Rezervace IP pro AirPort Express přes DHCP

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Rezervace IP pro AirPort Express přes DHCP

Příspěvek od Mironet » 24 lis 2015 19:00

Řeším následující situaci - chci mít rezervovány pevné IP adresy pro všechna zařízení na domácí síti. Macy a iOS jsem přidal přes ID klienta, ostatní přes MAC adresu, vše v AirPort utilitě. Mám ale v síti dva Expresy - jeden jako hlavní (ten je v pohodě, jako hlavní router má vždy 10.0.1.1), druhý je ale v bridge módu a vysílá wifi se stejným ssid a heslem jako ten první (pokud je to relevantní, tak není propojen jen ethernetem, ale přes elektrické obvody bytu). Můj dotaz zní: jakou MAC adresu mám rezervovat pro toto zařízení? Apple nejspíš u síťových prvků nepočítá s funkcí ID klienta, nebo jsem toto pole u Airportu alespoň nikde neobjevil, takže zbývá MAC adresa. Je možné, že Express vysílá na třech MAC adresách? Ukazuje mi to tři různé adresy pro 2,4 ghz, 5 ghz a ethernet. Mám rezervovat všechny?

Děkuji.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezervace IP pro AirPort Express přes DHCP

Příspěvek od casey » 24 lis 2015 19:53

Podle mě je hlavní rezerovat tu pro pevnou síť, ale pokud máš pro interní síť celé "déčko", tak můžeš rezervovat klidně všechny, protože adres je dost :-)

Odpovědět