Jaká kvalitní bezdrátová sluchátka

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, Macforum_Admin

Příspěvekod jablecnysvet » 06 lis 2017 20:13

Zdravíčko, hledám nějaká kvalitní bezdrátová sluchátka. Mám rád sluchátka do uší, ne na uši. Chci taková sluchátka, aby neztratila spojení ani po hodině poslechu hudby/ hovoru... a také, aby u nich bylo možné vyměnit ty špunty co se strkají do uší.

Co byste mi doporučili? Doma mám vše od Apple - 27" iMac, MBPr, iPhone, iPad Pro, ale pokud se sluchátka budou schopná připojit i k Windows bude to super.

Jakou mám představu o ceně? Řekněme, že do 10 000 bych snad nějakou kvalitu sehnat mohl či ne? Díky mockrát za pomoc. Kvalitní sluchátka do uší nikoli na uši sháním už asi 2 měsíce.

Díky moc za doporučení.
jablecnysvet

Poděkoval: 2 x
Poděkovali mu: 0 x

Re: Jaká kvalitní bezdrátová sluchátka

Příspěvekod Honza.Mac » 06 lis 2017 21:12

Bose Soundsport na sporty, Bose QuietComfort 35 na domácí poslech ... ;-)
Jinak my “fajnšmekři” :D máme u Ježíška objednaný sluchadla od pánů Bowers & Wilkins P9 Signature - klasika drátová k Thorens TD 190 - 2 gramofonu ... :P
A to že toho mám doma od Apple dost sem netahám, uši a sluch mám jenom jedny a toto fórum je co do kvality audiofilních uživatelů TOP a silně návykové ... :D
Honza.Mac
iPhone 6s 128 GB SG (N71mAP)
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-115j, DS-216play 4TB WD Red
Honza.Mac

Poděkoval: 71 x
Poděkovali mu: 243 x

Příspěvekod jablecnysvet » 06 lis 2017 21:59

@Honza.Mac díky za tipy. Podívám se na všechny zmíněná sluchátka. Vím, že je tu hodně audiofilů a já jsem taky jeden z nich, proto jsem se rozhodl to napsat sem.
Rád poslouchám songy ve FLACu a mám tu dokonce i jeden gramec a pár desek :) , tak kromě kvalitních reprobeden bych k tomu rád měl ještě kvalitní sluchátka.

Co se týče Bowers & Wilkins P9 Signature, tak s cenou problém nemám. Holt kvalita něco stojí. Problém mám s těmi sluchátky jako takovými. Nevím proč, ale sluchátka ,,na uši" mi vadí. Zato slchátka ,,do uší" jsou v pohodě a můžu je mít na uších klidně celý den, ani ty od Apple mi tolik nevadili, ale jak už jsem napsal v minulém příspěvku - chci kvalitu a jsem ochoten za ní zaplatit. :)

Každopádně díky moc za doporučené produkty. Jdu je ihned zkontrolovat a najít recenze a uživatelské zkušenosti.
jablecnysvet

Příspěvekod Honza.Mac » 06 lis 2017 22:26

Mě taky vadí sluchátka na uši, to jsem si jen myslel, Bose QC35 nemají standardní tvar a mým uším nevadí ... :D
A to už byl důvod proč po roce neposunout poslech hudby do jiné dimenze díky pánům Bowers & Wilkins jelikož jsem měl na uších tátovi Marshall sluchátka a ty mi vadila, ne kvalitou ale tvarem.
Z “normálních” sluchátek se mi dělá nevolno a bolí mne hlava, musím mít tvarem “Otíkovky” a to Bose QC35 splňuje, sluchadla B&W P9 jsem měl na uších a světe div se, nic mi nebylo ... ;-)
Honza.Mac
iPhone 6s 128 GB SG (N71mAP)
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-115j, DS-216play 4TB WD Red
Honza.Mac

Poděkoval: 71 x
Poděkovali mu: 243 x

Příspěvekod swenak » 06 lis 2017 22:49

Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_ ... are_type=t

Tip na bezdratova sluchatka?
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_ ... are_type=t
swenak

Poděkoval: 0 x
Poděkovali mu: 129 x

Příspěvekod jablecnysvet » 06 lis 2017 23:39

@swenak No díky moc, to mi stačí. Témata jsem si pročetl a asi to udělám stejně. Prahu mám sice dál, ale to neznamená, že do ní nejezdím. Udělám si tam ještě někdy v listopadu výlet a zamířím do nějakého obchodu s hudebním vybavením a vyzkouším. Ostatně takto jsem to dělal i se svými sluchátky co mám nyní, ale je fakt, že jsem hodně náročný co se kvality zvuku týče. ,,Bohužel" mám velmi dobrý (nejen) hudební sluch, takže vybrat nějaká dobrá sluchátka u mě trvá déle, protože mi vůbec není jedno ,,jak to zní".
Tak nejspíš toto téma uzavřu tím, že jelikož jsem hodně náročný uživatel, zamířím do Prahy do specializované prodejny a ,,pár" jich vyzkouším.

Díky moc vám všem za Váš čas a ochotu pomoct!
jablecnysvet

Příspěvekod Lifeplus » 07 lis 2017 00:32

Taky jsem hledal měsíč zpátky bezdrátová sluchátka. Konkrétně špunty. Bohužel Airpods jsem musel vyloučit, protože mi moc nesedí a po pár desítkách minut mě tlačí v uších. Nakonec jsem pořídil https://m.alza.cz/sony-wf-1000x-cerna-d5116751.htm a maximální spokojenost.
Lifeplus

Poděkovali mu: 3 x

Příspěvekod tlacenka » 07 lis 2017 04:11

@jablecny svet
pokud skutecne jdete po kvalite zvuku, nemuzete zakotvit u bezdratovych do usi....
respektive nemuzete s nimi byt spokojen :)
je potreba se k tomu postavit asi trochu jinak
tzn chcete s tim chodit venku, nebo sedet doma ?
pokud nekde chodit/behat/proste se stim hybat, jsou bezdratova jasna volba, protoze neomezuje kabilek
ale jde o komfort a kvalita zvuku je tam proste az na nizsich prioritnich stupnich
ano, da se jit cestou "chci co nejlepe vyuzit penizky", ale proste to nebude o kvalite zvuku na prvnim miste
bezdratova sluchatka vas budou omezovat kvalitou vstupu, at se vam to libi, nebo ne - mysleno hlavne tim prenosem mezi vstupnim zdrojem a sluchatky.
jen muj nazor - subjektivne posouzeno - pokud chci bezdratove pecky/spunty - tak cokoliv drazsiho nez airpods (+-1500 kc) jsou vyhozene penize - kvalita zvuku je hodne podobna v teto cenove kategorii
spis by stalo mozna za to zamerit se na to, proc vam vadi mostova sluchatka -
muze to byt z mnoha duvodu, ale sposta veci se da konstrukcne poresit a spousta firem to jiz konstrukcne poresene ma...
a tam uz je ta vase cena oduvodnitelna a ma i smysl a na zacatek jeto vic nez dobre...
no a potom to zacne... musite mit kvalitni vstup..takzekomponenty, zesilovac, pak budete resit kabely, pak dalsi komponenty...
jako s hodinkama :)
jen se snazim ochranit vasi investici - nic proti bezdratovych sluchatkum :)
tlacenka

Poděkoval: 27 x
Poděkovali mu: 815 x

Příspěvekod Doda » 07 lis 2017 17:28

V minulem nebo predminulem vydani casopisu COMPUTER vysel docela velky test bezdratovych sluchatek. Docela je mozne si z toho udelat nazor. Tedy ja si podle toho myslim vyberu. Elektronicky casopis Computer vydava Alza a jde tam koupit i tohle starsi cislo. Ten test je uveden na obalce.

Edit: je to v cisle rijen/2017
Doda

Poděkovali mu: 1 x

Příspěvekod Lord LazyBoy » 11 lis 2017 14:04

No pokud mají být bezdrátová, tak bych doporučoval vyzkoušet i bose soundsport wireless nebo Beoplay H5 ( u těch jsem skončil prozatím já), jediné co mi na nich občas vadí je přenos ruchu po kabelu, proto čekám na bezdrátové Beoplay E8 a budu zvědav na jejich kvalitu zvuku, zatím se u nás neprodavají, i když z amazonu by objednání už bylo možné.
Iphone 3GS->4->5->5s->6->6s->7->X
Apple Watch sport 42->nike+ 42
Ipad 1->4->Pro 9,7 + apple pencil
mac mini late 2012, macbook pro 2011
Beoplay H7->H9, H5, A1, Bowers & Wilkins Zeppelin Wirelles
Lord LazyBoy

Příspěvekod swenak » 11 lis 2017 15:39

O H5 jsem psal trošku podrobněji v jednom z těch linkovaných témat.

Pokud jde o kvalitu, alespoň někdy, šel bych osobně do sluchátek s MMCX konektory a pak prohazoval MMCX kabel/MMCX BT modul. Např. sluchátka od Shure, 5xx řada. Už jsem to taky linkoval, mají již i vlastní modul, ač kvalitativně nic extra. Nebo modul od Westone a dalších.
swenak

Příspěvekod lipon » 12 lis 2017 11:56

Zkusil jsem objednat tahle sluchátka za necelých 20 USD
+ ten BT modul za 7 USD, tak uvidím,
lipon

Poděkoval: 28 x
Poděkovali mu: 76 x

Příspěvekod swenak » 13 lis 2017 02:56

swenak

Příspěvekod Lord LazyBoy » 13 lis 2017 07:43

swenak píše:O H5 jsem psal trošku podrobněji v jednom z těch linkovaných témat.

Pokud jde o kvalitu, alespoň někdy, šel bych osobně do sluchátek s MMCX konektory a pak prohazoval MMCX kabel/MMCX BT modul. Např. sluchátka od Shure, 5xx řada. Už jsem to taky linkoval, mají již i vlastní modul, ač kvalitativně nic extra. Nebo modul od Westone a dalších.

Vím, také i tam jsem přidal trošku svých zkušeností nejenom se sluchátky Beoplay H5 ;) s přenosem a kvalitou bluetooth spojení jsem mnohokrát problém neměl, šlo by spočítat na prstech jedné ruky, spárováno jsem měl s iphone 7 a teď s X. Kvalita nahrávek vesměs max AAC od applu, protože u sluchátek této úrovně opravdu nejde poslouchat mp3 128kbps. Shrnuto, již bych nechtěl jiné než bezdrátové sluchátka.
Lord LazyBoy

Příspěvekod Lord LazyBoy » 15 lis 2017 23:17

Beoplay h5 zítra na alze za 4,5k řekl bych cena, za kterou stojí vyzkoušet. Kdyžtak se daji do 14 dnů vrátit ;)
Lord LazyBoy

Zpět na Příslušenství