Barevná Laserová tiskárna

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Grommi1
Příspěvky: 200
Registrován: 30 črc 2012 11:34
Bydliště: Přerov

Barevná Laserová tiskárna

Příspěvek od Grommi1 » 27 črc 2018 14:32

Zdravím

budu si otvírat malou kancelář. Potřebuji Laserovou (inkoustovou?) tiskárnu.
- barevná
- oboustranný tisk
- tisk i na tvrdší papír kolem 200mg - pouze jednostranně
- Tisk bude max. 10 listů denně
Vzhledem k tomu, že 100 metrů vedle v druhé kanceláři máme pronajatou Konicu Minoltu větší než sud tak není potřeba nic extra a stejně většinu potřeby vykonám na ní.

V době Scan aplikací není skener podmínkou. Když jej tiskárna mít bude tak je to výhoda.

- Standartní tisk přes LAN. tzn. Počítač na wifi, tiskárna přes Lan do routeru. Pokud bude bezdrát tak výhoda nemusí ale být.
- Airprint výhodou. Nemusí být. Stačí abych mohl tisknout z Macu.

Doufám, že je popis dostačující. Budu rád za rady a zkušenosti a přihlédnout k ceně/výkon.
Naposledy upravil(a) Grommi1 dne 29 črc 2018 09:19, celkem upraveno 4 x.
MBA 2020, iPhone 14 Pro, AW7

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Barevná Laserová tiskárna

Příspěvek od ra3662 » 27 črc 2018 14:54

A musí to být laser?
Dnešní inkousty se již nerozpíjí (Epson), dokonce jsou i oboustranné tisky možné (nebylo uvedeno).
Jinak vše uvedené obsahují.
Jo a předpokládám A4.

Grommi1
Příspěvky: 200
Registrován: 30 črc 2012 11:34
Bydliště: Přerov

Re: Barevná Laserová tiskárna

Příspěvek od Grommi1 » 28 črc 2018 17:52

A4 stačí. A jestli inkoust to nevím. Jak to vychází prosím cena a rychlost?
Oboustranný tisk jsem doplnil do příspěvku.
MBA 2020, iPhone 14 Pro, AW7

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Barevná Laserová tiskárna

Příspěvek od ra3662 » 28 črc 2018 18:16

Osobně bych šel asi do Epsonu a řada L, neřeším náplně, jedná se o tankové systémy.
Pak už stačí pouze vybrat.
O rychlost bych neměl strach a cena na výtisk je určitě levnější než laser.
Foto tisk je bonus (na foto papír).

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Barevná Laserová tiskárna

Příspěvek od tlacenka » 28 črc 2018 19:35

jen trochu OT: fototisk epsonem tim velkokapacitnim rozhodne nedoporucuji na fotky, ktere chcete, aby vydrzely..
sveho casu jsem se o to zajimal a nekde na strankach epsonu jsem se dopatral toho, ze tam nebyla nejaka slozka zarucujici dlouhobarevnou stalost (neco s uv tusim) - ale bylo to v dobach, kdy L rady zacinaly - mozna se to zmenilo a rozhodne to neslo najit na prvni pokus...byla to dobre uschovana informace:))
jen davam do placu zkusenost z doby, kdy jsem se o to zajimal, presto jsem nakonec zvolil jine reseni - treba doba pokrocila... a nebo to uz nikoho dnes nezajima... :)))

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Barevná Laserová tiskárna

Příspěvek od ra3662 » 28 črc 2018 20:24

Dobrá připomínka. Osobně jsem myslel foto tisk k použití jako kvalitní příprava prezentačních materiálů, ne jako dlouhodobý tisk k archivaci. Tam bych asi zůstal u fotolabů.
A když už jsme v pokecu, tak jsem taky někde četl že velice hodně záleží na papíru pro fototisk, ono jsou i certifikované papíry, ale ty se asi v Lidlu za 150 neprodávají (50 x A4 v akci). :lol: :lol:

Grommi1
Příspěvky: 200
Registrován: 30 črc 2012 11:34
Bydliště: Přerov

Re: Barevná Laserová tiskárna

Příspěvek od Grommi1 » 29 črc 2018 09:14

Díky za tipy. Přesně - fotky na fotopapír určitě tisknout nebudu. Barevné prezentační materiály ano - tak aby tisk vydržel při nepoužívání aspoň 2 roky. Nevím co je možné a nebo nemožné :D. Když jsme tedy u Epson typu L a mých požadavků. Doporučíte nějaký konkrétní model? Ještě tedy podotýkám automaticky oboustranný tisk. A ještě jsem si vzpomněl. Tisk na tvrdší papír (myslím kolem 200mg,pouze jednostranně, doplněno do původního příspěvku) Díky a hezkou neděli ;)
MBA 2020, iPhone 14 Pro, AW7

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Barevná Laserová tiskárna

Příspěvek od tlacenka » 29 črc 2018 10:22

no pokud uvazujete o gramazi 200, tak bych asi doporucil original papiry od epsonu - nebo si nejaky vybrat a zkusit to s tim vasim papirem...
pokud se na tisk nebude svitit slunickem, tak vydrzi..pokud to bude vystavene, tak to pujde velice rychle do kopru...
vzhledem k tomu, ze si kupujete na firmu a chcete, aby vam to vydrzelo, koukejte spise po tech vyssich radach

nicmene vzhledem k tomu, ze 100m vedle vas mate pronajatou konicu, tak bych investice pouzil jinde, nez tiskarna, ktera vytiskne max 10 listu denne...
je celkem zarazejici, ze resime rychlost tisku a max 10 stranek/den... ne ?
a u toho oboustranneho tisku je dobre prozkoumat manual, jak to u vami zvoleneho modelu funguje (nez to koupite)
vetsina levnych tiskaren totiz umoznuje oboustranny tisk, ale manualne == vytiskni, vyndej, obrat, otoc a dej dalsi tisk...
totiz inkoust potrebuje trochu casu na zaschnuti...ze...

Grommi1
Příspěvky: 200
Registrován: 30 črc 2012 11:34
Bydliště: Přerov

Re: Barevná Laserová tiskárna

Příspěvek od Grommi1 » 29 črc 2018 13:32

Tlačenko asi jsem nad tím tolik nepřemýšlel pravda. Ta rychlost nebude extra stěžejní ale psal jsem to skrze to, že nechci aby jeden papír z tiskárny lezl 15 sekund. Oboustranný tisk může být i manuálně pokud to bude fungovat tak, že nebudu muset manuálně zadávat liché a sudé stránky ale někde zakliknu obostranný tisk a jen přehodím. Vzhledem k tomu, že požadavky nejsou vysoké, tisknout budu i na té velké Konice a meziročně potřeba tisku stále klesá, tak nechám tady na uvážení nějakého zkušeného člověka, který doporučí nějaký model. Třeba konrkétně toho Epsonu L. Barevné stránky nebudou nikde na slunci ale složené ve složce. Jak dlouho trvá než tisk zaschne? Abych to nemusel sušit na topení nebo na šňůře? :D Omlouvám se za nepřesnosti. Sám jsem nevěděl co je potřeba vše upřesnit a moc díky za doporučení modelu.
MBA 2020, iPhone 14 Pro, AW7

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Barevná Laserová tiskárna

Příspěvek od ra3662 » 29 črc 2018 15:02

Na topení se tisky sušily když měl Žižka dvě oči. No a co se týče rychlosti tak zase záleží jakou kvalitu tisku zadám. Pokud normál tak do 5 s, pokud vysokou kvalitu tisku tak i v případě kvalitního fotopapíru 2 min. Danny typ si už člověk musí vybrat sám podle své hloubky do peněženky. Porovnávat lze na stránkách Epson.cz nebo heureka či jinde.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Barevná Laserová tiskárna

Příspěvek od SteveJSF » 29 črc 2018 15:25

Já mám zkušenosti s multifunkcemi HP, dobré i špatné. To co bych doporučil z hlediska dobrých zkušeností, to bude asi cenově zbytečně vysoko, protože věřím, že stroj za desetinu ceny tu práci odvede taky, ale z vlastních zkušeností bych asi bral jedině laserovku (nemám rád rozmočený papír a oboustranný tisk chci hned), automatický oboustranný tisk je super na pohodlí, ale i úsporu času ve chvíli, kdy člověk spěchá, podobně i automatický oboustranný sken/kopie. Netisknu nebo neskenuju často, ale když už, tak ať to šlape. Do toho wifi, pohodlně tiskne z čehokoliv v okolí, včetně iPhonu a iPadu. Teď teda mám na mysli HP LJ Pro 500 Color MFP m570dw, ale to je holt asi zbytečně dost peněz. S řadou 200 a 700 nejsem zdaleka tak spokojený.

Grommi1
Příspěvky: 200
Registrován: 30 črc 2012 11:34
Bydliště: Přerov

Re: Barevná Laserová tiskárna

Příspěvek od Grommi1 » 21 zář 2018 19:39

Nakonec jsme vzali Epson WorkForce 5110. Vůbec nevím jestli to byla správná volba skrz spotřebu inkoustu ale nákladově je to myslím podobně s tou velkou Konicou v pronájmu. Vše OK. Díky za rady
MBA 2020, iPhone 14 Pro, AW7

Odpovědět