Magic Mouse 2 nebo Magic Trackpad 2

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
skyppy2000
Příspěvky: 534
Registrován: 23 pro 2014 10:35
Bydliště: Cabo de Gata, Almería, Andalusia, Spain

Magic Mouse 2 nebo Magic Trackpad 2

Příspěvek od skyppy2000 » 13 bře 2016 19:09

Přeji dobrý večer všem diskutujícím,

poslední dobou mě hodně zlobí má už starší Magic Mouse a proto zvažuji brzy výměnu za něco funkčního. Shodou okolností budu mít po delší době opět cestu do Prahy, kde mám také v plánu zakupit jedno z těchto zařízení. Četl jsem si některé zkušenosti napsané zde na fóru, ale nikde nebylo všechno pohromadě.

Proto jsem se rozhodl založit toto téma, abych dal prostor majitelům těchto zařízení vyjádřit svůj názor, jak jsou se zařízením spokojení, co vidí jako velký přínos a co je naopak horší a případně porovnat starší x novější verzi.

Na počítači pracuji takových 12 - 16 hodin denně a když skončím MB jen uspím a myš na noc vypínám. Bude uspaný počítač nějak vadit tomu Trackpadu? Na současné Magic Mouse mě hodně vadí její vysoká spotřeba baterií. Děje se tak poslední dobou tak 5 měsíců zpátky, dříve vydrželi i více než 3 měsíce. Navíc už delší dobu blbne snímač bluetooth, takže i když mají baterie 92% zbývající kapacity a já se s laptopem vzdálím od myši, tak po příchodu nemohu myš se zařízením vůbec spárovat. Ani když myš vypnu a zapnu, dokonce ani když vyndám baterky a dokonce nepomůže ani výměna za nové baterie. Dělá to na všech Macích je jedno jestli je to Late 2012 nebo Late 2014 a nebo PC s Windows.
Do myši kupuji zásadně jen dražší značkové baterie a stejně mě poslední dobou nevydrží v myši déle jak měsíc (dříve 3 měsíce). Přičemž otec má ty samé baterie v bezdrátové klávesnici a vydrží mu kolem 4 měsíců i déle.

Teď zpět k otázce. Co vybrat? Co je lepší? Magic Mouse 2 nebo Magic Trackpad 2? Zajímají mě především tyto faktory:

1. jak moc klesá dlouhodobá výdrž při opakovaném nabíjení a také kolik dní pracujete s plně nabitým Trackpadem vs. Magic Mouse
2. pohodlí - zajímá mě práce s Trackpadem vs. Magic Mouse (výhody ; nevýhody)
3. jak hodnotíte kvalitu materiálů a zpracování? Zajímá mě to proto, neboť u současné Magic Mouse se mně po velmi krátké době od zakoupení začala loupat ta hliníková vrstva po stranách myši. Jak je to u současných modelů?
pro majitele Magic Trackpad 2 Jak hodnotíte velikost plochy trackpadu? Je dostačující i pro lidi co mají větší ruce?

Toto jsou takové pro mě nejdůležitější body. Zajímá mě to proto, že opravdu nevím co si vybrat. Jde mi o to, abych nekoupil myš a nezačala se mi opět brzy loupat ta hliníková vrstva a o rok a půl později nepřestával znovu fungovat bluetooth snímač. Zároveň ale hodně uvažuji o tom Trackpadu, protože mě velmi zaujal a na MacBooku se mě s ním dobře pracuje. Nevím ale jak je to konstruované, zda mě po několika hodinách na tom bezdrátovém trackpadu nebude bolet ruka. U současné myši se tak neděje ani po 15ti hodinách, tam mě jen bolí prsty v místě, kde chybí hliník a je to tam ostré.

Předem mockrát děkuji každému uživateli, který zde napíše své zkušenosti. Jistě tím usnadníte výběr nejen mně, ale i ostatním. No, těším se na Vaše reakce, jsem zvědav na Vaše mini recenze. :)

Ještě jednou Vám moc děkuji a přeji Vám pěkný večer.
iMac 5K - 27'' (2020) - 3,6 GHz Intel Core i9 - 128 GB 2666 MHz DDR4 - Radeon Pro 5500 XT 8 GB - 4 TB SSD

Macbook Pro 16" - 2,3 GHz Intel Core i9 - 64 GB 2666 MHz DDR4 - AMD Radeon Pro 5500M 8 GB GDDR6 - 8 TB SSD

iPhone 13 Pro 256 Mountain Blue

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Magic Mouse 2 nebo Magic Trackpad 2

Příspěvek od albertan » 13 bře 2016 20:05

Ja pouzivam obe ve starsi verzi - kazde na neco jineho.
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

Uživatelský avatar
rein
Příspěvky: 95
Registrován: 31 črc 2012 08:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic Mouse 2 nebo Magic Trackpad 2

Příspěvek od rein » 13 bře 2016 21:45

Ja vlastním Magic Trackpad 2 (Magic Mouse 2 som nikdy nemal ani som ho nemal možnosť vyskúšať tak nemôžem porovnať), kedy si som k iMacu používal Magic Trackpad 1 a už si nepamätám koľko my vňom vydržali baterky, ale myslím že to mohlo byť tak do troch mesiacov.
Čo sa týka Magic Trackpad 2 tak som sním veľmi spokojný, baterka síce nevydrží 3 mesiace, ale tu je to jedno pripojíš k počítači a ideš bez omedzenia ďalej čo považujem za veľké plus, čo u Magic Mouse 2 je nemožné nakoľko má konektor od spodku :roll: to to v Apple moc nevychytali, ale keď nechceli meniť dizajn tak im asi nič iné neostalo. MT2 nemám čo vytknúť, je krásne veľký skvele kliká po celej ploche, prst krásne kĺže po skle a gestá sú nenahraditeľným pomocníkom, aj keď samozrejme boli aj na predchádzajúcej generácii, ale nejaké pribudli a to hlavne Force Touch, ktoré veľmi rád používam napr. pri silnejšom stlačení na ikone Pages sa zobrazia naposledy upravované dokumenty ešte pred spustení samotnej aplikácie a stačí len vybrať súbor, ktorý chcem upraviť a idem písať a určite je toho aj viac, ale teraz ma všetko nenapadne.

Zaseba môžem Magic Trackpad 2 určite odporúčať.

skyppy2000
Příspěvky: 534
Registrován: 23 pro 2014 10:35
Bydliště: Cabo de Gata, Almería, Andalusia, Spain

Re: Magic Mouse 2 nebo Magic Trackpad 2

Příspěvek od skyppy2000 » 13 bře 2016 23:10

Pro rein
Děkuju mockrát za velmi dobrou recenzi tohoto trackpadu. Magic Trackpad jsem nikdy neměl ani tu 1čku a ani dvojku, o které nyní silně uvažuji. Líbí se mi na ní právě ty gesta, jak sám zmiňujete. Považuji to za velké usnadnění práce.
Jinak co jsem koukal na recenzi na Youtube, tak tam ukazovali i nějaký adaptér. Znamená to tedy, že si MT 2 mohu zapojit přes noc do zásuvky, kde se nabije a nebo to funguje jen přes počítač pomocí rozhraní USB?

K Magic Mouse 2 - upřímě tady jsem se na recenzi z důvodu nedostatku času ještě nedíval, takže bohužel nejsem tak informovaný. Říkáte, že konektor na nabíjení je umístěný zespodu kvůli designu (ostatně tomu bych se u Applu nedivil) což stejně jako vy považuji za velmi nepraktické.

pro albertan
Říkáte, že používáte obojí, každé na něco jiného. Zajímá mě čistě ze zvědavosti, na co se podle Vás hodí Magic Trackpad a na co spíše myš?

Děkuji vám oběma za vaše příspěvky a reinovi za skvělou recenzi
iMac 5K - 27'' (2020) - 3,6 GHz Intel Core i9 - 128 GB 2666 MHz DDR4 - Radeon Pro 5500 XT 8 GB - 4 TB SSD

Macbook Pro 16" - 2,3 GHz Intel Core i9 - 64 GB 2666 MHz DDR4 - AMD Radeon Pro 5500M 8 GB GDDR6 - 8 TB SSD

iPhone 13 Pro 256 Mountain Blue

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Magic Mouse 2 nebo Magic Trackpad 2

Příspěvek od albertan » 14 bře 2016 00:06

Trackpad pouzivam tam kde je potreba casto zoomovat ci je mozne vyuzivat multitouch gesta, mys tam, kde jde o presnost.
.
V posledni dobe obe nahrazuji tabletem Wacom Intuos Pro SE - ma gesta a na presnost pouzivam pero. Jinak me pouziti - Photoshop, Illustrator, Lightroom, Acrobat, AutoCAD.
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Magic Mouse 2 nebo Magic Trackpad 2

Příspěvek od tlacenka » 14 bře 2016 03:15

trackpad pouzivam casteji, protoze ma vetsi plochu nez vestaveny v macbooku :)
magic mouse pro me osobne byla vzdy zklamanim - vsechno moc hezke, ale na moji rucicku prilis male/nizke - chce si to osahat.
snad jen poupozornim, ze obojim se da "vzbudit" pocitac ze spanku, takze pozor pokud mate domaci mazlicky typu kocka a spol :)

skyppy2000
Příspěvky: 534
Registrován: 23 pro 2014 10:35
Bydliště: Cabo de Gata, Almería, Andalusia, Spain

Re: Magic Mouse 2 nebo Magic Trackpad 2

Příspěvek od skyppy2000 » 14 bře 2016 09:09

albertan děkuju moc, nyní už vím, že na mou práci bude ten trackpad dostačující. Pravdou je, že ta myš je malá a nízká a díky mé velké ruce jí můžu ovládat dvěma prsty, tři se tam už nevejdou, ale zvyknul jsem si na to.

tlacenka i Vám děkuju moc za příspěvek. Máme tu psa a kočku. Kočka mně sem tam na stůl vyskočí a párkrát mě už MB vzbudila, takže ano, počítám s tím. :D Dokonce mě párkrát tu myš shodila ze stolu, ale vždycky to myš nějak přežila. :D Horší ale je, když se uvelebí na klávesnici, ale koupil jsem si na ní takovej kryt.
Tu myš jsem na noc vždy vypínal, ale teď už to právě zřejmě kvůli nějaké poruše dělat nemůžu, protože jinak jí nemůžu spárovat s probuzeným počítačem.

Trackpad si samozřejmě před zakoupením vyzkouším, ale když jsem kupoval první Magic Mouse, o trackpadu jsem tehdy nevěděl, protože ho na prodejně iStyle zrovna neměli.
Co se týče mé práce, jsem podnikatel - obchodník. Na počítači vytvářím takové grafické šablony s produkty a ty pak uploaduju na eBay, Amazon a vlastní eshopy. Také ke zboží dělám dále katalogy, kde v případě tuzemských eshopů vždy řádně představím produkt v českém jazyce a rovněž také překládám návod dovezeného zboží ze zahraničí do českého a slovenského jazyka.
Dále poslední dobou ještě vytvářím takové krátké videorecenze max. 15 minut dlouhé, kde se ve stručnosti snažím produkt představit, pokud se z nějakého důvodu nechce zákazníkovi číst přiložené přílohy k produktům. Dále je to tvroba různých reklamních kampaní atd. je toho hodně a na vše používám různé aplikace.
iMac 5K - 27'' (2020) - 3,6 GHz Intel Core i9 - 128 GB 2666 MHz DDR4 - Radeon Pro 5500 XT 8 GB - 4 TB SSD

Macbook Pro 16" - 2,3 GHz Intel Core i9 - 64 GB 2666 MHz DDR4 - AMD Radeon Pro 5500M 8 GB GDDR6 - 8 TB SSD

iPhone 13 Pro 256 Mountain Blue

Odpovědět