externí disk WD - používat jejich software?

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Marta
Příspěvky: 146
Registrován: 08 říj 2012 23:24

externí disk WD - používat jejich software?

Příspěvek od Marta » 15 pro 2012 09:14

Zdravím! Zrovna zprovozňuji ext. disk My Book Studio a mám dotaz. Mám si instalovat ten jejich software WD Smart Ware? Moc se mi do toho nechce, raději bych jako vždy jen připojila disk k jabku a hned by se mi sama aktivovala app Time Machine. Jak to řešíte vy?
A ještě chci na disk zálohovat jak aktivní MacBook Air, tak data (ale možná i aplikace) ze starého téměř nepoužívaného MacBook bílého. Jak na to? Jednoduše si udělat na disku 2 složky (Mac Air a MacBook)? Jak pak ale ten který počítač pozná, kam se zálohovat? :-) Ech... asi tupý dotaz, ale to víte... Budu vděčná za radu ve stylu step by step... DĚKUJI!

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: externí disk WD - používat jejich software?

Příspěvek od tlacenka » 15 pro 2012 09:25

tady mate popis toho, co to umi http://www.wdc.com/wdproducts/library/O ... 705114.pdf - pokud nejakou vec z toho opravdu chcete, tak to asi vyznam ma. ja bych si to neinstaloval. reseni vaseho problemu bych videl tak, ze si vytvorite na tom disku 2 partition a na jednu nastavite zalohovani time machine a na tu druhou partition si budete davat ty ostatni veci...ve smyslu ty co si pretahnete sama, ne rizene pres time machine. pokud chcete pouzivat ten disk i z win, doporucuji naformatovat tu druhou partition jako exFAT, aby na ni byl mozny pristup z obou systemu.

ty partition se delaji v disk utility - spravu disku , pak kliknezr na disk ktery chcete rozdelit a date zalozku rozdelit , pak jednoduse pluskem pridavate partitiony a kdyz si na ni najedete, zmenite si velikost jakou chcete venovat te time machine, pripadne te druhe partition... pak naformatujete, zastrcite a v timemachine nastavite ten disk jako zalohovaci s tim, ze vyberete proste tu cast, na kterou chcete zalohovat, date si ukladat zalohy sifrovane a je to :) zadny bazmek od wd netreba dle meho

Odpovědět