nastavení domácí sítě + AirPlay

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
r2-d2
Příspěvky: 8
Registrován: 30 lis 2015 16:24

nastavení domácí sítě + AirPlay

Příspěvek od r2-d2 » 30 lis 2015 16:43

Ahoj všem,
rád bych požádal o pomoc při opravě nastavení mé sítě.
Používám AirPort jako hlavní základu připojenou do kabelového modemu.
Vytváří síť WPA/WPA2.
K síti mám připojený ještě Time Capsule, který rozšiřuje bezdrátovou síť a D-Link DCH-M225 s AirPlay (hudba).
Právě AirPlay mi dělá problémy, protože se často přerušuje, vypadává zvuk, občas přestane hrát úplně - iTunes se zapauzují.
Původně na stejném místě byl starý AirPort a bylo to stejné.
Je nějaká možnost nastavení, aby to fungovalo bezchybně?
(Kabel z počítače do hifi není řešení.)
Moc díky za radu.
Tomáš

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

nastavení domácí sítě + AirPlay

Příspěvek od lulu » 01 pro 2015 06:53

Předně bych si zjistil, zda jste připojen přímo k Airportu, ne ke Capsuli. V případě rozšíření sítě rychlost klesá na polovinu, což v kombinaci s případným zálohováním většího objemu dat může způsobovat plné vytížení Wi-Fi, tedy i problémy s airplay. Připojit Capsuli jako klient bez rozšíření signálu, případně ji propojit s Airportem kabelem a pak může rozšiřovat. Následně zaměřit pozornost na D-link

r2-d2
Příspěvky: 8
Registrován: 30 lis 2015 16:24

Re: nastavení domácí sítě + AirPlay

Příspěvek od r2-d2 » 01 pro 2015 19:09

TC vypínám (uz dvakrát odešel zdroj, přehřívá se, takže zálohuji jen tak 2x týdně) a navíc jí mám k počítači připojenou ethernetovým kabelem.
Problém s AirPlay je tedy jinde. Jak říkám, původně místo D-Link byl AirPort (jedna z prvních verzí, snad ještě bez Express v názvu) a situace byla stejná. Když odešel, tak jsem si myslel, že D-Linkem to vyřeším a bude to fungovat, ale jediná (pozitivní) změna je, že když to přestane na chvíli hrát, tak se to znova spustí s fade-inem na zvuku.

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: nastavení domácí sítě + AirPlay

Příspěvek od lulu » 01 pro 2015 22:34

Další tedy zbývá vyloučit mizerný signál. Vč. stínění lidským tělem na cestě do routeru - z routeru

r2-d2
Příspěvky: 8
Registrován: 30 lis 2015 16:24

Re: nastavení domácí sítě + AirPlay

Příspěvek od r2-d2 » 02 pro 2015 01:42

Hlavní AirPort je 2 místnosti jinde.
D-Link s AirPlay je od počítače 2 metry bez stínění.

HaSyS
Příspěvky: 10
Registrován: 27 říj 2015 17:57

Re: nastavení domácí sítě + AirPlay

Příspěvek od HaSyS » 09 led 2016 07:59

Ahoj,

včera jsem si přivezl TC a nastavil jsem nastavení sítě stejně jako na přechozím routeru. Bohužel mi přestal fungovat internet. Níže přikládám obrázky nastavení přechozí routeru a také TC.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Díky za pomoc nalezení chyb

Sephirot
Příspěvky: 242
Registrován: 07 bře 2015 23:04

Re: nastavení domácí sítě + AirPlay

Příspěvek od Sephirot » 09 led 2016 08:51

Nastavte si na DHCP serveru jinej rozsah, aby Vám nekolidoval s WAN vstupním a máte po problému. ( jako na starém, kde byl 192.168.11.0/24). Ještě pokud v Síť nastavení máte možnost místo Pouze DHCP v té roletce dát DHCP a NAT(což mám na svém já, poslední model), pokud máte starší, asi to tam nebude, ale vesměs musí jít o stejnou věc, pokud ano, přepnout, pokud ne, nechat jak je...
Jo a do DNS si muzete jeste pripsat druhou adresu: 8.8.8.8

HaSyS
Příspěvky: 10
Registrován: 27 říj 2015 17:57

Re: nastavení domácí sítě + AirPlay

Příspěvek od HaSyS » 09 led 2016 10:03

Sephirot píše:Nastavte si na DHCP serveru jinej rozsah, aby Vám nekolidoval s WAN vstupním a máte po problému. ( jako na starém, kde byl 192.168.11.0/24). Ještě pokud v Síť nastavení máte možnost místo Pouze DHCP v té roletce dát DHCP a NAT(což mám na svém já, poslední model), pokud máte starší, asi to tam nebude, ale vesměs musí jít o stejnou věc, pokud ano, přepnout, pokud ne, nechat jak je...
Jo a do DNS si muzete jeste pripsat druhou adresu: 8.8.8.8
DHCP mi nejde změnit, neustále mi to dokola zadává IP adresu pro WAN a není možně DHCP přepsat. CO se týká NAT není možné kvůli poskytovateli. Pokud nezadam IP adresu můžu ručně nastavit DHCP, nicméně jakmile zadám IP opět se mi to přepíše do původního stavu.

Nenám někde zapnuté automatické zadání DHCP podle IP nebo něco podobného??

Děkuji za pomoc

Sephirot
Příspěvky: 242
Registrován: 07 bře 2015 23:04

Re: nastavení domácí sítě + AirPlay

Příspěvek od Sephirot » 09 led 2016 10:29

Asi se nechápeme, tak to zkusíme znova.
Můj předpoklad Vašeho zapojení, jak si myslím, že to u Vás je: Váš Airport jste vyměnil za nějaký TP-link podle screenů, kterej byl Vašim vstupním zařízením. Od Vašeho providera Vám vede kabel, kterej jde do WAN. Váš provider Vám přidělil jednu statickou adresu z rozsahu, co tam máte. Dále potom chcete vytvořit LAN a bezdrátovou síť, jež už nemá nic společného s jeho adresním rozsahem. Pokud je to jinak, napište prosím jak.

Pro tento scénář je to však následující: konfigurace na záložce Internet musí být tak, jak ji máte, to je v pořádku, pokud nejste někde v bytovce a provider nemá ještě navíc adresu připojenou k MAC adrese zařízení, mělo by to běžet.
Teď LAN, co jde "dolu" k Vám a co nemá nic společného se vstupem.
Bezdrátová síť je vytvořena jak je vytvořena, to je jasné. K Vašimu DHCP serveru. Není možné provozovat DHCP server bez NATu, kterej je navíc Vašemu providerovi uplně ukradenej (navíc o něm ani neví a ani ho nevidí). Je NUTNé při propojování dvou různých rozsahů maškarádovat (neboli překládat neboli NATovat adresy), jinak Vám nebude probíhat žádný pactekflow. Na Vašem starém zařízení to probíhalo automaticky na pozadí, aniž byste to věděl... ;)
V možnostech změny rozsahu DHCP(v té záložce Síť) máte dole tlačítko Volby sítě. Tam si nakonfigurujete parametry DHCP serveru (prvně mě to nenapadlo na to upozornit).
Zapůjčení na den
rozsah např. 10.0 další okno 1 a pak 2 až 200
příp rozsah pro hosty
Zapnout protokol přiřazění portu NAT = ANO
Zapnout IGMP snooping = ANO
blokovat ipv6 ano
tunely Teredo = ne
ověření IPSec = ano

a musí to běžet, ikdyby nechtělo... :)

HaSyS
Příspěvky: 10
Registrován: 27 říj 2015 17:57

Re: nastavení domácí sítě + AirPlay

Příspěvek od HaSyS » 09 led 2016 10:49

HaSyS píše:
Sephirot píše:Nastavte si na DHCP serveru jinej rozsah, aby Vám nekolidoval s WAN vstupním a máte po problému. ( jako na starém, kde byl 192.168.11.0/24). Ještě pokud v Síť nastavení máte možnost místo Pouze DHCP v té roletce dát DHCP a NAT(což mám na svém já, poslední model), pokud máte starší, asi to tam nebude, ale vesměs musí jít o stejnou věc, pokud ano, přepnout, pokud ne, nechat jak je...
Jo a do DNS si muzete jeste pripsat druhou adresu: 8.8.8.8
DHCP mi nejde změnit, neustále mi to dokola zadává IP adresu pro WAN a není možně DHCP přepsat. CO se týká NAT není možné kvůli poskytovateli. Pokud nezadam IP adresu můžu ručně nastavit DHCP, nicméně jakmile zadám IP opět se mi to přepíše do původního stavu.

Nenám někde zapnuté automatické zadání DHCP podle IP nebo něco podobného??

Děkuji za pomoc
Problém dočasně vyřešen přepnutím do řeším DHCP a NAT, nicméně to hlásí chybu zdvojení NAT. Řesil jste to někdo?

Díky

Sephirot
Příspěvky: 242
Registrován: 07 bře 2015 23:04

Re: nastavení domácí sítě + AirPlay

Příspěvek od Sephirot » 09 led 2016 11:03

Dejte ignorovat, to není chyba ale výstraha. Zmizí v případě, když budete mít před Airportem ještě jedno zařízení jakožto router s DHCP serverem a Airport nastavíte do Bridge (většinou lidi, co mají "anténky" od providerů na střeše a dolů na LAN se to řeší nejjednodušeji natovaným dhcp serverem). U Vás tohle řešení ale možné není. Též ji tam mám už více než rok, kvůli nutnosti pro režim sítě pro hosty, ale na funkčnost to vliv nemá...

HaSyS
Příspěvky: 10
Registrován: 27 říj 2015 17:57

Re: nastavení domácí sítě + AirPlay

Příspěvek od HaSyS » 09 led 2016 11:26

Sephirot píše:Dejte ignorovat, to není chyba ale výstraha. Zmizí v případě, když budete mít před Airportem ještě jedno zařízení jakožto router s DHCP serverem a Airport nastavíte do Bridge (většinou lidi, co mají "anténky" od providerů na střeše a dolů na LAN se to řeší nejjednodušeji natovaným dhcp serverem). U Vás tohle řešení ale možné není. Též ji tam mám už více než rok, kvůli nutnosti pro režim sítě pro hosty, ale na funkčnost to vliv nemá...

Výborně, díky za odpověď

Sephirot
Příspěvky: 242
Registrován: 07 bře 2015 23:04

Re: nastavení domácí sítě + AirPlay

Příspěvek od Sephirot » 09 led 2016 11:39

Není zač, ať dlouho slouží. ;)

Odpovědět