Airort Express vs Airport Extreme

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 658
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Airort Express vs Airport Extreme

Příspěvek od looke » 18 pro 2015 08:08

Dobry den,

uvazuji, ze bych prodal svuj Airport Express a koupil Airport Extreme, jde mi o zlepseni signalu - a toho se tyka ma otazka: Ma Airport Extreme silnejsi signal nez Express?

Dekuji
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: Airort Express vs Airport Extreme

Příspěvek od Schumi » 18 pro 2015 08:17

Nejnovější Extreme, má prozatím nejlepší pokryti signálem ze všech Apple Airportu a bude určitě lepší než Express, používá tam tuším jinou technologii ...

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 658
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: Airort Express vs Airport Extreme

Příspěvek od looke » 18 pro 2015 08:23

Dekuji za odpoved. Abych to upresnil - mam Express prvni generaci, ktera podporuje Airplay a hodlam ji vymenit za Extreme 5. generaci - bude ten signal silnejsi i tak?

Dekuji
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 658
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: Airort Express vs Airport Extreme

Příspěvek od looke » 18 pro 2015 17:11

tak uz jsem si Extreme objednal (jedna se o model A1408), tak snad se to vyplati...
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Airort Express vs Airport Extreme

Příspěvek od mberdych » 18 pro 2015 17:37

Extreme je na tom vyrazne lepe.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Airort Express vs Airport Extreme

Příspěvek od MichalJ » 18 pro 2015 20:44

Schumi píše:Nejnovější Extreme, má prozatím nejlepší pokryti signálem ze všech Apple Airportu
Je důležité si uvědomit že nejnovější Extreme je z roku 2013. Zvážil bych jestli za stejné peníze nekoupit něco od jiného výrobce.

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 658
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: Airort Express vs Airport Extreme

Příspěvek od looke » 18 pro 2015 21:48

MichalJ píše: Je důležité si uvědomit že nejnovější Extreme je z roku 2013. Zvážil bych jestli za stejné peníze nekoupit něco od jiného výrobce.
To ne, ja jsem s tim Expressem naprosto spokojeny, restartoval jsem ho za skoro rok jen 3x, nema s nim problem zadne zarizeni (od G4 pres PC notebooky a Android zarizeni az po 2 Macky mini) a jeste se automaticky pripojuje podle wi-fi zarizeni... Nerikam, ze to jina AP neumi, ale nepotrebuju si zvykat na nic jineho, pouze bych rad zesilil signal v byte.
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Teleport
Příspěvky: 68
Registrován: 10 led 2016 15:25

Re: Airort Express vs Airport Extreme

Příspěvek od Teleport » 10 led 2016 20:32

Dobrý den.
Jsem tu dnes nový, ale už chvíli studuji zdejší forum. Nejsem si jist, jestli toto vlákno je to nejlepší, ale zkusím to.
Velice silně uvažuji nad koupí Airport Extreme - a to zejména kvůli ac.
Abych popsal situaci. Bydlím v patrovém domě a dole v obyváku mám Airport Express - na něm mám tedy spuštěny obě wifi + používám Airplay na přehrávání hudby do domácího kina. Navíc mám teď Apple TV 4 - momentálně připojenou na kabelu a nejsem si jistý, jestli by ji nebylo lepší připojit na ac z Extreme - kvůli přehrávání filmů přes Infuse (mkv a bluray).

Nahoře v patře mám ale signál z Expressu jen jednu čárku (železobetonový strop). Mám sice nahoře ještě jiný wifi router, ale má paní je "lenivá" se ručně přepojit. Ten bych eventuálně vypnul.
Uvažuji tedy o tom, že bych Extreme dal do obyváku dole a Express nahoru.
Sice jsem četl, že nejlepší je kabelové připojení (což u mne není problém), ale mám spoustu wifi hraček, které potřebují lepší signál i nahoře. Ideální by bylo, kdybych dole měl nastavenou nějakou síť a při přechodu do patra se třeba iPad automaticky přepojil na síť s lepším signálem (což se mi automaticky neděje).
Vím že se dá Express nastavit aby rozšířil stávající síť, ale netuším, jestli se tímto třeba 2x nezpomalí přenosová rychlost.
Proto BY MOŽNÁ stálo za to uvažovat o možnosti zapojit Express po kabelu do sítě a tím by SNAD přenosová rychlost byla OK, ale tím pádem netuším, jestli by se iPad dokázal přepojit na tu "momentálně lepší" síť.

Četl jsem tu také, že za ty peníze jsou i jiné alternativy, případně levnější, ale mám obavy, že to přepojování na "lepší" zdroj signálu by mohlo více blbnout než když použiju Apple produkty --- tedy pokud to přepojování BY vůbec mohlo klapnout.

Přemístěním Expressu nahoru bohužel přijdu o možnost pouštění hudby pomocí Airplay do domácího kina, což mě docela mrzí. Ale pouštět hudbu přes tv je blbost.

Mají podle vás moje "představy" šanci na úspěch, nebo jsem zcela mimo mísu? Nebo doporučíte mi nějaké rozumnější řešení?
Díky za vaše rady.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Airort Express vs Airport Extreme

Příspěvek od rony » 20 led 2016 20:42

co routre s rovnakym nazvom a heslom, tie by sa dali ako repeatre, takze by sa telefony prepajali na tu wifi, ktora je silnejsia?

nejake taketo nastavenia http://www.hanselman.com/blog/Configuri ... aming.aspx

prakticky to nemam odskusane
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Teleport
Příspěvky: 68
Registrován: 10 led 2016 15:25

Re: Airort Express vs Airport Extreme

Příspěvek od Teleport » 20 led 2016 21:49

Diky za tip, zkusim jej podrobne nastudovat. Akorat - s tim prehravanim hudby pres Airplay - zadna rada (zatim)?
Co me ale docela mrzi, ze na moji otazku ve "spravnem vlakne" nikdo nereagoval celych 11 dni, kdyz dam dotaz do poradny, tak je bleskove smazan a odpoved je sice do spravneho vlakna, ale odpovedi se tu nejak nehrnou :-( Nevim proc.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Airort Express vs Airport Extreme

Příspěvek od rony » 20 led 2016 22:26

lebo tu nie sme helpdesk Apple ale rovnaki pouzivatelia ako ty. s tvojou konstelaciou problemu nemusi mat vobec nikto ziadnu skusenost, aj ja pripominam, ze som to nikdy neriesil, lebo ziadny taky problem nemam.

Viem, ze je mozne viacero wifi routrov spojit dokopy aby sa tvarili akoze su jedna siet, potom sa teleofny prihlasuju a netreba odpajat jednu a pripajat druhu..

Neviem porozumiet problemu s hudbou cez airplay - neviem v com je vlastne problem. Osobne nateraz na pocuvanie pouzivam bluetooth reprak a hudbu spustam z iphone. Nepotrebujem nateraz airplay lebo nemam ziadne zariadenie s tymto systemom, len aTV4 a to na hudbu nepouzivam.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

karel.ploch
Příspěvky: 19
Registrován: 05 bře 2015 08:34

Re: Airort Express vs Airport Extreme

Příspěvek od karel.ploch » 21 led 2016 08:39

Kdysi jsem potřeboval pokrytí většího prostoru, tak jsem provozoval 2 WiFi routery se stejným nastavením název a heslo sítě. Zařízení se vždy připojila na to se silnějším signálem

scorpi
Příspěvky: 113
Registrován: 31 črc 2012 04:19

Re: Airort Express vs Airport Extreme

Příspěvek od scorpi » 21 led 2016 10:26

Kdysi jsem potřeboval pokrytí většího prostoru, tak jsem provozoval 2 WiFi routery se stejným nastavením název a heslo sítě. Zařízení se vždy připojila na to se silnějším signálem
Měl bych dotaz, to si měl do obou routerů přivedený internet nebo si to využíval pouze např. na přenos souborů v domácí síti?

Teleport
Příspěvky: 68
Registrován: 10 led 2016 15:25

Re: Airort Express vs Airport Extreme

Příspěvek od Teleport » 21 led 2016 12:26

rony, problemy se pokusim zestrucnit:
1. express neumi ac - kvuli ATV4 ( jestli by byl vhodnejsi Extreme)
2. Muj soucasny stav - druhy wifi router neumi 5 GHz = iPady a iPhony mam pripojene na 5GHz, takze i kdybych nastavil oba ruzne routery podle tebou odkazovaneho clanku, iP se vlastne nema kam prepojit pri prechodu do patra.
3. Pokud bych poridil Extreme kvuli ac, musim odstehovat Express do patra, tudiz jej nepripojim do domaciho kina.

Odpovědět