Airport Extreme - problém s externím diskem

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Airport Extreme - problém s externím diskem

Příspěvek od Mailo » 16 kvě 2017 12:04

Zdravím,
mám poslední vezri Airport Extreme s posledním FW. Poslední cca půl rok sleduji problém s přístupem na externí WD disk. Problém se ze začátku objevoval sporadicky až do stavu nyní, kdy je v podstatě trvalý. Zařízení jako takové funguje = wifi funguje. Pokud ale na AppleTV pustím např. INFUSE a dám si zobrazit filmotéku, která má zdrojové data na zmíněném WD disku, data se nezobrazí. Myslel jsem, že je to problém samotného disku, ale zjistil jsem, že v tuto chvíli se nedá na základnu připojit ani pomocí aplikace Airport na iOS. Základnu sice vidím, můžu si zobrazit základní údaje, ale při zadání hesla se nic nestane. Musím heslo zadávat opakovaně i několik minut, kdy je ve finále přijato a vše je rozjede, v tuto chvíli okamžitě naskočí i filmotéka která se doposud vyhledávala v INFUSE. Obdobně to funguje i na macOS, tam základnu vidím, ale pokud se chci připojit na disk, tak se musím znovu přihlásit a taky to trvá a ne vždy to vyjde na první pokus. Všechna zařízení jsou na aktuální, na stejné síti, pod stejným AppleID, všude je zadáno stejné heslo ... Napadá někoho něco? Obligátní záležitosti jako vše zapnout a podobně jsem vyzkoušel. Po restartu se základna připojí i s diskem, nicméně není to řešení - dělat restart několikrát za den ...
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: Airport Extreme - problém s externím diskem

Příspěvek od Mailo » 31 kvě 2017 13:33

Vyřešeno - koupil jsem si NAS :lol:
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Airport Extreme - problém s externím diskem

Příspěvek od casey » 31 kvě 2017 20:04

Asi nejlepší řešení :-)

Odpovědět