NAS Synology, riesenie zdielania

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
robo
Příspěvky: 10
Registrován: 11 led 2013 19:05

NAS Synology, riesenie zdielania

Příspěvek od robo » 11 led 2013 19:15

Ahojte, zakupil som si NAS Synology DS212j, a chcel by som vas poprosit o radu ako riesit niekolko veci. Mam vela dokumentov, ktore aj upravujem, a pouzivam ich na oboch pocitacoch. Takisto hudbu, ktoru by som rad pocuval na oboch pocitacoch, avsak dost casto je doplnovana novymi pesnickami, a vzdy to prekopirovavat je otravne. Ake riesenie by ste mi v tomto pripade poradili? Druha vec co by ma zaujimala je, ci potrebujem doinstalovat nejaku appku na stream videa, pretoze ide mi v tomto pripade o sledovanie filmov na iPhone a iPade. Je tam nejaka appka uz priamo od synology, no cital som aj o serviio napriklad. Akurat nechapem aky to ma zmysel, lebo ked sa pripojim z iPadu na NAS, film normalne bez problemov prehral. Tak neviem, ci to je potrebne. Ak ano ktory pouzit? Dakujem za odpovede.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: NAS Synology, riesenie zdielania

Příspěvek od tlacenka » 11 led 2013 19:23

sdileni dokumentu: http://www.synology.cz/dsm/home_file_sh ... p?lang=csy
ta hudba: budto vlastni itunes server (podle toho jestli na vsech pocitacich bezi itunes: http://www.synology.cz/dsm/home_home_ap ... p?lang=csy

pokud bude hudba i odjinud ve smyslu treba android a spol, tak rozhodne toto: http://www.synology.cz/dsm/home_home_ap ... p?lang=csy

ten stream videa se resi vetsinou z duvodu, ze jste mimo "domaci sit"

a vsechno "jak nastavit" je tady: http://ukdl.synology.com/download/ds/us ... er_csy.pdf
maji to pekne zpracovane
Naposledy upravil(a) tlacenka dne 11 led 2013 19:27, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: NAS Synology, riesenie zdielania

Příspěvek od rony » 11 led 2013 19:24

Ja mam mp3ky na Synology. V iTunes som vypol funkciu, ktora prenasala subory fyzicky do zlozky iTunes pri pridavani do kniznice. Tym padom to robim nasledovne: nahram do zlozky s hudbou nove veci fyzicky. Potom tie subory myskou prenesiem do iTunes.

Ak si ulozis filmy fyzicky na Synology, tak mozes skusit prehravat ich cojaviem v Buzz Player, ktory vie SMB protokol, cize viec v nom v sieti zobrazit ostatne zariadenia s nazdielanymi zlozkami a z nich pustat videa.

Jednoducho potrebujes appku, ktora ovlada Sambu (SMB) a zaroven vie tieto subory prehravat.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

robo
Příspěvky: 10
Registrován: 11 led 2013 19:05

Re: NAS Synology, riesenie zdielania

Příspěvek od robo » 11 led 2013 19:31

Diky, ten cloud vyzera zaujimavo na dokumenty. Co sa tyka tej hudby, tak podobne to robim teraz aj ja, avsak mam ich este aj v NTB, ako zaloha, preto som chcel vediet ako na to, ale mozno tiez pouzijem ten cloud, aby mi to synchronizovalo zlozku hudby, pretoze momentalne mam v NASe len jeden disk. Co sa tyka tych filmov nepotrebujem tam ziadnu appku? Naco je vlastne take serviio popripade ta video app co mozem nainstalovat priamo od synology? Dakujem.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: NAS Synology, riesenie zdielania

Příspěvek od tlacenka » 11 led 2013 19:36

http://www.synology.com/dsm/home_mobile ... p?lang=csy to je k tem videum - proste app pro prehravani nekde mimo sit (stejne to udela vpn a pak to jde)
nepletete si to s tim surveillance ? to je pro kamery (ve smyslu rizeni, nastavovani zon a spol)?
jinak serviio je takova obdoba tech sluzeb od synology - proste "medialni server" - hudba, videa...fotky a spol

robo
Příspěvky: 10
Registrován: 11 led 2013 19:05

Re: NAS Synology, riesenie zdielania

Příspěvek od robo » 11 led 2013 19:43

Okej diky, a este jedna vec. Ako riesite fotografie? Fotim zrkadlovkou do RAW, toto mi zrejme iOS neotvori existuje nejake aplikacia? Jedina moznost asi bude vsetko konvertovat do JPG, nie?

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: NAS Synology, riesenie zdielania

Příspěvek od tlacenka » 11 led 2013 20:02

urcite... nebo vy snad nekomu posilate a ukazujete fotografie v rawu ? tomu se mi nechce ani verit....
az budete mit jpg, tak se kouknete na toto : http://www.synology.com/dsm/home_home_a ... p?lang=csy

robo
Příspěvky: 10
Registrován: 11 led 2013 19:05

Re: NAS Synology, riesenie zdielania

Příspěvek od robo » 12 led 2013 12:39

Dakujem. Tak dnes som sledoval film cez aplikaciu ACPlayer, kde som sa prihlasik ako cez sambu na NAS, a tam som si ho nasiel a pustil, lenze zerie to neskutocne vela baterky. Asi bude lepsie nahodit nejaku appku na NAS, ktora by streamovala, alebo sa mylim?

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: NAS Synology, riesenie zdielania

Příspěvek od tlacenka » 12 led 2013 13:00

dle meho to uplne plnohodnotne streamovat neumi - pouze to funguje tak, ze vas to pres vpn pusti "k tomu peknemu rozhrani" kde mate seznam filmu - tzn stream jako takovy tam dle meho nepujde (hw omezeni) - tzn reseni je pouze pro "prehravani filmu na vasem nasu zvenku" - baterku to bude zrat tak jako tak... to dela hlavne dekomprimace videa a zaroven vyuzivani datoveho toku ve velkem. Synology neni nahrada pc ani serveru - pokud jste chtel vsechny tyto "vymozenosti" bylo lepsi si postavit maly domaci router na vsechny tyto sluzby. Proste to neni plnohodnotny pc a neni to vsespasne

robo
Příspěvky: 10
Registrován: 11 led 2013 19:05

Re: NAS Synology, riesenie zdielania

Příspěvek od robo » 12 led 2013 13:15

Takze ci tam nahodim ten video package od synology, air video, serviio a podobne, je to jedno ano? Stale to bude zrat rovnako baterku?

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: NAS Synology, riesenie zdielania

Příspěvek od tlacenka » 12 led 2013 13:38

myslim si, ze ano... reseni by (mozna) bylo prevest ta videa na desktopu (napr. pomoci http://handbrake.fr ), a pak je prehravat v tom... samozrejme je potreba to zkusit. pokud uz to budete prevadet pres handbrake, jde to importovat do itunes a mit to (v pripade, ze budete mit ten itunes server, tam). Osobne jsem to nezkousel (zatim), takze nemohu rici jestli ta baterie je lepsi nebo ne - kdyz ten film nahrajete do toho izarizeni a pustite to pres stejny prehravac, bude dle meho ta baterie +- stejne vystavena - muzete to zkusit. dle meho totiz nejvice baterie ztracite tim dekodovanim videa

Uživatelský avatar
kocour
Příspěvky: 90
Registrován: 30 črc 2012 20:13
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: NAS Synology, riesenie zdielania

Příspěvek od kocour » 13 led 2013 22:56

Dramaticky rozdil je v tom jestli je video v kodeku h.264 (vystup prave treba z handbraku) nebo v necem jinem. iOS zarizeni nativne umi jen h.264 a to z toho duvodu, ze obsahuji hw dekoder prave pro tento kodek, vsechno ostatni se dekoduje softwarove na cpu (typicky se pouziva knihovna ffmpeg) a spotreba energie jde raketove nahoru. S h.264 neni problem dosahnou deklarovanych casu kolem 10h prehravani videa a to prave diky hw dekoderu. Takze pokud neni problem, ze clovek stravi mladi u Handbraku, tak je lepsi konvertovat.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: NAS Synology, riesenie zdielania

Příspěvek od rony » 14 led 2013 16:16

baterku predsa zerie softwarovy dekoder videa.

hardware dekoduje vyhradne "apple" kontajnery a kodek h.264, cize mp4 a m4v.

treba si tymi naivnejsimi predstavami prejst a najst hranicu reality. za hrane je prehravanie postahovanych filmov zkdekade. bezproblemove je video z itunes. vobec nepojde hd video. ak sa obmedzis Na SD video, nebudes mat privela problemov, len s tym kto a ako tie videa vyrabal.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

robo
Příspěvky: 10
Registrován: 11 led 2013 19:05

Re: NAS Synology, riesenie zdielania

Příspěvek od robo » 16 led 2013 10:13

Dakujem za odpovede, teda ci tam mam nejake serviio alebo si to pustam cez sambu baterku mi to bude zrat rovnako?

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: NAS Synology, riesenie zdielania

Příspěvek od tlacenka » 16 led 2013 10:37

tak jinak:
pokud budou filmy na synology zkonvertovany (napr. pomoci mnou uvedeheho handbrake) na format mp4 pomoci kodeku H.264
tak vas ipad to bude prehravat "nativne" - ve smyslu vyuzije se hw podpora dekodovani (laicky: neco jako dalsi procesor, ktery umi prehrat jen videa urciteho typu) = neni potreba aby se to dekodovalo pres procesor za behu (vypoctove narocne =>hodne pracuje procesor => hodne to zere baterii), tudiz to bude zrat +- jako vzdy

pokud ale je nekdo liny (nebo nechce) konvertovat ty filmy, tak si koupi prehravac, ktery "prechroupe vsechno", ale musi pocitat s tim, ze prave to "prechroupe vsechno" ho stoji baterii (z duvodu uvedeneho vyse)

jinak aby nedoslo k nejakemu omylu : NAS jako dedikovane zarizeni nekonvertuje video a ani bych to nedoporucoval zkouset (malo ram, nevhodny slaby procesor) - musite ty filmy zkonvertovat nekde (desktop) a na to synology je jen nahrat. Je moznost napr na macku "automatizovat" - ve smyslu pouzit hazel, pripadne automator a apple script aby to po stazeni filmu samo zkonvertovalo a pridalo i do itunes knihovny, pripadne pak prekopirovalo na tu synology.

staci takto ?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: NAS Synology, riesenie zdielania

Příspěvek od rony » 16 led 2013 13:12

a pripomeniem, ze rozhodnutie ist do konvertovania znamena ZNACNU stratu casu. Kludne aj nasobok stopaze daneho videa. Nielen cisty cas konvertovania ale cela ta obsluha. Malokedy si to vies automatizovat. Jedine user-friendly je AirVideo a to vyzaduje POCITAC, kde trvale bezi AirVideo.

Defakto na CASTE pozeranie totalne nevhodne. To uz je lepsie premyslat o rieseniach urcenych na pozeranie. Aj kupa maleho monitora do spalne s jednoduchym mkv prehravacom je daleko lepsia :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: NAS Synology, riesenie zdielania

Příspěvek od lulu » 16 led 2013 13:47

spravne nastavenej Twonky by to mel umet konvertovat automaticky - ale NAS na to nebude mit vypocetni vykon..

Odpovědět