořídil jsem na test Z3 Compact od Sony a obě HF pracují, jak mají :-)

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Handsfree pro iPhone

Příspěvek od MICKI2701000 » 09 bře 2015 07:22

Ja mam PT BL legend, vse v poho, vesmes kdyz uz pripojuji sluchatko v prubehu hovoru musim potvrdit prijem tj. levou rukou zapnu a nandavam do ucha a zapinam.
Jinak kdybych ho pouzival pri prijeti hovoru, mysliim, ze funguje zapnuti a nez jej nandam na ucho tak se hovor prijme, resp. tesne pote, co jj dam na ucho.
Ja zas sem rad, ze mi to mluvi, kolik mam baterky ci ze ot je sparovano, ja to pouzivam mimojine i na cteni posty a internetu s VO.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Handsfree pro iPhone

Příspěvek od swenak » 04 črc 2017 01:17

Plantronics ML15 funguje, jak jsem potřeboval. Je to jejich nejlevnější model, nekecá, nemá a2dp a chová se tedy opravdu jako handsfree. Testoval jsem to teď po čase, jestli náhodou iOS11 něco nezměnilo, ale ee, takže pořád řešení pouze jednoduché handsfree.

Odpovědět