Apple Magic Mouse

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Aurelloid
Příspěvky: 18
Registrován: 30 črc 2012 15:51

Apple Magic Mouse

Příspěvek od Aurelloid » 04 srp 2012 20:33

Přemýšlím o koupi nové myši. Moje Logitech M518 není bohužel podporována přes Logitech Control Center (stejně jako všechny jejich myši s přívlastkem gaming). Než abych koupil program 3. strany typu SteerMouse, rád bych ty 400kč investoval do nové myši, která je podporována.
Důvod, proč chci koupit novou myš je, že chci využívat všechny gesta systému, být produktivnější a využívat možnosti OS X.

Jako první volba je Apple Magic Mouse. Chtěl bych znát váš názor. Využíváte gesta na myši? Je pohodlná pro dlouhou práci? Nemusíte jí často nabíjet? Co vám na ni vadí? Koupili byste si ji znova?

Další volbou by byla Logitech Performance Mouse MX která by měla mít podporu a gesta si nastavit na tlačítka. Vypadá pohodlněji, ale nelibí se mi hlídat si USB adaptér.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Magic Mouse

Příspěvek od casey » 04 srp 2012 20:41

MM používám 16 (i víc) hodin denně a koupil bych si ji znovu. Nenabíjecí Tesco baterie měním jednou měsíčně. Dřív jsem používal nabíjecí, ale ty jsem měnil častěji.
Když vezmu do ruky klasickou myš, tak si musím chvíli zvykat, že je vysoká, ale hlavně si můžu ušoupat prsty domstran a neděje se nic :lol:

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Magic Mouse

Příspěvek od iMe1980 » 04 srp 2012 23:26

Říkám upřímně, nic jiného než Magic Mouse bych už nikdy nechtěl a ani si nedovedu představit, že bych kdy musel ještě někdy pracovat s něčím jiným. Gesta, tvar, funkčnost, možnosti nastavení, design -> tohle vše dělá z Magic Mouse jasnou volbu. Chápu, pokud někdo hraje hry, tam to jistě vhodné není, ale i to jsem zkoušel a občas se to dá. Baterky a výdrž . zde je otázka spíše toho jak kvalitní bat. koupíte. Pak není problém měnit jednou po 3-5 týdnech v závislosti na délce používání. A koupil bych ji znova? Co myslíte? ;)
Naposledy upravil(a) iMe1980 dne 06 srp 2012 13:43, celkem upraveno 1 x.
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Magic Mouse

Příspěvek od Alisczech » 05 srp 2012 10:28

Magic Mouse jsem par mesicu zkousel a musim rict, ze prestoze gesta jsou super, tak mi nesedela v ruce. Na moji velkou dlan byla prilis mala a neforemna. Takze jsem nakonec zanevrel na mysi uplne a pouzivam Magic Trackpad :)
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Wamer
Příspěvky: 118
Registrován: 30 črc 2012 15:16
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Magic Mouse

Příspěvek od Wamer » 05 srp 2012 10:52

Také jsem přemýšlel o MT. Ta velká plocha snad prostě MUSÍ nahradit klasickou myš spolehlivě pro práci.
Zdeněk Topič - Stormio - vývoj kvalitních iOS aplikací

Grommi1
Příspěvky: 200
Registrován: 30 črc 2012 11:34
Bydliště: Přerov

Re: Apple Magic Mouse

Příspěvek od Grommi1 » 05 srp 2012 11:18

Magic TrackPad jsem nezkoušel. Taky se mi líbí ale není to po čase nepohodlný a nebolí z toho ruka ?
MBA 2020, iPhone 14 Pro, AW7

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Magic Mouse

Příspěvek od casey » 05 srp 2012 11:33

Je to asi o zvyku, ale mně přijde trackpad mnohem pomalejší...

Uživatelský avatar
golinho
Příspěvky: 286
Registrován: 30 črc 2012 12:21
Bydliště: Břeclav

Re: Apple Magic Mouse

Příspěvek od golinho » 05 srp 2012 11:57

Už od 10.4. Tigera používám pouze trackpad, s myší mě to nebaví. MM jsem zkoušel jenom chvíli v iStyle a není to zlé, ale také jsem zkoušel Trackpad a na něj by padla jednodnazčně volba.
MacBook Pro Retina 2014 8GB 256GB
iPhone 5 16GB White
iPod Shuffle

Uživatelský avatar
yonah
Příspěvky: 112
Registrován: 15 črc 2012 20:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Magic Mouse

Příspěvek od yonah » 05 srp 2012 14:12

Já měl nejdřív MT, pak MM. MT jsem prodal. MM se nikdy nevzdám. Je skvělá.
Nesignováno.

Uživatelský avatar
marekpiggy
Příspěvky: 229
Registrován: 31 črc 2012 20:51
Bydliště: Hradec Králové

Re: Apple Magic Mouse

Příspěvek od marekpiggy » 05 srp 2012 14:52

Taky už dva roky vůbec nepoužívám myš. MM mi doma nefungovala na skleněném stole a podložku se mi kupovat nechtělo.
Editor, korektor a redaktor magazínu Appliště.cz

Obrázek

Faramir

Re: Apple Magic Mouse

Příspěvek od Faramir » 06 srp 2012 07:57

Magic Mouse mám a je skvělá, nevyměnil bych ji za jinou myš. Gesta jsou úžasně návyková, je to krásný kus hardwaru a i přesto, že mám velkou "medvědí" tlapku, sedí mi pohodlně. Jediné, co mi vadí, je tragická výdrž baterií. Mám 2.500 mAh Eneloop, které nabíjím velice kvalitní nabíječkou Sanyo a vydrží jen slabých 6 týdnů každodenního používání. Ale i přes tento handicap bych neměnil.
Jen doplním, že k Magic Mouse je "must have" prográmek Better Touch Tool, kde se dá nadefinovat spousta gest.

Uživatelský avatar
Mikispider
Příspěvky: 181
Registrován: 30 črc 2012 20:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Magic Mouse

Příspěvek od Mikispider » 06 srp 2012 11:08

No já MM používám více jak 2 roky, a gesta jsou super - sice tam nejsou všechny co na trackpadu, protože přeci jen tolik prstů se tam nevměstná :-)

Jinak bych určitě doporučil si ji nejdříve vyzkoušet, protože vím, že někomu nesedne, a to hlavně kvůli své "placatosti" a chybějícímu hmatovému rozlišení tlačítek a kolečka - návyky z WIN jsou hodně zakořeněné 8-)
MBP 15 (mid 2009), C2D 2.66, 8GB RAM, HDD 320GB, OS X Yosemite + iPhone 8 256GB iOS 11.3
Magic Mouse + Apple Keyboard + AirPort Extreem (5th gen)
DNS-320L 2TB HDD, Acer X203H

Pokud je text bez diakritiky, tak se omlouvám - je odeslán z iPhone :-)

Uživatelský avatar
Throy
Příspěvky: 25
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Apple Magic Mouse

Příspěvek od Throy » 06 srp 2012 21:22

Apple Magic Mouse je podle mě krok mimo. Chápu, že chtěl Apple něco stylovýho designovýho, ale MM je dobrá snad jen k večernímu prohlížení webu. Jinak mám celej den v ruce tablet od Wacomu, popřípadě Logitech MX Revolution. Na tu opravdu MM nemá.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Magic Mouse

Příspěvek od casey » 06 srp 2012 22:50

:D Taky mám Wacom a přijde mi mnohem pomalejší než MM :lol: Tedy při práci (Terminál, Chrome, Mail, CoRD, TeamViewer)... Ale když spouštím Photoshop, tak zase hlavně na tabletu...

Odpovědět