Problém s Time Capsule | vzdálený přístup

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
PanOtaznik
Příspěvky: 9
Registrován: 16 srp 2016 07:00

Problém s Time Capsule | vzdálený přístup

Příspěvek od PanOtaznik » 16 srp 2016 07:30

Dobrý den,
obracím se s prosbou o radu, jak vyřešit problém s TC, kt.popíšu a co jsem zkusil, viz níže, + doplňuji o info, že nedávno soused vyhodil elekrtřinu v půlce baráku (může být příčina?)

Problém:
- nepřipojím se vzdáleně např. z práce (free wifi, ani mob.hotspot), nevidím ji ve Finderu ve Sdílené. Back to Mac nastaveno v pořádku (několikrát jsem vyzkoušel zapnout / vypnout, ve Sdílení povolený fílesharing)
- v domácí síti úplně stejný problém
- TC normálně dává Wifi signál a jediný problém mám v tom, že v Airport Utility ji nevidím, nebo ji nemůže najít, viz. přiložený obr.
- x-krát jsem dával do továrního nastavení, znova konfiguroval home Wifi a pak vše ok ( viděl jsem ve Sdílené, dostal jsem se na soubory)
- problém nastal, když jsem chtěl změnit parametry v Airport utility jako přidat App ID pro Back to Mac atd, pak tlačítkko "Aktualizovat". Změny se neuložily, chyb.hláška že je nějaký problém a celý proces do továr.nastavení znova :(

- zkrátka nejde provést aktualizaci, po novém nakonfigurování TC maká, vše jak má být, ale tak po hodině už zase nevidím TC v Airport utilitty a jsem zase na začátku. Jakoby neudržela nastavení, chvíli ano, pak ale zase spadne

Firmware Airport je aktuální, TC má taky (zkoušel jsem vrátit i na starší verzi)
Používám providera UPC (CPE Cisco EPC3208)

Možná tupý dojem: když se mi podaří rozchodit TC a mrknu do nastavení Sítí, defaultně je nastaveno DHCP a NAT. Myslím si, jestli se vzájemně "nepere" DHCPko s NATem na CPE UPC proti TC. Mohl by to být kámen úrazu?

Díky za radu, pokud nějaká je :)

Michal
Přílohy
Snímek obrazovky 2016-08-15 v 19.19.55.png

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s Time Capsule | vzdálený přístup

Příspěvek od MichalM.Mac » 16 srp 2016 18:27

A neni to podobné vláknu po tímto -> viewtopic.php?f=19&t=23474 ?

PanOtaznik
Příspěvky: 9
Registrován: 16 srp 2016 07:00

Re: Problém s Time Capsule | vzdálený přístup

Příspěvek od PanOtaznik » 16 srp 2016 21:39

Díky za forwarding

Odpovědět