externi HDD / LAN / TimeMachine

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
michal.f1
Příspěvky: 37
Registrován: 16 zář 2012 19:34
Bydliště: Vysočina

externi HDD / LAN / TimeMachine

Příspěvek od michal.f1 » 03 lis 2015 19:15

Ahoj,

prosim o radu. Potrebuji TIP (znacku) na externí uloziste ktere pojede bez problemu na Mac OS X. Potrebuji variantu LAN z duvodu pristupu vice uzivatelu - PC / tablet / televize

Vyzkousel jsem starsi WD, pak D-Link a ZyXEL a mám stále stejny problém - TimeMachine je vubec nevidi. Ve Finderu se mi rozbrazuji ale nedari se mi na ne kopirovat data. Data nakopiruji pouze pres WEB rozhrani. I kdyz vyrobce pise podporu iTunes a Mac prostredi tak to nejede. Na forech jsem nasel neco o sifrovani a problemech s AFP nastavenim.

Diky za radu.
Michal, iMac 27, late 2012

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4642
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: externi HDD / LAN / TimeMachine

Příspěvek od ra3662 » 03 lis 2015 19:21

Od WD mám MyBookWorld a WDShareSpace a vše funguje jak pro Time Machine, tak pro Finder i pro TV a více uživatelů.
Nebude spíš problém v konfiguraci zařízení?

Uživatelský avatar
michal.f1
Příspěvky: 37
Registrován: 16 zář 2012 19:34
Bydliště: Vysočina

Re: externi HDD / LAN / TimeMachine

Příspěvek od michal.f1 » 03 lis 2015 19:36

Konfiguraci jsem neresil - pripojil na sit a zkousel pouzivat.

Uživatelský avatar
michal.f1
Příspěvky: 37
Registrován: 16 zář 2012 19:34
Bydliště: Vysočina

Re: externi HDD / LAN / TimeMachine

Příspěvek od michal.f1 » 03 lis 2015 19:45

ra3662 píše:Od WD mám MyBookWorld a WDShareSpace a vše funguje jak pro Time Machine, tak pro Finder i pro TV a více uživatelů.
Nebude spíš problém v konfiguraci zařízení?
Koukal jsem na WD a nasel informaci " systém souborů NTFS zajišťuje kompatibilitu s operačními systémy Windows 8 nebo novějšími, Windows 7 nebo Windows Vista. Vyžaduje změnu formátování pro systémy Mac OS X" pujde po teto zmene cist a poustet data z disku pres menu TV?

A jeste drobnost - u WD MyBook jsem videl pripojeni pouze pres USB. Ja bych rad LAN. Potrebuji disk v druhe mistnosti nez je PC.


Dekuji Michal

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4642
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: externi HDD / LAN / TimeMachine

Příspěvek od ra3662 » 03 lis 2015 20:14

michal.f1 píše:
ra3662 píše:Od WD mám MyBookWorld a WDShareSpace a vše funguje jak pro Time Machine, tak pro Finder i pro TV a více uživatelů.
Nebude spíš problém v konfiguraci zařízení?
Koukal jsem na WD a nasel informaci " systém souborů NTFS zajišťuje kompatibilitu s operačními systémy Windows 8 nebo novějšími, Windows 7 nebo Windows Vista. Vyžaduje změnu formátování pro systémy Mac OS X" pujde po teto zmene cist a poustet data z disku pres menu TV?

A jeste drobnost - u WD MyBook jsem videl pripojeni pouze pres USB. Ja bych rad LAN. Potrebuji disk v druhe mistnosti nez je PC.


Dekuji Michal
Já to vím a proto jsem to naspal. Pozor WD MyBook není WD MyBookWorld, kousíček písmenek ti vypadl.
Nejsem si jist, ale myslím že LAN disk používá svůj formát.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: externi HDD / LAN / TimeMachine

Příspěvek od casey » 03 lis 2015 21:31

Synology :-)

Uživatelský avatar
michal.f1
Příspěvky: 37
Registrován: 16 zář 2012 19:34
Bydliště: Vysočina

Re: externi HDD / LAN / TimeMachine

Příspěvek od michal.f1 » 07 lis 2015 18:23

Problém se vyřešil výměnou HUBu za nový s rychlostí 1GB.

Kopírování a zálohování z iMac - OK
Přehrávání z TV - aplikace Plex WebOS - OK

Michal

Odpovědět