MacBook Air nedetekuje externí monitor

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
happyn
Příspěvky: 1
Registrován: 27 říj 2017 21:02

MacBook Air nedetekuje externí monitor

Příspěvek od happyn » 27 říj 2017 21:09

Ahoj, prosím zkušené MacBook mágy o radu.

Mám MacBook Air (2015) a snažila jsem se k němu připojit externí monitor HP w1907v. Monitor se připojuje přes VGA, mám redukci Mini Displayport (Thunderbolt) 3v1 na HDMI, DVI a VGA. Při připojení monitor hlásí No input signal a ihned se hází do režimu spánku, Mac ho nevidí. Nevíte, v čem by mohl být problém? Redukce? Nebo je možné, že je monitor starý a nekompatibilní s Macem? (Monitor při připojení k PC s WIN funguje bez problémů.)

Předem vám moc děkuji za pomoc! Nejsem žádný znalec, tak prosím polopaticky, dík! :-) Všem budu moc vděčná!

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 657
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: MacBook Air nedetekuje externí monitor

Příspěvek od looke » 27 říj 2017 21:16

mam MacBook early 2009 (OSX 10.11) a stejny problem :) Myslel jsem, ze to je vada desky, ale kdyz vidim vas dotaz, tak se pridavam :)
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: MacBook Air nedetekuje externí monitor

Příspěvek od rony » 27 říj 2017 22:20

tipnem ze je to ta nestastva vga a ti redukie k nej. ak mas monitor len s vga tak to je uz na ciare ci ho vobec pouzivat.

musis rozumiet, ze vga je analog a tie ostane ako dvi,displayport uz su digital. no a redukcie su potom len iny tvar konektoru, kym tie k vga su zlozitejsie a tazko usudzovat nakolko fungujuv danom pripade.

dnes uz kupit monitor aj za 100-200eur a dovolim si tvrdit, ze bude vhodnejsi na pozeranie ako en voj stary vga. nehovoriac,ze ten macbook mozno ani nevie s tym rozlisenim toho vga pracovat (aj ked je to mala pravdepodobnost)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět