Mrtvy zdroj - Time Capsule

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
mihu84
Příspěvky: 7
Registrován: 06 srp 2014 19:47

Mrtvy zdroj - Time Capsule

Příspěvek od mihu84 » 30 lis 2015 15:08

Zdravim, urcite ste sa uz stretli s tym, ze odchadzaju napajacie zdroje na Time capsule.
Podla cintorina pre Time capsule, vychadza jeho priemerna zivotnost na 19 mesiacov a 20 dni :)

Taktiez mi odisla a zacal som hladat problem, je potrebne vymenit 4 kondenzatory. viac napr tu: video navod, alebo tu: navod. No hlavne som sa docital, ze to na veci nic nemeni, kedze najvacsi problem je prave to chladenie zdroja, ktore je ubohe. Skor by bolo lepsie dorobit chladenie ako v tomto navode, alebo externe napajanie.
Kedze sa nejedna o moje zariadenie, ja skor navrhujem novy zdroj, objednany cez ebay. No to problem s prehrievanim, zlym chladenim neriesi. Nic nieje horsie, ako mat nestabilny a nespolahlivy zalohovaci system :lol:

Ako ste to riesili vy?
MacBook PRO, 15.6" Retina, 2013 late
MAC OS X Mavericks v10.9.4

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Mrtvy zdroj - Time Capsule

Příspěvek od Honza.Mac » 30 lis 2015 18:17

K Synology jsem koupil 2 TB LaCie CloudBox a TP-Link router, CloudBox je master NAS, Synology 115j s 2TB diskem slouží jen pro zálohy CloudBoxu (ale to je asi jen má paranoia). Suma sumárum s tímto mým řešením jsem na nějakých cca 9300 Kč včetně duálního routeru. Tuto investici jsem uskutečnil v rámci cca 8 měsíců a nijak mě fin. nezruinovala.
Dá se říci že jsem +- na ceně AIO Apple 2 TB TC ... Ale mám větší klid, v létě za těch největších veder byla teplota CB a Synology stejná, tedy 43 st. C.
Od koupě TC mě zrazoval kamarád kterému se podobným způsobem "upekly" již 2 TC a hlavně TC nepodporuje ani zdaleka to co TP-Link router s OpenWRT firmwarem ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

mihu84
Příspěvky: 7
Registrován: 06 srp 2014 19:47

Re: Mrtvy zdroj - Time Capsule

Příspěvek od mihu84 » 01 pro 2015 07:41

Ako ohladom konstrukcie TC sa ani nebavme, je to cisty blud, uzavriet napajaci zdroj do krasnej krabicky spolu s diskom a hermeticky to uzavriet.
Neviem ci nerobili simulacie na chladenie toho boxu alebo co...

Ja som skor myslel na vase riesenia oprav. Osobne by som si TC nikdy nekupil. TO len kamosovi opravujem, a mne sa zda byt najrozumnejsie dat externy zdroj.
MacBook PRO, 15.6" Retina, 2013 late
MAC OS X Mavericks v10.9.4

jacobik
Příspěvky: 337
Registrován: 25 srp 2012 07:10

Re: Mrtvy zdroj - Time Capsule

Příspěvek od jacobik » 01 pro 2015 16:09

Moje Capsule jede 3.rok nonstop a zadny problem. Takze uz za "prumernou zivotnosti"
Vodovodní baterie, sprchové kouty, sanitární keramika, a další vychytávky do koupelny http://www.jpkoupelna.cz

Odpovědět