Problém se síťovým tiskem

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
philiph
Příspěvky: 268
Registrován: 03 zář 2013 14:46

Problém se síťovým tiskem

Příspěvek od philiph » 25 dub 2016 15:34

zdarvim.
v novem bydleni se snazim rozchodit sitovou infrastrukturu a potreboval bych nejaky rady.

poskytovatel internetu a ipTV nam dal do bytu optickou pripojku a k te pripojil nejakej huawei router kram skrz kterej potece i prave TV.
jelikoz byt mame po rekonstrukci a nechtelo se nam skrabat do zdi kvuli jednomu optickymu kabelu domluvili sme se ze ta pripojka zustane hnedka za vchodovyma dverma a do bytu to rozvedeme powerlinema hlavne kvuli TV protoze router za pripojkou disponuje WiFi signalem.

problem ale nastal kdyz jsem chtel pripojit externi disk a hlavne tiskarnu. ac je router vybaven jak usb portem tak i WPS, tak od poskytovatele mi prisla odpovede ze tohle vsechno je "mrtvy" a ze ten router je jen na wifi a TV. ze ostatni veci se nedaji pouzit.
a jelikoz skrz to tece ta ipTV nemuzeme ho vymenit za jinej.

jelikoz jsme ve starym bydleni meli airporty tak jsem je sem pritahl a muj dotaz smeruje k pripojeni tech airportu a potom k pripojeni prave toho disku a tiskarny. tiskarna (hp laserjet p1102w) ma wifi a mela by jit nastavit pres WPS.

oba airporty jsou starsi. jeste ty placaty. jeden je extreme a jeden je express. ale byt mame 2+1 tak mi prijde hloupost pripojovat ke stavajici wifine dalsi 2 airporty kvuli rozsirovani nebo jen kvuli nasdileni tiskarny, a tak bych rad pouzil idealne jen ten extreme.
tak bych se chtel zeptat jestli ten airport extreme disponuje WPS funkci a bude pohoda pres to nastavit tiskarnu nebo to budu muset udelat nejak komplikovane.
 Watch Nike+ Space Grey 42mm, series 3
 iPhone 6S 64GB Space Grey
 MacBook Pro Retina 15", early 2013, i7 2,7GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
 iPad Pro 9,7" 128GB Space Grey,  Pencil,  Smart Keyboard

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se síťovým tiskem

Příspěvek od casey » 26 dub 2016 10:26

Mám podobnou kombinaci - modem od O2 a Airporty.
WiFi z modemu jsem nechal jako free, za modem kabelem připojil AirPort jako router a rozjel na něm interní síť.
Pokud jsi měl v původním bytě hotovou infrastrukturu na AirPortech, můžeš ji rovnou přenést, připojit za ten modem a vše bude jako dřív.

philiph
Příspěvky: 268
Registrován: 03 zář 2013 14:46

Re: Problém se síťovým tiskem

Příspěvek od philiph » 27 dub 2016 22:57

asi to tak udelam ale s tim ze wifi na routeru vypnu (prece nebudu nekomu poskytovat free signal :D )

tak tedka me jeste napada jedna vec.

mam starsi airporty. ty placaty jeste. ma extreme nebo express WPS kvuli te tiskarne?

extreme dam hnedka za router ve skrini v chodbe a express planuju do obyvaku.
behat do chodby do skrine kvuli tisku nechci (tiskarna i tak kvuli zasuvce bude v obyvaku) a k expressu v obyvaku bych do usb rad zapojil svuj externi disk s filmotekou apod cimz odpada pozice prave pro tiskarnu. a resit to usb hubem mi neprijde moc elegantni.
 Watch Nike+ Space Grey 42mm, series 3
 iPhone 6S 64GB Space Grey
 MacBook Pro Retina 15", early 2013, i7 2,7GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
 iPad Pro 9,7" 128GB Space Grey,  Pencil,  Smart Keyboard

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se síťovým tiskem

Příspěvek od casey » 28 dub 2016 00:14

Můžeš z té WiFi na routeru udělat WiFi pro hosty a tím pádem si nezatěžuješ AirPorty, ani nemusíš nikoho z návštěv pouštět do interní sítě.

WPS nepoužívám, tak nevím. Ale pokud je ta tiskárna WiFi, tak se dá určitě nastavit kabelem, nebo přes displej. Připojí se k WiFi a pak je úplně jedno, kde bude. Taky jich takhle pár mám a žádný problém.

philiph
Příspěvky: 268
Registrován: 03 zář 2013 14:46

Re: Problém se síťovým tiskem

Příspěvek od philiph » 28 dub 2016 09:38

no prave tiskarna je zakladni. nema ani vstup na UTP kabel ani display na nastaveni :D

konkretne je to HP laserjet p1102w a pres html konfig se mi to nastavit nedari.
 Watch Nike+ Space Grey 42mm, series 3
 iPhone 6S 64GB Space Grey
 MacBook Pro Retina 15", early 2013, i7 2,7GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
 iPad Pro 9,7" 128GB Space Grey,  Pencil,  Smart Keyboard

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se síťovým tiskem

Příspěvek od casey » 28 dub 2016 09:48

Tuším, že zrovna tenhle model jsem nastavoval z Windows, protože jsem to na OS X nerozchodil. Ale stačilo to nastavit jednou (jenom aby se to chytlo na WiFi).

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Problém se síťovým tiskem

Příspěvek od MICKI2701000 » 11 kvě 2016 14:07

Taky em stve, ze upc dava dobrej ais modem ale usb je tma zakazano takze disk nepripojim.
Nicmene ja sem se trapil se Samsungem, nakonec sme ji pripojil do bezdr. site, pokavad ti to nejde sparovat tj. I kdyz zmacknes to vps tlacitko a nepripoji se to do site tka to nastav prez usb kabel prez ten to jde tez nastavovat aspon ten Samsung.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Odpovědět