iPhone/iPod a Autorádio

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
angelus64
Příspěvky: 8
Registrován: 14 srp 2012 23:01

iPhone/iPod a Autorádio

Příspěvek od angelus64 » 07 zář 2012 22:39

Zdravím.
Chcel by som sa spýtať na to, ako by bolo najľahšie zapojiť nejaký apple produkt do autorádia? Na nové autorádio bohužiaľ nemám prostriedky, takže by ma skôr zaujímalo len príslušenstvo, ak na to také niečo existuje. Diki moc.:)

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone/iPod a Autorádio

Příspěvek od Alisczech » 07 zář 2012 23:00

Existuje rada FM adapteru, ktere zvuk z phonu vysilaji v fmku, ktere se chytne na radiu. Ale v CR je pasmo tak preplnene, ze to neni prilis stastne. Takze nejlepsi je udelat audio vystup (pokud neni) a zapojit do nej zvuk kabelem ze sluchatkoveho vystupu.

Dalsi moznosti jdou ruzna handsfree
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
Streeter
Příspěvky: 679
Registrován: 10 srp 2012 18:34
Bydliště: Pardubice/Brno

Re: iPhone/iPod a Autorádio

Příspěvek od Streeter » 07 zář 2012 23:00

Záleží hrozně na tom, jaké autoradio máš, potažmo v jakém autě. Pokud to radio nemá AUX vstup, tak sice existuje řešení pro většinu automobilek, ale je tak zhruba stejně drahé jako nové autoradio. Měli jsem to ve Ford Focus 2003 a fungovalo to hezky.
více info tady: http://www.xcarlink.cz

Potom už zbýva asi jen nějaký FM transmitter (to je zařízení do kterého posíláš zvuk přes AUX a ono ho to vysílá po FM vlnách do tvého radia) nicméně kvalita zvuku je poměrně slabá a někdy se může stát, že se do tvé frekvence bude přimíchávat nějaké jiné vysílání.
Představu si můžeš vytvořit zde: http://www.transmitter.cz

Žádné jiné řešení neexistuje. Pokud v rádiu nemáš žádný vstup, tak tam zkrátka nepřipojíš žádné zvukové zařízení, ať už Apple nebo obyčejnou MP3 přehrávač.

Nejideálnějším řešením je dle mého názoru nějaké autoradio, které přímo podporuje připojení iPod/iPhone a pokud máš v autě 1DIN velikost není problém sehnat něco kolem 2tis. Radši bych pošetřil než vyhazovat za polofunkční řešení. Tohle funguje naprosto super, měl jsem možnost vyzkoušet podobné Sony u kamaráda v autě a je to radost.
např: http://www.sonycb.cz/cz/e-shop/386596/c ... gt564.html

Já osobně mám situaci řešenou přes AUX vstup přímo v autě, který tam je z fabriky a také naprostá spokojenost.

EDIT: @Alisczech: ono to s tím jackem není tak jednoduché, většina radii, které montují automobilky výstup nemají a dodělat nelze. Dnes už se to naštěstí stává standartem, ale ještě tak před 3-4 lety to byla luxusní výbava... Náš rodinný Focus z roku 2008 to měl jako příplatkovou výbavu.

Uživatelský avatar
kocour
Příspěvky: 90
Registrován: 30 črc 2012 20:13
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone/iPod a Autorádio

Příspěvek od kocour » 07 zář 2012 23:23

Pri pouziti FM transmitteru lze prijem obcas az dramaticky (zalezi na konstrukci radia) zlepsit odpojenim anteny (nejlepe hned vzadu u radia, ale i odsroubovani ze strechy pomuze). Zni to trochu jako paradox, ale stane se to, ze se z pohledu radioveho tuneru "vycisti pasmo" a transmitter v aute je pak schopen prebit i nektere slabsi vysilace. Ono totiz ve chvili kdy tam nechate antenu zapojenou, tak mezi ni a transmitterem je plechova strecha, ktera ten nekolika miliwattovy vysilac celkem spolehlive odstini.
Samozrejme ma to tu nevyhodu, ze pak clovek uz moc nenaladi normalni FM stanice, ale pro nekoho to nemusi byt prekazka.

Uživatelský avatar
Kjubaa
Příspěvky: 55
Registrován: 01 srp 2012 15:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone/iPod a Autorádio

Příspěvek od Kjubaa » 12 zář 2012 14:00

Nešlo by to vyřešit pořízením HF od Parrotu např.: http://www.alza.cz/parrot-mki-9200-d135446.htm#popis? Sice to není úplně levná hračka, ale mělo by to jít namontovat ke každému autorádiu.
rMacBook Pro 13" Mid 2014, 2,6GHz Intel Core i5, 8 GB 1600 MHz, Intel Iris 5100, OSX 10.10
iPhone 5, 16GB

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone/iPod a Autorádio

Příspěvek od casey » 12 zář 2012 14:58

Kjubaa píše:Nešlo by to vyřešit pořízením HF od Parrotu např.: http://www.alza.cz/parrot-mki-9200-d135446.htm#popis? Sice to není úplně levná hračka, ale mělo by to jít namontovat ke každému autorádiu.
Když píše že na nové rádio nemá, tak se mu pravděpodobně nebude chtít dávat ještě vyšší částka za Papoucha :)

Ten transmitter taky nedoporučuji. Mám HF Jabbra s touhle funkcí a nic moc...

Uživatelský avatar
Petr Illek
Příspěvky: 111
Registrován: 20 srp 2012 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone/iPod a Autorádio

Příspěvek od Petr Illek » 13 zář 2012 11:23

Já mám tenhle http://www.dexim.net/us/products/car/DCA234.html FM transmitter a funguje bez problému. Rušení moc nepozoruju a kvalita zvuku mi přijde taky přiměřená…
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Studio ILLEK
http://www.studioillek.cz

angelus64
Příspěvky: 8
Registrován: 14 srp 2012 23:01

Re: iPhone/iPod a Autorádio

Příspěvek od angelus64 » 22 zář 2012 20:28

Ok, diki moc všetkým. Momentálne som prechodne ponapaloval nejaké mp3 a šetrím na transmiter.:-)

Uživatelský avatar
Mikispider
Příspěvky: 181
Registrován: 30 črc 2012 20:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone/iPod a Autorádio

Příspěvek od Mikispider » 23 zář 2012 09:31

Ještě doporučiji zkouknout rádio ze zadu - vím že před cca 6 lety jsem kupoval Sony, to nemělo aux ze předu, ale vzdu jej mělo vyvedený. To předpokládám budou mít i všechna "fabriční" rádia, jen je rozdíl jestli fabrika vyvede konektro někam na palubku nebo ne.

A asi by nebylo od věci uvést o jaké autorádio se jedná ;-)
MBP 15 (mid 2009), C2D 2.66, 8GB RAM, HDD 320GB, OS X Yosemite + iPhone 8 256GB iOS 11.3
Magic Mouse + Apple Keyboard + AirPort Extreem (5th gen)
DNS-320L 2TB HDD, Acer X203H

Pokud je text bez diakritiky, tak se omlouvám - je odeslán z iPhone :-)

Uživatelský avatar
Streeter
Příspěvky: 679
Registrován: 10 srp 2012 18:34
Bydliště: Pardubice/Brno

Re: iPhone/iPod a Autorádio

Příspěvek od Streeter » 23 zář 2012 09:41

To právě předpokládáš špatně. Většina automobilek je 100 let za opicemi a jejich autoradia AUX nemají. Pokud tedy nemáte auto tak 1-2 roky staré, už se to pomalu stává standartem. Navíc pokud by to tam automobilka dala nevidím důvod proč by to nevyvedla dopředu. Skutečnost je taková, že nejen že tam není konektor, ale autorádio většinou ani zvukový výstup vůbec nemá. Například taťka ve služební Octavii z roku 2011 má sice rádio, které výstup umí, ale v některých verzích ho má zakázaný, takže si "dobastlil" konektor, ale ještě se to musí na diagnostice nastavic, aby si radio uvědomilo, že má výstup. Bohužel realita je opravdu taková, že v hudbě jsou automobilky neskutečně pozadu. Nejlepší je koupit nějaké radio jako právě Sony, Alpine, Kenwood nebo Panasonic a je vystaráno!

Uživatelský avatar
Mikispider
Příspěvky: 181
Registrován: 30 črc 2012 20:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone/iPod a Autorádio

Příspěvek od Mikispider » 23 zář 2012 09:48

Jj tak to jsem netušil - já mám 4 roky starou Octavii, a audio vstup mám vyveden v opěrce mezi sedadla, a nepředpokládal jsem, že se montuje jiné rodio do auta kde vstup je a kde není - rádio bude vždy stejné jen ten vstup vyvedou nebo ne. Mýlil jsem se :-(

A důvovod nevyvedení? Připlať si opěrku s jackem, nebo vstup pro iPod/iPhone v kastlíku před spolujezdcem :-D

Já má tot, http://www.carcommunications.technisat. ... 74&lang=en a evidntně audio in má, jen se stačí s mechošem domluvit, aby přes WAGa vstup zprovoznil :-)
Naposledy upravil(a) Mikispider dne 23 zář 2012 09:57, celkem upraveno 1 x.
MBP 15 (mid 2009), C2D 2.66, 8GB RAM, HDD 320GB, OS X Yosemite + iPhone 8 256GB iOS 11.3
Magic Mouse + Apple Keyboard + AirPort Extreem (5th gen)
DNS-320L 2TB HDD, Acer X203H

Pokud je text bez diakritiky, tak se omlouvám - je odeslán z iPhone :-)

Uživatelský avatar
Streeter
Příspěvky: 679
Registrován: 10 srp 2012 18:34
Bydliště: Pardubice/Brno

Re: iPhone/iPod a Autorádio

Příspěvek od Streeter » 23 zář 2012 09:50

V pořádku. Myslím, si, že to automobilky dělají hodně pro to, aby mohli rozdělovat stupeň výbavy. Jiné vysvětlení mě nenapadá.

Wamer
Příspěvky: 118
Registrován: 30 črc 2012 15:16
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone/iPod a Autorádio

Příspěvek od Wamer » 06 říj 2012 16:53

Já se chci zeptat jak je to s autorádii, iPhonem, bluetooth a hudbou. Funguje tato konfigurace normálně přes A2DP 1.2 profil? Nutně chci bezdrátově poslouchat v autě hudbu z iPhonu a používat i handsfree. Případně doporučtě nějaké konrétní 1-DIN rádio.
Zdeněk Topič - Stormio - vývoj kvalitních iOS aplikací

Uživatelský avatar
KyKlOp
Příspěvky: 30
Registrován: 16 zář 2012 19:14

Re: iPhone/iPod a Autorádio

Příspěvek od KyKlOp » 07 říj 2012 14:41

Tohle je mnohem spolehlivější, než FM transmitter. Dá se to sehnat za pár kaček a klidně i udělat doma.
http://www.tuningautohifi.cz/autoradia/ ... px?id=7041

Uživatelský avatar
makatch
Příspěvky: 327
Registrován: 31 črc 2012 08:27

Re: iPhone/iPod a Autorádio

Příspěvek od makatch » 07 říj 2012 17:01

Wamer píše:Já se chci zeptat jak je to s autorádii, iPhonem, bluetooth a hudbou. Funguje tato konfigurace normálně přes A2DP 1.2 profil? Nutně chci bezdrátově poslouchat v autě hudbu z iPhonu a používat i handsfree. Případně doporučtě nějaké konrétní 1-DIN rádio.
Mám toto autorádio.Som s ním nadmieru spokojný,hudbu z iphonu prehráva jak cez bt,tak cez kábel.Stačí ten kábel,ktorý máš pri nabíjačke.Takže odpadá kupovanie špeciálneho.Pokiaľ je IP pripojený k autorádiu cez BT,tak hudbu a prehrávané piesne vyberáš v iphone,pokiaľ pripojíš káblom,tak autorádio načíta z iphonu všetky skladby a playlisty,čiže ovládaš autorádiom.Čerešnička na torte je,pokiaľ pripojíš káblom,iphone sa nabíja.Autorádio má zabudovaný parrot,dostaneš k nemu aj ext. mikrofón.Pri hovore sa hudba preruší,po skončení pokračuje.
Jediný nedostatok-autorádio si po načítaní telefonneho zoznamu z iphonu neporadí s diakritikou.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download
Sprievodca Jailbreakom

MacBook Pro13, Early 2011, OS X Yosemite 10.10
iPhone6+,9 beta2

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: iPhone/iPod a Autorádio

Příspěvek od Juras. » 29 led 2016 11:58

Mám doma Pioneer MVH-X 560BT což je novější model než v předchozím příspěvku. Zatím v krabici protože mi musí nejprve v servisu vypárat úplně původnu handsfree a správně zapojit elektro v autě.
Cena autorádií jsou dnes tak nízko, že večer v hospodě s přáteli výjde dráž. Takže není důvod pro větu "nemám teď na koupi nového". Zvlášť pro někoho kdo má v kapse 2 roky starýho iPhona (příkladně). Protože jsem vyměnil samsunga za telefon tak jsem sháněl autorádio co mu bude rozumět. Vybral jsem tohle protože má, jak je v předchozím příspěvku, plnou podporu pro iPhone. Dokonce to s ním umí víc než s androidem. Co mě ale na tomto spojení vadí nejvíce je iPhone. Vytvořil jsem playlist "do auta" a tam dal kompilaci různých skladeb. A jak to vidí iPhone 6 (iOS 9.2.1) ? Jako 1000 samostatných skladeb a u každé samostatně skladatel/zpěvák a nebo album. Takže nabíjení nechám asi na nabíjení cestou zapalovače a spojím iPhone s rádiem cestou BT a na kabel dám raději flash disk klidně 64GB kdybych chtěl náhodou objet svět po rovníku...
Víte někdo zda autorádio slinkované s mobilem pomocí BT bude možné zároveň cestou BT obsluhovat ovladačem? Například PIONEER CD-SR110
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: iPhone/iPod a Autorádio

Příspěvek od lipon » 29 led 2016 12:27

nevím jak u dokupovaných autorádií, já mám připojený iPhone (5s, 9.2) k zabudovanému rádiu přes BT, rádio normálně vidí playlisty, jak jsem je tam nahrál z iTunes, z volantu jde ovládat hlasitost (to je věc teda rádia), jde i skákat po skladbách
při příchozím hovoru ztlumí muziku, ukáže na displeji číslo volajícího, hovor jse přes orig. BT handsfree, pak zas pokračuje atd.
připojeno v Subaru

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: iPhone/iPod a Autorádio

Příspěvek od Juras. » 29 led 2016 12:37

Právě jsem dostal odpověď z obchodu, že k tomu mému autorádiu nejde žádné dálkové řízení. Jen mě mrzí, že má jen jeden port USB a nelze na něj dát USB hub tak abych mohl rovnou zapojit flash disk jako zdroj hudby a iPhone využít na telefonování. Potřebuji to zejména kvůli SiRi a telefonování bez sahání na telefon. Prostě ovládat hlasem když to umí. Tak abych mluvil do mikrofonu co je k autorádiu a odpovědi by byly do auto repro.
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Odpovědět