Thunderbolt display

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Thunderbolt display

Příspěvek od jurast » 15 pro 2017 19:33

Zdravím.
Po cca necelých 3 letech se odporoučel Apple Thunderbolt display. Konkrétně při připojení MB Pro se obrazovka nerozsvítí. Na MB není v sytem information vidět, že by na TB byl připojený. Nefunguje ani nabíjení připojeného MB Pro přes MagSafe. Jen občas zeleně problikává. Zkoušel jsem i propojit jiným TB kabelem. Bez úspěchu. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak jste dopadli? Dnes jsem odvezl do servisu. Tak jsem zvědav, co to bude.
Předem díky za odpovědi.

skyppy2000
Příspěvky: 534
Registrován: 23 pro 2014 10:35
Bydliště: Cabo de Gata, Almería, Andalusia, Spain

Re: Thunderbolt display

Příspěvek od skyppy2000 » 15 pro 2017 20:22

U mne tohle delal kabel. Koupil jsem z Ciny novy, poslal jsem ho DHL Express, vymena trvala 10 minut a monitor fungoval hned.
Jinak jsem mel uplne stejny problem jen mi zezacatku zhasnul display, ale MB se napajel no a za nekolik minut (tak 5?) zhaslo i napajeni. Po namontovani noveho kabelu se monitor choval jako novy.
Pokud to neni kabel - za predpokladu, ze uz jste ho zkousel vymenit, tak by to uz jedine mohla byt ta deska uvnitr monitoru. Nic jineho by to asi uz byt nemohlo - videl jsem cely vnitrek a je tam opravdu jen ta zakladni deska, kde vedou draty do reproduktoru a do vetracku a pak jen ten hlavni kabel... Jinak pokud jste kabel jeste nemenil - v tom pripade bych Vas spatne pochopil - zkuste nejdriv toto. Vyjde Vas to na 200 Korun (10USD).
Jinak jeste bych zkusil jednu vec zadarmo - propojit TB Display na druhy MB. Tim vyloucite/potvrdite nefunkcnost na strane TB Displaye.

Pokud by TB Display fungoval, bude chyba ve sbernici na zakladove desce - pekne draha zalezitost, radeji jsem koupil novy MB.
iMac 5K - 27'' (2020) - 3,6 GHz Intel Core i9 - 128 GB 2666 MHz DDR4 - Radeon Pro 5500 XT 8 GB - 4 TB SSD

Macbook Pro 16" - 2,3 GHz Intel Core i9 - 64 GB 2666 MHz DDR4 - AMD Radeon Pro 5500M 8 GB GDDR6 - 8 TB SSD

iPhone 13 Pro 256 Mountain Blue

Uživatelský avatar
thomson78
Příspěvky: 48
Registrován: 31 črc 2012 09:57
Bydliště: Pustiměř

Re: Thunderbolt display

Příspěvek od thomson78 » 15 pro 2017 21:08

jurast píše:Zdravím.
Po cca necelých 3 letech se odporoučel Apple Thunderbolt display. Konkrétně při připojení MB Pro se obrazovka nerozsvítí. Na MB není v sytem information vidět, že by na TB byl připojený. Nefunguje ani nabíjení připojeného MB Pro přes MagSafe. Jen občas zeleně problikává. Zkoušel jsem i propojit jiným TB kabelem. Bez úspěchu. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak jste dopadli? Dnes jsem odvezl do servisu. Tak jsem zvědav, co to bude.
Předem díky za odpovědi.
Náš nakonec putoval do Vídně a pomohla výměna kabelu. Od té doby už zase cca 4 roky funguje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tomáš Líbenský

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: Thunderbolt display

Příspěvek od jurast » 16 pro 2017 07:37

Díky za odpovědi a Vaše zkušenosti.
Nevím, jestli jsem popsal dobře. Na internetu byla častá rada zkusit propojit TB kabelem mezi MB a TB displejem do TB portu na displeji. To nepomohlo. Zkoušeno i s jiným macbookem.
Už je v servisu. Tak uvidíme.

skyppy2000
Příspěvky: 534
Registrován: 23 pro 2014 10:35
Bydliště: Cabo de Gata, Almería, Andalusia, Spain

Re: Thunderbolt display

Příspěvek od skyppy2000 » 28 pro 2017 13:26

Mate kliku, ze jste to nepotreboval hned. Ja ten monitor potreboval hned nejlepe co nejdrive, proto jsem ten kabel v cene 3.95 dolaru (pochybuji ze to servis kupuje odjinud draz) poslal celkem za 38 dolaru DHLkem a doma to bylo do tydne. Monitor polozil na mekou postel, ,,zaril prsty" do leveho a praveho horniho rohu a za pul minutky magnet povolil. Display jsem nechal polozeny na meke posteli, rozebrany monitor dal na stul, vymenil kabel - diky pristupu to trvalo misto 2 minut minuty 3. Pak jsem jeste pripojil poodpojeny kablik od reproduktoru a od vetracku (bylo spatne zapojeno uz z vyroby), vytrel sasi od drtku prachu zkontroloval, zda na displayi nejsou necistoty, opatrne prilozil display zpet na magnety a uz to fungovalo. Funguje to dodnes tj. uz rok a navic jsem si to udelal sam rychleji nez v servisu, kde by jim to akorat tyden lezelo v regalu, dalsi tyden by jela soucastka a v lepsim pripade za 15 v beznem pripade za 25 dnu by mi to predali - ano nekolikata osobni zkusenost. Je to tu takovy ten druh servisu asi jako u vas iStyle (s temi mam jednu osobni a dve zkusenosti z rodiny). Navic by mi misto deseti minut nauctovali pocitam tak hodinu a pul - prece uz to neni v zaruce :D .

Takze doprava 6 dni vymena jeste v den doruceni a celkova cena 41.95 USD nebo chcete-li 34,50 EUR. I kdyz nemam hluboko do kapsy, kabel zvladnu vymenit sam a rychleji a pravdepodobne i mnohem levneji. Zakladovou desku necham na sevisu, ale treba vymenu SSD jednotky zvladnu take rychleji sam (rano koupim novou, dopo nebo odpoledne uz mohu pracovat - cas jsou penize). Mam takovou specialni soupravicku. Za 3 dolary mam nastavecky v nadhernem kozenem obalu jak na Macbook, tak na iPhone - na ten jsem si vsak sam jeste netroufl, vzdy to necham na servisu.
iMac 5K - 27'' (2020) - 3,6 GHz Intel Core i9 - 128 GB 2666 MHz DDR4 - Radeon Pro 5500 XT 8 GB - 4 TB SSD

Macbook Pro 16" - 2,3 GHz Intel Core i9 - 64 GB 2666 MHz DDR4 - AMD Radeon Pro 5500M 8 GB GDDR6 - 8 TB SSD

iPhone 13 Pro 256 Mountain Blue

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: Thunderbolt display

Příspěvek od jurast » 02 led 2018 14:55

Tak u mne vadný zdroj. Servis to řeší.

Odpovědět