Neoriginální příslušenství iPhone

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
jablecne pyre
Příspěvky: 12
Registrován: 28 srp 2017 08:31

Neoriginální příslušenství iPhone

Příspěvek od jablecne pyre » 28 srp 2017 08:39

Ceny originálních nabíječek a synchronizačních kabelů všichni známe. Pak zbývají dvě možnosti - koupit no name šmejd z Číny nebo využít nákupu u tzv. certifikovaných výrobců (A-data, Belkin atd.). Máte dobré nebo špatné zkušenosti s těmito výrobci s certifikací MFi ( Made for iPhone) od samotného Applu? Certifikovaný lightning se tak dá pořidit pod 300 Kč. Vaše zkušenosti a názory?
iPhone SE Gold 128 GB <- iPhone 5 Silver 16 GB
MacBook Pro 13" Silver (late 2013) RAM 16 GB, SSD 256

Vortex_Mac
Příspěvky: 262
Registrován: 14 črc 2016 14:29

Re: Neoriginální příslušenství iPhone

Příspěvek od Vortex_Mac » 28 srp 2017 10:36

Mám tento: https://www.czc.cz/adata-synchronizacni ... 20/produkt

Po půl roce používání funguje stále výborně, žadné hlášky typu neoriginální kabel, jsem spokojený.
MacBook Pro 2016 8 GB/256 GB - macOS 10.13 High Sierra
iPhone 7 32 GB - iOS 11.3.1
iPad 4 16 GB Wi-Fi - iOS 10.3.3
Apple Watch 38 mm Stainless Steel + Milanese Loop - watchOS 4.4
BeoPlay A2

skreci
Příspěvky: 94
Registrován: 31 črc 2012 15:15
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Neoriginální příslušenství iPhone

Příspěvek od skreci » 28 srp 2017 10:52

Od Belkinu mám více věcí a vše ok ;)
 Macbook Pro  iPhone  iPad Pro  Watch

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Neoriginální příslušenství iPhone

Příspěvek od SteveJSF » 28 srp 2017 10:59

Poslední zkušenost mám s kabelem Native Union, vypadá skvěle, ale často cítím v té zesílené části lightning konektoru (část konektoru, za kterou se vytahuje z iZařízení) zahřívání a zařízení píše, že se nenabíjí. Levné kabely z Číny většinou mechanicky nevydrží. Prakticky jsem se ještě nesetkal s žádnou náhradou originálního kabelu, který by nebyl nějakým způsobem problémový.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Neoriginální příslušenství iPhone

Příspěvek od swenak » 28 srp 2017 11:12

To ta čína snad vydrží déle, než originál, alespoň kabel jako takový. Já to výřešil tak, že jsem koupil originál redukce z microUSB na lightning a k tomu mám kvalitní microUSB kabely.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Neoriginální příslušenství iPhone

Příspěvek od Honza.Mac » 28 srp 2017 11:42

Doma origo, ve dvou kancelářích a chalupě neorigo (eBay) jak kabely tak napájecí adaptéry i magsafe 2 pro macbooky a vše v poho.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Neoriginální příslušenství iPhone

Příspěvek od swenak » 28 srp 2017 12:06

Jenom tak na ukázku, tento kabel mám cca 2 roky, původně sloužil čistě do postele, resp. na noční stolek. Po pár měsících rozpadání ochrany u konektoru, pak i po kabelu. Tělo konektur taky popraskané. Pak jsem ho smatal a dal do kanceláře na stůl a smotáním se už rozpadá všude možně. Někomu vydrží, ale kabely, hlavně ochrana kabelu je u Apple pověstná a to i u nabíječek. USB-C nabícejí kabel k Macbooku je zdá se stejného materiálu.
Přílohy
IMG_7479.JPG

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoriginální příslušenství iPhone

Příspěvek od casey » 28 srp 2017 13:16

Nabíječky mám originál. Ale měl jsem i eBay a v pohodě.
Kabely mám originál i neoriginál. Neoriginály beru taky "za babku" na eBay. Když přestane fungovat, vyhodím a prostě sáhnu po dalším. Po baráku, v autech a v taškách mám možná už desítky kabelů a u některých ani nevím, jestli to je, nebo není, originál. Neoriginály poznám akorát podle toho, že beru různé nestandardní délky. Mám například telefon přidělaný na volantu i s powerbankou a tam mi vyhovuje kabel o délce 10 cm.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoriginální příslušenství iPhone

Příspěvek od rony » 28 srp 2017 14:50

Obrázek

:-) takto? :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoriginální příslušenství iPhone

Příspěvek od casey » 28 srp 2017 15:09

To vypadá taky zajímavě :-) Ale mám toto :-)

http://www.ebay.com/itm/Steering-Wheel- ... SwRLZT4qeu

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Neoriginální příslušenství iPhone

Příspěvek od SteveJSF » 28 srp 2017 15:31

@swenak:
To je fakt síla. Nevidět to, tak neuvěřím. Já mám některé kabely i 10 let a pořád vypadají skvěle. Nevím, jak je to možné.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Neoriginální příslušenství iPhone

Příspěvek od swenak » 28 srp 2017 15:34

Taky to nechápu, ale na netu je podobných fotek hodně, tak to nebude mnou:) Ten materiál nezvládá noc chemické reakce s potem a mazem na prstech a i křehne, nebo co. Apple je snad jediná firma, co je takové dělá, i kabel za 30,- je více odolný. Mám myslím tak 5 originál kabelů a radši už je neužívám:)


Casey: Ten nám taky, ale nepoužívám:)

jablecne pyre
Příspěvky: 12
Registrován: 28 srp 2017 08:31

Re: Neoriginální příslušenství iPhone

Příspěvek od jablecne pyre » 28 srp 2017 15:57

Originál kabely už nekoupím, rok použivaný kabel od nabíječky k MacBooku Pro už prakticky nemá žádnou bužírku. Podotýkám, že ani není přenášen, používám ho výhrandně doma u postele, nesmotávám, prostě jen leží a mohu potvrdit, že je to nejhůře vypadající kabel, jaký byl kdy k vidění. Zatím ale stále nabíjí, takže není důvod ho vyhazovat. Kabel k prvnímu iPhonu vydržel 3,5 roku bez chybičky, pak ho potkal stejný osud jako kabel od MBP.
iPhone SE Gold 128 GB <- iPhone 5 Silver 16 GB
MacBook Pro 13" Silver (late 2013) RAM 16 GB, SSD 256

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoriginální příslušenství iPhone

Příspěvek od rony » 28 srp 2017 15:58

vsak nikto nehovori, ze sa to deje len tebe. ja mam tiez kable dlhodobo. Problem je v sposobe pouzivania (tym nenaznacujem, ze niekto to pouziva zle). Ja obvykle, ked sa nabija, tak ten pristroj zaroven aj bez pohnutia lezi. Vacsinu kablov mam v EverDocku (mam dva). Len jeden jediny pouzivam k iPadu a pouzivam iPad aj pri nabijani, tam mam ale dlhsi MFI kabel.

Chapem, ze ak clovek potrebuje nabijat pri pouzivani, tak ten kabel skor zoderie. Takisto ak pri pouzivani kabel trpi ohybanim najma pri tom konektore.. chapem, ze to mohli urobit mohutnejsie. Viem, ze stare kable (k iPhone 1) boli urobene lepsie, tie novsie su menej ohybne. atd. atd. Ma to vsak jednoduche riesenia: MFI kabel, ktory je na to stavany. Takych je dost.

kable a ich rozstrapkanie je vytrvala tema, skoro ziadny clovek, ktoremu sa to deje nedokaze popisat svoje obvykle pouzivanie. Objektivne to sposobuje namahanie: krutenim, ohybanim, tahanim. Debatovat do akej miery je to menej ci viac odolne, to uz je nekonciaca diskusia, ktorej zaverom je takmer vzdy odporucanie kupit si odolnejsie MFI kable :-) a asi je to aj najrychlejsi zaver kazdej takejto diskusie :)

https://postimg.org/image/uolkdr0kl/

kabel k macbooku: ten moj mam napevno k stolu. Kupeny v roku 2012, je uplne bez chyby. Rozdiel je v tej posteli versus moj stol :)) Naviac, ja som si na cestovanie kupil cely dalsi adapter takze to nikdy nemusiv vo chvate balit a zmotavat - ten napevno v stole je tam bez hybania. Jednoducho si uvedomujem, ze kable nie su povrazy, moc nevydrzia.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Neoriginální příslušenství iPhone

Příspěvek od SteveJSF » 28 srp 2017 16:16

Co mám kabel k 10 let starému Macbooku, tak se prakticky neliší od nového. Jediná viditelná změna je na těch vyklápěcích packách na adapteru - ty jsou viditelně rozpáčené, jedna skoro vylomená. Vypovídá to o tom, jak moc to bylo využívané, přesto na kabelu to není vůbec poznat.

mike-biker
Příspěvky: 396
Registrován: 09 lis 2014 12:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoriginální příslušenství iPhone

Příspěvek od mike-biker » 28 srp 2017 18:51

Já zásobuji kabelama celou širokou rodinu, mladí ti to likvidují velmi rychle, mně vydrží kabel strašně dlouho.
Kabely prodávám, co jsou moje zkušenosti - tak neoriginály se mi dost často vracely s problémem funkčnosti dobíjení, takže jsem se na to vybodl a mám origo se zárukou. Lidi to ale většinou strašně řeší, dají 20 litrů za telefon a pak si raději nechají useknout ruku, než by koupili kabel o 100 Kč dražší. :D
iPhone 13 Pro 256GB Graphite.
iPhone 13 Mini 128GB as reserve.

jablecne pyre
Příspěvky: 12
Registrován: 28 srp 2017 08:31

Re: Neoriginální příslušenství iPhone

Příspěvek od jablecne pyre » 28 srp 2017 21:19

Teď ještě otázka do pranice - kdy se dá ještě kabel použít a kdy už je životu nebezpečný? Na stránkách Applu se člověk dočte, že kabel s poškozenou izolací (oloupaná bílá guma) by měl okamžitě přestat používat a nepokoušet se ho opravit. Někde jsem dokonce četla, že takový kabel může "odpálit" celé zařízení. Tak teď nevím, zda se děsit nebo ne. V každém případě, moje kabely už nejen, že nemají izolaci, ale třepí se už i ta drátěná chrana hlavního kabelu pod gumou. Nějak jsem počítala s tím, že prostě jednoho dne se to urve, přestane fungovat a koupím nový kabel/nabíječku. Teď se dočítám, že bych asi měla pelášit pro novou kabeláž hned zítra ráno, pokud nechci přijít o iPhone/počítač/život :-).
iPhone SE Gold 128 GB <- iPhone 5 Silver 16 GB
MacBook Pro 13" Silver (late 2013) RAM 16 GB, SSD 256

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Neoriginální příslušenství iPhone

Příspěvek od tlacenka » 29 srp 2017 03:16

v cem presne ma spocivat to "do pranice" ?
jak ho pouzijete je preci na vas
a apple je v pohode - upozorneni ma jasne dane, takze vas informoval
a kdyz se neco stane..nevysoudite nic
stejne tak jako narok na vymenu/bezplatnou opravu v dusledku poskozeni kabelu
toto poskozeni nevznikne za den a pokud to budete tvrdit, musela byste to prokazat...
teoreticky by to slo, ale byly by to tak specificke podminky, ze je v beznem provozu urcite nenasimulujete
a i kdybyste je nasimulovala, tak vam apple vymeni kabilek... :)
to je cele - jde jen o to, aby nekdo netahal penize z apple timto zpusobem

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Neoriginální příslušenství iPhone

Příspěvek od swenak » 17 dub 2018 02:23

swenak píše:Jenom tak na ukázku, tento kabel mám cca 2 roky, původně sloužil čistě do postele, resp. na noční stolek. Po pár měsících rozpadání ochrany u konektoru, pak i po kabelu. Tělo konektur taky popraskané. Pak jsem ho smatal a dal do kanceláře na stůl a smotáním se už rozpadá všude možně. Někomu vydrží, ale kabely, hlavně ochrana kabelu je u Apple pověstná a to i u nabíječek. USB-C nabícejí kabel k Macbooku je zdá se stejného materiálu.
Jenom tak pro legraci. Od doby, co jsem kabel smotal, byl v kanceláři na stole, pořád v hubu a kolébce, takže se ho ani nedotýkám. Z času na čas se s kabelem hne, je tam samozrejmě prach, protože pokud se utře prach, tak jenom na stole, kdo by utíral kabel :-)
Přílohy
IMG_1007.JPG

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Neoriginální příslušenství iPhone

Příspěvek od swenak » 11 čer 2018 18:45

Aby řeč nestála :-)
Přílohy
IMG_1859.JPG
IMG_1858.JPG

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Neoriginální příslušenství iPhone

Příspěvek od SteveJSF » 11 čer 2018 19:28

To se jen tak nevidí.
Asi si svítíš UV zářivkama a z rukou potíš kyselinu. Ani můj nejstarší desetiletý napáječ nemá na sobě jediné poškození. Teda kromě těch vylomených pacek - holt už jsem se s tím něco namotal.

Odpovědět