“Cestovní” router se sdílením ext disku

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Radek498
Příspěvky: 1
Registrován: 31 říj 2017 04:55

“Cestovní” router se sdílením ext disku

Příspěvek od Radek498 » 31 říj 2017 05:08

Zdravím, hledán vhodný router na vytvoření malé sítě na hotelu. Požadavky jsou takové: kompaktní provedení, možnost sdílet skrze nej externí harddisk usb3 (jeden odddil NTFS, druhy HFS+), přehrávání Full HD filmů ze sdíleneho disku na Apple TV, skrze VLC) a pokud by měl možnost VPN klienta bylo by to taky fajn, ale není to nutnost :) Docela se mi zamlouvá tento, ale nejsem si jistý sdilenim disku https://www.alza.cz/d-link-dir-860l-d454221.htm všem díky za rady a zkušenosti :-)

lucnikonik
Příspěvky: 167
Registrován: 13 črc 2014 17:14
Bydliště: Praha

Re: “Cestovní” router se sdílením ext disku

Příspěvek od lucnikonik » 03 lis 2017 21:54

Dotaz - s tou malou sítí to myslíte tak, že se kabelem připojíte k hotelové síti a pak jedete přes svůj router ? nebo potřebujete nezávislé zařízení, které pojede přes LTE ?

jinak D-Link u tohoto modelu uvádí EOL (end of life), takže prodávané kusy jsou poslední skladové zásoby, už se to nevyrábí a s jejich "politikou" podpory to znamená, že nebudou řešit nově objevené chyby firmware atd. Nikde jsem také nenašel, jaké souborové systémy ten USB port podporuje, což může být problém s externím diskem (resp. souborovým systémem)
MBP 15" Late 2007, C2D, 6GB, 1TB SSD, 750GB WD 7200ot., OS X El Cap. (A1226) - "Dědek"
MBA 13" Late 2012, i5, 8GB, 250 GB, Monterey (A1466) - "Prcek"
MBP 15" 2018, i9, 32GB, 1TB, Sonoma (A1990) - "Pracant"

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: “Cestovní” router se sdílením ext disku

Příspěvek od casey » 04 lis 2017 00:18

Já na tohle mám Raspberry. Funguje i v autě (jen bez internetu). Mám na tom PLEX server, takže děti mohou na douhé cestě koukat na iPady. Když dorazíme na místo, zapojím to do místního routeru a pokračujeme v krasojízdě. Nemusíme si ani konfigurovat WiFi poskytovatele.
VPN na tom funguje taky, takže si můžeme pustit i iVysílání, kdybychom po tom opravdu toužili :-)

Odpovědět