[Stylus] Wacom vs. Adonit

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
davidhavir
Příspěvky: 212
Registrován: 15 črc 2012 22:05
Bydliště: Červený Kostelec/Brno
Kontaktovat uživatele:

[Stylus] Wacom vs. Adonit

Příspěvek od davidhavir » 09 pro 2012 00:07

Ahoj,
chtěl bych Vás poprosit o rady, postřehy, zkušenosti ohledně stylusů těchto dvou výrobců (pokud jste zakoupili něco jiného a měli jste pádný důvod, ne-cenový, nebo se nějak týkal těchto dvou firem/produktů, budu rád i za tyto zkušenosti). Našel jsem tu dvě obecnější vlákna, zde bych rád konkrétně.

Do budoucna (možné představení iPadů v prvním čtvrtletí, čekání na platbu, apod.) plánuji koupit iPad, na iPhonu mě i přítelkyni oslovila aplikace Sketchbook (rádi kreslíme), učarovali mi myšlenkové mapy (rád bych se naučil) a také bych si rád sem tam něco načrtl (grafy, poznámky) nebo si jen tak prováděl "kreativní cvičení".
Je před Vánoci, otázky "co chceš pod stromeček" jsou ještě aktuální a tak jsem zauvažoval o předčasné koupi stylusu, tedy dříve jak iPad (využití těchto financí, tedy později vyšší částka na výběr iPadu).

Přes četná porovnávací videa (Verge a podobní; uživatelé) jsem dospěl k těmto dvěma kouskům - Adonit Jot Pro a Wacom Bamboo Pink/Duo. Četl jsem, koukal jsem a nakonec šel vyzkoušet k APR oba kusy.

Postřeh - na Bamboo jsem musel tlačit jako na pilu, aby vůbec psal -X- Jot Pro "psal" už jen co dolehl na displej,
což mě docela zaskočilo, všude bylo psáno, jak je Bamboo super a čekal jsem spíš největší rozdíl v přesnosti (vidím vs. nevidím na místo, kde píšu).

Zkoušel jsem tedy hledat, ale nic o přehnaném tlaku na Bamboo jsem nenašel, jen samá chvála. Zato k Jot Pro jsem našel, že škrábe displej (i tu na fóru).
Takže zase vůbec nevím. Osobně se mi destička u Jot Pro moc nelíbí, přeci jen je člověk zvyklý na pevné, nevrzající a robustní hw od Apple a to volně se kymácející disk zrovna nesplňuje. Na druhou stranu doby, kdy se rylo stylusem nebo promačkával prstem odporový displej u HTCček jsou dávno pryč a chce to příjemnou user experience, ladný skluz po displeji. Doufám, že mi rozumíte ;)

Děkuji moc za Vaši pomoc!
Apple Watch Sport
iPhone 6 Plus
MacBook 12 (2016)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: [Stylus] Wacom vs. Adonit

Příspěvek od tlacenka » 09 pro 2012 02:42

V teto recenzi pisou presne to co vy http://www.imore.com/wacom-bamboo-stylus-review
osobne pouzivam bamboo tablet a to jen na win, nejsem grafik. Osobne bych uvazoval,pokud chcete ten wacom a nepotrebujete tuzticku tak solo verzi - za cenu priplatku toho pera sezenete peknou tuzku zvlast;)
Po ipadu matlam prstem,kresleni a mindmapy take. Nechapu co resite, kdyz jste si to byl osahat a subjektivne, na zaklade vasi uzivatelske zkusenosti vam prijde lepsi adonit, jdete do nej :)

Edit:adonit je urcite presnejsi na kresleni, takze pro vas idealni, ty cepicky na to jdou take sehnat i v cechach -mysleneno ten nahradni disk, cepicky jsem nehledal-i kdyz na wacom nedam dopustit, sel bych take do adonitu

Uživatelský avatar
davidhavir
Příspěvky: 212
Registrován: 15 črc 2012 22:05
Bydliště: Červený Kostelec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Stylus] Wacom vs. Adonit vs. Ten1Design

Příspěvek od davidhavir » 09 pro 2012 12:06

Díky moc,
šlo mi spíš o to, zda jsem nezkoušel nějaký aušus, opotřebovaný testovací kus nebo něco takového, když jsou na Bamboo tak pozitivní ohlasy.

Nad Adonitem bych neváhal, když bych nenarazil na zprávy od těch, kteří tvrdí, že jim poškrábal displej. Přece jen pokud se tak děje, nepřipadá vůbec v úvahu něco takového kupovat (ano, může se tam dostat ostrý prach, nevylučuji, ale zase dávat si na to při každém položení pozor by nebylo příjemné). A když jsem tak koukl na ta iMore videa... je přeci jen až nepříjemně hlučný (pokud to mikrofon příliš nezveličuje), na což jsem v hlučnějším prostředí APR nepřišel.

Na iMore mi teď vložili brouka do hlavy s Pogo, ale podle Google se u nás asi těžko shání. Ten by zaručil "solidní" tělo a k tomu nejspíš i slušnou odezvu a tichost.

Věřím, že je tu hodně lidí, kteří skončili u těchto stylusů nebo mezi nimi alespoň vybírali. Zdrbněte je prosím ;)
Apple Watch Sport
iPhone 6 Plus
MacBook 12 (2016)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: [Stylus] Wacom vs. Adonit

Příspěvek od tlacenka » 09 pro 2012 12:54

http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=pogo+stylus
tady jich ukazuji dost .) tak jako logicky...pokud se vam dostane prach pod to pritlacne kolecko, tak to poskrabe... ono ten samy problem je dle meho i u tech ostatnich stylusu... ale to je jen subjektivni spekulace :)
zadny nemam..(na ipad) takze nemohu soudit

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: [Stylus] Wacom vs. Adonit

Příspěvek od lulu » 09 pro 2012 21:55

Stylusy používám uz více jak 2 roky a žádný mi doposud sklo nepoškrábal

Marta
Příspěvky: 146
Registrován: 08 říj 2012 23:24

Re: [Stylus] Wacom vs. Adonit

Příspěvek od Marta » 15 pro 2012 23:22

Mám Adonit Jot Pro a jsem maximálně spokojená! Proti poškrábání (ano, pokud se pod tu plastovou plošku dostane prach, nečistota, tak může škrábnout, ale to by asi udělal každy stylus) doporučuji folii. Ale pozor, nejprve jsem si nalepila pevnou českou folii Screen Shield, která se mi zdá velmi kvalitní (přímo odpuzuje prach), bohužel, je spíše "lepkavá" a plastová ploška stylusu Adonit po ní vůbec neklouže! Takže jsem vyhodila 600,-Kč a za poloviční cenu jsem iSetos na Smíchově koupila iLuv (v balení jsou dva kusy), kterou mi dokonce v prodejně ochotně nalepili na iPad. Po té stylus jezdí ještě lépe než po nechráněném display!!!!

Uživatelský avatar
davidhavir
Příspěvky: 212
Registrován: 15 črc 2012 22:05
Bydliště: Červený Kostelec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Stylus] Wacom vs. Adonit

Příspěvek od davidhavir » 17 pro 2012 10:22

Děkuji za info!

Mně to nedalo a byl jsem ještě jednou vyzkoušet Bamboo a hle, opravdu nevím, co to bylo při prvním zkoušení za anomálii, ale tentokrát psal velmi pěkně (samozřejmě rozdíl destička vs. "bambulka" je k nepopření), tudíž jsem momentálně zase více nakloněn k Bamboo, ovšem stále nerozhodnut. Tedy jen takový update, abych neprávem veřejně nehanil stylusy od Wacomu.
Apple Watch Sport
iPhone 6 Plus
MacBook 12 (2016)

Odpovědět