Airport Time Capsule (2TB) vs. IPTV

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, Macforum_Admin

Airport Time Capsule (2TB) vs. IPTV

Příspěvekod Maxel » 13 pro 2016 13:05

Můj problém je i dle malé četnosti na googlu asi dost specifický, proto pro něj s dovolením založím vlákno a poprosím o radu.

Problém spočívá v tom, že při zapojení nově pořízené (zde na fóru) ATC do sítě přestane fungovat IPTV od T-Mobile (viaTV). Vše ostatní běží jak má - Apple TV, NAS, B&W Zeppelin, atd. vše kromě IPTV jede. Řešil jsem to včera s podporou T-mobile a podle toho, jaké chybové hlášení se ukazuje na obrazovce, by mělo jít o problém s funkcní multicast na routeru (tzn. ATC). Googlil jsem googlil a podobný problém se řešil na předchozí generaci Airport Extreme, kde bylo řešením povolení fce IGMP Snooping v nastavení routeru - což jsem udělal, ale nepomohlo. Dnes jsem tak kontaktoval podporu Apple, kde první rada od pána zněla naprosto stejně - zapněte IGMP Snooping. To tedy problém neřeší. Ještě pán poradil zkusit nastavit ATC jako bridge a připojit IPTV settopbox, což zkusím večer. Ikdyby to ale nakonec šlo, nechci ATC provozovat jako bridge, takže jde spíš o zjištění, zda multicast fce funguje či nikoliv, resp. zda je to vada přístroje nebo ne. Ještě zkusim pro sichr factory reset, ale dál už mě nic nenapadá. Tím, že mi záruka vyprší 18.12. to potřebuji rozštípnout asap.

Každopádně můj dotaz míří do pléna vlastníků stejné (nebo podobné) kombibace: Airport Time Capsule poslední generace + IPTV (O2, T-Mobile, apod.), zda někdo neřešil podobný problém?

Nebo samozřejmě kdokoliv, kdo by věděl co s tím.
Nerad bych se ATC vzdával, jinak vyhovuje všem požadavkům, co jsem měl.

Airport je nejnovější generace a firmware je poslední release (7.7.7)

Díky!
Macbook Air 13" 2016
iPhone 8 128GB space grey
iPad Mini 4 128GB cellular space grey
Apple TV 4th gen 32GB + Infuse + 4TB NAS
Bowers & Wilkins Zeppelin Air
Uživatelský avatar
Maxel
 
Příspěvky: 256
Registrován: 30 črc 2012 21:00
Poděkoval: 3 x
Poděkovali mu: 5 x


Zpět na Příslušenství