Síť v rodinném domě

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
mirek
Příspěvky: 3
Registrován: 07 zář 2012 12:39

Síť v rodinném domě

Příspěvek od mirek » 08 dub 2016 12:20

Ahoj všichni,

přestěhoval jsem se z bytu do rodinného domku a rázem přestal AP Timemachine stačit na pokrytí. V domě jsem nechal roztahat ethernet, takže bych ho rád využil k propojení AP, tak, abych vytvořil něco jako mesh wifi síť. Nicméně jsem tuto možnost konfigurace v nastavení Airportu nenašel. Je vůbec možné nastavit Timemachine + 2x AP Express to nějakého takového režimu (stejné SSID v celém domě)?

Dík za info.

Mirek

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Síť v rodinném domě

Příspěvek od MichalM.Mac » 08 dub 2016 12:40

- Airport krabičky nastav do Bridge mode (kromě té jedné, která dělá router, pokud ho teda dělá ona a ne nějaký modem/router od poskytovatele)
- Na všech AirPort krabičkách nastav Wi-Fi stejné SSID

Hotovo

Bonus:
- 2,4 GHz kanály nastav tak, aby se nepřekrývaly (1,6,11 -> http://www.ingenuityworking.com/cfs-fil ... annels.jpg)
- podobně pro 5 GHz kanály (http://twimgs.com/networkcomputing/news ... ls-all.png)

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Síť v rodinném domě

Příspěvek od majkom » 08 dub 2016 12:42

resp. kde mas nakonfigurovany airport extreme nebo time capsule, tak kde budes pridavat express, vždy len v airport utility zvol nie zalozit novu siet, ale rozsirit stavajucu...

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Síť v rodinném domě

Příspěvek od MichalM.Mac » 08 dub 2016 12:54

majkom píše:resp. kde mas nakonfigurovany airport extreme nebo time capsule, tak kde budes pridavat express, vždy len v airport utility zvol nie zalozit novu siet, ale rozsirit stavajucu...
Tázající říká, že: "V domě jsem nechal roztahat ethernet". Pak nemá smysl používat volbu rozšířit stávající síť, protože to je bezdrátové rozšíření! Bezdrátové rozšíření má horší propustnost. Na každém Airportu připojeného do Ethernet sítě chceš vytvořit novou síť.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Síť v rodinném domě

Příspěvek od casey » 08 dub 2016 15:34

Přesně tak. Pokud je někdo tak "prosíravý", myslí dopředu a má roztahané dráty (za což má u mě palec nahoru), tak WiFi rozšíření určitě nepoužívat :-)

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Síť v rodinném domě

Příspěvek od majkom » 08 dub 2016 17:11

My bad, ja som cital "v dome sem nechtel" :)))

Odpovědět