Kupit Magic Trackpad 2/recenzia po odskusani

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Kupit Magic Trackpad 2/recenzia po odskusani

Příspěvek od cinges » 04 led 2018 08:58

Ahojte, rozmyslam, ze ci kupit, alebo nie magic trackpad 2.. Ked pracujem, tak prakticky uz len z pohodlnosti sedim na posteli.. Pri nepracovani mi staci trackpad na notase, alebo mys na posteli, ale pri praci to uz nie je pohodlne (magic mouse takmer na matraci nefunguje).. Tak rozmyslam, ci bude jednoduchsie kupit nejaku hlinikovu podlozku pod mys, alebo bude este lepsie kupit magic trackpad 2, hlavne kvoli gestam a pod. Bude forcetouch fungovat na makkom matraci? (prva generacia urcite nebude) Dalej som sa volakde docital, ze trackpad na notebooku je lepsie spracovany, kvalitnejsi a citlivejsi, nez magic trackpad 2. Viete to posudit? popripade skusit, ake mate s tym skusenosti vy? Vdaka moc za rady.. :)
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupit Magic Trackpad 2/recenzia po odskusani

Příspěvek od cinges » 26 led 2018 23:11

Update:
Takze, kedze nik nema ziadne skusenosti, rozhodol som sa Magic Trackad 2 kupit a vyskusat... v nadeji, ze ak to bude cele zle (v co som nedufal) tak ho budem moct vratit v ramci 14 dennej lehoty.
Zaplatil som krasnych 140eur a na druhy den bol doma.
Po rozbaleni som zistil, ze je dost tazky, v obchode mi prislo, ze snad je magic keyboard lahsi nez trackpad, snad asi kvoli sklu..
Sparovanie prebehlo okamzite. V Macbooku pouzivam najmocnejsi nastroj, BetterTouchTool. Mam MacBook Pro 15/2015, ktory ma forcetouch trackpad, takze som bol cely cas v tom, ze skusenost bude rovnaka, len mi to prinesie pohodlie ze trackpad mozem mat hocikde a je vacsi.. Bohuzial nadsenie vystriedali rozpaky.. A nemyslim si, ze by bol vadny magic trackpad.. Prva vec bola, ze magic trackpad mi prisiel "citlivejsi" na dotyk - lahsie sa nim robil klik.. na macbooku mam nataveny silence click na tu najnizsiu hodnotu, nemusim klikat silno ako idiot, funguje to perfektne.(sila kliku na najmensiej urovni pre macbook mi pride idealna, pretoze je skoro rovnaka, ako sila stacenia tlacitka klavesnice) Na magic trackpade som to musel dat na strednu uroven, aby to bolo podobne ako na macbooku. Ale potom na macbooku to slo zase tazsie a bolo to nepohodlne(nie je nastavenie zvlast pre macbook trackpad a magic trackpad). Na Magic trackpade mi prisli tie kliky take s "ozvenou" neviem ako to popisat. V macbooku je trackpad zapusteny vo velkom hlinikovom tele, ktory tlmi kliky, magic trackpad sedi volne a citit to proste viacej tie vibracie.
Pri magic trackpade musite pouzivat dokonale rovnu podlozku. Ked ho mate na matraci - posteli, je to okej. Ked mate nejaky podnos, ktory je z dreva, tak je to hroza, lebo sebemensia nerovnost a magic trackpad sa kvedla a hybe a to imituje falosne kliky. Usadit trackpad pohodlne na stole z masivu sa nedalo. Dalej niekde pisali, ze ma tak gumene podlozky, ze sa neda pohnut zo stola, ja mam opacnu skusenost, trackpad lietal az moc, aj ked som nechcel.
Co sa tyka velkosti, ta bola idealna, gesta robit bolo pohodlnejsie na vacsej ploche, cize vacsi trackpad na 2016+ macbookoch nebudu prehnane.. Je to o zvyku, pri pouziti magic trackpad mi prisiel trackpad na macbooku uplne prtavy..
No, a potom samotna funkcnost - najvacsie problemy mi robilo to, ze magic trackpad obcas nereagoval na klik (nieco ako chrome problem, ked mate appku magnet ), cize som obcas musel kliknut dvakrat, co ma neuveritelne vytacalo a v podstate to bol uplne najvacsi problem.
Suma sumarum, citlivost na klik je dost odlisna od tej na macbooku(nie horsia, ani lepsia, je ina..), trpi to vacsimi vibraciami, aj ked asi pre bezneho smrtelnika to bude "necitelne". Mal som neustaly problem s reagovanim na klik (magic trackpad samotny klikol, ale reakcia v macbooku nebola). Usadenie magic trackpadu aj na zdanlivo rovnej ploche bol problem, na skle to urcite vadit nebude. Trackpad na MacBooku mi pride uplne dokonaly a nie je tam co vytknut, funguje dokonale. Magic Trackpad 2 mi pride ako prva testovacia generacia forcetouch technologie, kde to nie je este uplne otestovane. Toto vsetko + to, ze stal neuveritelnych 140eur, ma donutilo ho vratit, lebo tuto hodnotu urcite nema a radsej sa budem trapit s mysou a "malym" trackpadom na MacBooku a pockam si na novu, snad lepsiu generaciu magic trackpadu 3, alebo novu celohlinikovu supertazku mysku s fourcetouch technologiou, ktora bude sluzit lepsie..
Este chcem raz vyzdvihnut appku BetterTouchTool, ktora dodava inu dimenziu trackpadu, produktivita pri dobrom nastaveni je diametralne vyssia. Neviem si uz bez toho prestavit pracovat.
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

Odpovědět