airport express nastaveni

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od tlacenka » 07 led 2013 00:26

Hura hura hura (3x hura) - zapomente na pacifist i na terminal - pouzijte luluho reseni a je to

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od lulu » 07 led 2013 00:32

tlacenka píše:..zapomente na pacifist i na terminal...
;) to jsem chtěl slyšet

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od tlacenka » 07 led 2013 07:10

Nicmene stale plati, ze terminal je nejmocnejsi;)

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od lulu » 07 led 2013 08:37

terminál je dobrý sluha, ale zlý pán. Onehdá kdosi s nadsazkou napsal (na linuxu, unaven trivialnimi dotazy a naproste neochote nekterych BFU k jakemukoliv samostatnemu hledani odpovedi - pohodlnejsi je preci se zeptat, on uz mi to nekdo vysvetli), ze prikazem, ktery vyresi naprostou vetsinu problemu spojenych se systemem je:

sudo rm -rf /

Neveril byste, kolik uzivatelu se vztekalo, ze jim system neumozni prikaz provest

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od tlacenka » 07 led 2013 08:48

to bych prave i veril (i z osobnich zkusenosti)
vseobecne ten terminal na forech je zaludny... ve smyslu nekdo spatne opise prikaz a uz to jede...nekam jinam, nez se predpokladalo/uzivatel chtel .)
a to pomijime moznost, ze to tam nekdo da spatne cilene...

ajdambike
Příspěvky: 26
Registrován: 05 led 2013 08:10

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od ajdambike » 07 led 2013 10:41

Diky vsem za tipy, resim to jeste s technickou podporou applu.. ale i presto mi nejak nikdo nedokaze pomoct. MAC adresu jsme jiz nasli, nicmene, stejne ale internet nefunguje. Do slozitejsich veci se sam nechci poustet, jelikoz se bojim, ze bych tu neco prenastavil tak, ze by mi nic nefungovalo. Technice vubec nerozumim, jsem jen uzivatel, ktery chce aby vse fungovalo.. Budu si sem asi muset pozvat nejakeho technika, aby mi to nastavil.

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od lulu » 07 led 2013 10:44

na tom neni dohromady co nastavovat. Pokud Airport Express nevidi internet, je chyba na strane providera (tedy pokud pred nim neni jeste nejaky modem)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od tlacenka » 07 led 2013 10:49

tu mac adresu co jste nasel nahlasite svemu poskytovateli netu a pak to pujde... na druhou stranu nechapu tuhle "neochotu" - existuje prece vice zpusobu, jak to zjistit na strane providera... a navic ta neochvejna duvera v to, ze mac adresa je unikatni a jako ochrana to funguje 100% me celkem fascinuje

ajdambike
Příspěvky: 26
Registrován: 05 led 2013 08:10

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od ajdambike » 07 led 2013 11:45

bohuzel poskytovatel internetu s Applem nema zadne zkusenosti, tak mi nedokaze ani pomoct. A sehnat nekoho kdo je z Prahy a bude to umet nastavit, to taky nebude snadne..

ajdambike
Příspěvky: 26
Registrován: 05 led 2013 08:10

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od ajdambike » 07 led 2013 11:46

tlacenka píše:tu mac adresu co jste nasel nahlasite svemu poskytovateli netu a pak to pujde... na druhou stranu nechapu tuhle "neochotu" - existuje prece vice zpusobu, jak to zjistit na strane providera... a navic ta neochvejna duvera v to, ze mac adresa je unikatni a jako ochrana to funguje 100% me celkem fascinuje
MAC adresa je jiz nahlasena od soboty, kdy jsem v pocitaci nejake nasel, ale i presto to nefunguje. Jak rikam, musim holt si sem prizvat nejakeho technika

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od tlacenka » 07 led 2013 12:04

technik toho moc nezaridi ...tedy ne o moc vic nez vy tady
tzn ta mac adresa je nahlasena spravna, takze by to melo jit - mysleno ze strany poskytovatele mate co dalsiho za udaje ? jmeno a heslo, mozna ip adresu ne ? co vic byste chtel v tom airportu nastavovat ? z prahy se na foru urcite nekdo ochotny najde (ja ne, jsem od vas ponekud dal) - nejake stranky s nastavenim udaju ten vas poskytovatel ma ? nebo... jak jste se k nemu pripojoval az doposud ?

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od lanny » 07 led 2013 12:24

Jmeno poskytovatele, značka modemu? Jak připojen BEZ AE? Správná zdířka na AE(WAN)?

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od lulu » 07 led 2013 12:31

znovu opakuji, problem je na strane poskytovatele. Tak at se k tomu postavi celem. Budto jasne sdeli potrebne nastaveni (manualni IP) anebo si opravi pripojeni.

Posledni co muzete udelat je vytahnout AE z elektriky, chvíli počkat a následně zapojit zpět Někdy to pomůže se sparovanin.

A jeste v macku network utility a traceroute třeba na seznam.cz

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od tlacenka » 07 led 2013 12:37

hloupy dotaz: neni nahodou vase pripojeni wifi ? ve smyslu - snazite se pripojit AE jako klienta na wifi a z nej pak kabelem k sobe do site ? nebo jak to tam mate s tim netem ted udelane ?

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od lanny » 07 led 2013 12:39

Spárováním čeho??? Jestliže AE vidí na wan IP adresu, nastaví se samo. Tu evidentně nevidí a to proto, že tam není. Nebí tam proto, že buď ji ISP neposkytl, nebo je vadné spojení mezi modemem a AE.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od tlacenka » 07 led 2013 12:44

jinak ten kabel z modemu se dava do toho portu , co ma nad sebou obrazek "kolecka" - to prekontrolujte

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od lulu » 07 led 2013 15:03

lanny píše:Spárováním čeho??? Jestliže AE vidí na wan IP adresu, nastaví se samo. Tu evidentně nevidí a to proto, že tam není. Nebí tam proto, že buď ji ISP neposkytl, nebo je vadné spojení mezi modemem a AE.
asi renew DHCP lease, nevim - mel jsem s tim take problem, ze po nahlaseni MAC adresy Netboxu se neslo pripojit a podpora tvrdila, ze MAC adresa je spravna. Restart routeru vse vyresil.

ajdambike
Příspěvky: 26
Registrován: 05 led 2013 08:10

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od ajdambike » 07 led 2013 21:03

lanny píše:Jmeno poskytovatele, značka modemu? Jak připojen BEZ AE? Správná zdířka na AE(WAN)?
jmeno poskytovatele je: www.a1m.cz , znacka modemu nevim-je interni v celem baraku, ke kteremu se nedostanu. pripojeni bez AE kabelem rovnou ze zasuvky, coz funguje.. spravna zdirka na WAN je zapojena...

ajdambike
Příspěvky: 26
Registrován: 05 led 2013 08:10

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od ajdambike » 07 led 2013 21:08

tlacenka píše:hloupy dotaz: neni nahodou vase pripojeni wifi ? ve smyslu - snazite se pripojit AE jako klienta na wifi a z nej pak kabelem k sobe do site ? nebo jak to tam mate s tim netem ted udelane ?
Nene, tak by to nemelo byt.. mam kabel ktery vede rovnou ze zasuvky od internetu (modem je interni v baraku) ktery je zapojeny do AE a MacBookem se snazim pripojit pres wifi... k AE se pripojim, ale ten nema platnou IP adresu...tak nevysila internet :-(

ajdambike
Příspěvky: 26
Registrován: 05 led 2013 08:10

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od ajdambike » 07 led 2013 21:09

tlacenka píše:jinak ten kabel z modemu se dava do toho portu , co ma nad sebou obrazek "kolecka" - to prekontrolujte

Ano, diky, to nastesti vim.. ale i tam se mohla stat chyba :-)

ajdambike
Příspěvky: 26
Registrován: 05 led 2013 08:10

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od ajdambike » 07 led 2013 21:11

tlacenka píše:technik toho moc nezaridi ...tedy ne o moc vic nez vy tady
tzn ta mac adresa je nahlasena spravna, takze by to melo jit - mysleno ze strany poskytovatele mate co dalsiho za udaje ? jmeno a heslo, mozna ip adresu ne ? co vic byste chtel v tom airportu nastavovat ? z prahy se na foru urcite nekdo ochotny najde (ja ne, jsem od vas ponekud dal) - nejake stranky s nastavenim udaju ten vas poskytovatel ma ? nebo... jak jste se k nemu pripojoval az doposud ?
Prave ta IP adresa mi stale nebyla pridelena.. tak nevim jestli se to da nejak ziskat odeme? Poskytovatel ma stranky www.a1m.cz , ale nenasel jsem tam, co by melo byt nastaveny.Predtim jsem mel routr od nich, ktery mi stale vypadaval, tak jsem si nechal vratit penize a koupil tenhle. Predchozi pripojeni bylo jinak v poradku.

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od lanny » 07 led 2013 21:14

ajdambike píše:
lanny píše:Jmeno poskytovatele, značka modemu? Jak připojen BEZ AE? Správná zdířka na AE(WAN)?
jmeno poskytovatele je: http://www.a1m.cz , znacka modemu nevim-je interni v celem baraku, ke kteremu se nedostanu. pripojeni bez AE kabelem rovnou ze zasuvky, coz funguje.. spravna zdirka na WAN je zapojena...
Pak může být vadná AE - buď ethernet port (wan) nebo vnitřek.

ajdambike
Příspěvky: 26
Registrován: 05 led 2013 08:10

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od ajdambike » 07 led 2013 21:20

lanny píše:
ajdambike píše:
lanny píše:Jmeno poskytovatele, značka modemu? Jak připojen BEZ AE? Správná zdířka na AE(WAN)?
jmeno poskytovatele je: http://www.a1m.cz , znacka modemu nevim-je interni v celem baraku, ke kteremu se nedostanu. pripojeni bez AE kabelem rovnou ze zasuvky, coz funguje.. spravna zdirka na WAN je zapojena...
Pak může být vadná AE - buď ethernet port (wan) nebo vnitřek.
taky mi to rikal dneska technik z podpory Applu

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od tlacenka » 07 led 2013 21:30

Zkusil bych pripojit do ae kabel od poskytovatele, do ae kabel z macku a net jde?
Tak muze byt vadne nastavene wifi a nebo opravdu vadna ae

edit: jeste by me zajimalo, zda vam jde net i na jinem zarizeni pripojenem do site, protoze pokud vam to jde po kabelu nechapu, proc by mel vas poskytovatel vedet vasi MAC adresu...

ajdambike
Příspěvky: 26
Registrován: 05 led 2013 08:10

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od ajdambike » 08 led 2013 09:43

tlacenka píše:Zkusil bych pripojit do ae kabel od poskytovatele, do ae kabel z macku a net jde?
Tak muze byt vadne nastavene wifi a nebo opravdu vadna ae

edit: jeste by me zajimalo, zda vam jde net i na jinem zarizeni pripojenem do site, protoze pokud vam to jde po kabelu nechapu, proc by mel vas poskytovatel vedet vasi MAC adresu...
Jiz jsem take zkousel pripojit kabel do AE a z AE do pocitace, ale nejde to. U poskytovatele jsme museli nahlasit MAC adresy pocitacu, aby nam fungoval kabel, proto chce vedet MAC adresu routru, aby nam ji taky zprovoznil

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od lanny » 08 led 2013 09:59

tlacenka píše: jeste by me zajimalo, zda vam jde net i na jinem zarizeni pripojenem do site, protoze pokud vam to jde po kabelu nechapu, proc by mel vas poskytovatel vedet vasi MAC adresu...
Protože poskytne IP jen na známe MAC. Z popisu je zřejmé, že počitač MAC správně publikuje, kdežto AE asi ne. Důvodem může být WAN ethernet port na AE je vadný nebo celá AE je vadná.

Otázka je, zda poskytovatel nastaví IP in na dvě MAC - když ne, musel by ajdambike pořád hlásit změny z kompu na AE po období testů.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od tlacenka » 08 led 2013 10:05

A presne proto se ptam, jestli mu jde i jiny pocitac pripojeny do site kabelem

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od lanny » 08 led 2013 10:08

Ale vždyť psal že ANO

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od tlacenka » 08 led 2013 10:12

a tim padem jste si odpovedel na otazku, jestli by mu poskytli IP na vic MAC adres...

ajdambike
Příspěvky: 26
Registrován: 05 led 2013 08:10

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od ajdambike » 08 led 2013 12:36

Tak novinka ohledne AE. Byl jsem s tim v krame, kde jsem to koupil a tam to fungovalo bez problemu. Jen u me to stale nejde:-( takze uz vime ze AE funguje. Tak kde je sakra ta chyba?

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od lanny » 08 led 2013 14:07

ajdambike píše:Tak novinka ohledne AE. Byl jsem s tim v krame, kde jsem to koupil a tam to fungovalo bez problemu. Jen u me to stale nejde:-( takze uz vime ze AE funguje. Tak kde je sakra ta chyba?
Zeptejte se u providera jestli můžete mít dvě MAC adresy současně. Jestli ne, pak nahlášením AE MAC adresy a jeho nastavením by Vám mělo přestat fungovat současné přímé spojení. Jestli ano, ověřte, že mu dáváte správnou MAC adresu.

Ještě maličkost - pužíváte ten stejný kábel ze zdi k počitači ke zkoušení spojení přes AE???

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od tlacenka » 08 led 2013 14:38

a zkuste to pres ty kabely, jestli to pujde (kabel do AE a kabel z AE do maca)

ajdambike
Příspěvky: 26
Registrován: 05 led 2013 08:10

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od ajdambike » 08 led 2013 21:33

lanny píše:
ajdambike píše:Tak novinka ohledne AE. Byl jsem s tim v krame, kde jsem to koupil a tam to fungovalo bez problemu. Jen u me to stale nejde:-( takze uz vime ze AE funguje. Tak kde je sakra ta chyba?
Zeptejte se u providera jestli můžete mít dvě MAC adresy současně. Jestli ne, pak nahlášením AE MAC adresy a jeho nastavením by Vám mělo přestat fungovat současné přímé spojení. Jestli ano, ověřte, že mu dáváte správnou MAC adresu.

Ještě maličkost - pužíváte ten stejný kábel ze zdi k počitači ke zkoušení spojení přes AE???
Dekuju za typ.. jiz jsem se na to ptal, a rikal ze tam muzu mit vic MAC adres, ze by to melo i tak fungovat...
Jinak opravdu pouzivam stejny kabel pro zapojeni do pocitace tak i do AE.. je na tom neco spatne?

ajdambike
Příspěvky: 26
Registrován: 05 led 2013 08:10

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od ajdambike » 08 led 2013 21:35

tlacenka píše:a zkuste to pres ty kabely, jestli to pujde (kabel do AE a kabel z AE do maca)
Bohuzel i tak nejde internet.. zkousel jsem to i predtim, i radeji ted.. ale nefunguje to

ajdambike
Příspěvky: 26
Registrován: 05 led 2013 08:10

Re: airport express nastaveni

Příspěvek od ajdambike » 08 led 2013 21:36

Tak zitra prijde technik od poskytovatele internetu a pokusi se stim neco udelat.. tak jsem zvedavy, jestli to dokaze zprovoznit.

Odpovědět