Timecapsule

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Deyw
Příspěvky: 14
Registrován: 30 lis 2012 01:03

Timecapsule

Příspěvek od Deyw » 07 pro 2016 20:27

Zdravim, koupil jsem si novou capsuli 2TB v domneni ze ji vymenim za muj shitovej router TP link a propojim si vsechny moje apple zarizeni...ale nepodarilo se mi to nastavit..mam par dotazu

1) jde pouzivat capsule jako router pro domacnost nebo musi byt napojena ?
2) jde sdilet disk z capsule s aTV a sledovat filmy prez infuse, popripade nevite jak ? na aTV sem se pripojil na capsuli ale nic nevidim..
3) je kopirovani a sdileni tak zdlouhave nebo mam nejak blbe nastavenou sit (2.5gb soubor cca 4min)


diky moc.

skyppy2000
Příspěvky: 534
Registrován: 23 pro 2014 10:35
Bydliště: Cabo de Gata, Almería, Andalusia, Spain

Re: Timecapsule

Příspěvek od skyppy2000 » 07 pro 2016 22:54

Poradim jen castecne. Time Capsuli jsem vyuzival jen chvili po prechodu na Mac a nyni uz dlouho jedu na NASu, ale jeste si neco malo pamatuji.

ad 3) ano je, alespon u me to tak bylo a proto jsem presel na NAS
ad 2) nevim nepouzivam
ad 1) ano jde. kabel vedouci z Wi-fi Antenny zavedete do prvni zdirky (ne do zdirek oznacenych 1 - 4 ale do te pate)
Pote zadate IP adresy. Ja tu ted mam IPV4 pomoci DHCP s manualni adresou z duvodu velkeho poctu zarizeni s vlastni IP adresou uvnitr site.

cesta: System preferences -> Network -> v levem sloupci vybrat Wi-Fi -> Advanced

Musite zadat tri IP adresy v kolonce TCP/IP:
IPV4 address:
Subnet Mask:
Router:

V kolonce DNS nasledne zadat stejne DNS adresy serveru jako na starem routeru.

Napriklad vam ukazu me nastaveni (pro Spanelsko oblast Balearic Islands)
Configure IPV4: Using DHCP with manual address
IPV4 address: 79.154.201.22
Subnet Mask: 255.255.255.0
Router: 79.154.201.21

Takto zadejte Vase tri IP adresy z Vaseho stareho routeru vcetne adres vsech DNS serveru. Pote ho vypojte ze site, aby nebyl videt a vyzkousejte, zda bude fungovat Time Capsule. Melo by to fungovat protoze veskere nastaveni bude stejne, akorat na jinem zarizeni. Na chod by to nemelo mit vubec zadny vliv. Snad je to dosti srozumitelne a pomuze to. Pokud ne, dejte vedet.
iMac 5K - 27'' (2020) - 3,6 GHz Intel Core i9 - 128 GB 2666 MHz DDR4 - Radeon Pro 5500 XT 8 GB - 4 TB SSD

Macbook Pro 16" - 2,3 GHz Intel Core i9 - 64 GB 2666 MHz DDR4 - AMD Radeon Pro 5500M 8 GB GDDR6 - 8 TB SSD

iPhone 13 Pro 256 Mountain Blue

Pavol Kmeto
Příspěvky: 29
Registrován: 20 lis 2015 15:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Timecapsule

Příspěvek od Pavol Kmeto » 09 pro 2016 22:13

Ahoj,
TC po přechodu na macOS Sierra chce ode mě vždy přihlášení k TC - v předchozí verzi macOS jsem ve Findru kliknul na sdílenou TC a byl jsem v TC (nevíte někdo proč?).
Taky jsem chtěl rozběhnout funkci Zpět na můj Mac (abych se odkudkoliv přihlásil k TC na které mám filmy, hudbu) a TC se mi odpojí a už nejde připojit a musím udělat restart (5 sekund tužka v resetu, rychlé blikání kontrolky a pak opět nastavení TC).

TC mam zapojenou za UPC modemem.
UPC - má povoleno DHCP
TC - síť mám v režimu mostu, Internet připojen pomocí DHCP.
V záložce Disky mám zapnuté Sdílení, a zabezpečení pomocí Heslo k disku.

Nenapadá prosím někoho chyba (chyby), kterou mám v zapojení udělanou?

Moc děkuji za info.

PaK

Uživatelský avatar
Maxel
Příspěvky: 265
Registrován: 30 črc 2012 21:00

Re: Timecapsule

Příspěvek od Maxel » 12 pro 2016 13:58

Ahoj, taky s dovolením využiju názvu vlákna a položím dotaz ohledně Airport Time Capsule (2TB), poslední gen.

Mám IPTV od T-Mobile a včera po zapojení na ATC (resp. po přepojení ze staršího Linksyse) přestala fachat. Volal jsem na linku a prý je potřeba, aby ATC umělo multicast. Co jsem googlil, tak by to snad umět mělo, ale očividně nemám multicast zapnutý. Poradíte?

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Timecapsule

Příspěvek od MICKI2701000 » 19 pro 2016 12:55

No ja tu svou 3 terarkovou TC davam dal.
1. Jde zapojit v poho bud k routeru ci misto routeru.
2. V siereto po mne niche helso normalne na ni sem. Tohel mi delaj jen winy ze pri prvotnim spusteni resp. po prihlaseni jej chtej.
3. Rychlost kdyz sem videl, ze me sinology na Wi-Fi kopiruje stejnou rychlosti jako TC prez kabel a prez kabel to bylo kolem 50, 70 mB, tak..
3. Myslim ze z venci na capsule se neda dostat ne?
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Odpovědět