Apple MagSafe Airline Adapter

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Prcek
Příspěvky: 3
Registrován: 08 srp 2012 22:40

Apple MagSafe Airline Adapter

Příspěvek od Prcek » 21 zář 2012 14:48

Hezký den vespolek,

v dokumentaci k Apple MagSafe Airline Adapter se píše, že není dovoleno jej zapojovat do cigaretové zásuvky v autě. Zajímal by mě důvod. EmPower v letadlech má údajně 15V DC, autobaterie o něco míň, je tohle ten důvod? Přiznám se, že jsem to v autě zkusil a macbook se začal napájet. Na nabíjení to samozřejmě nestačilo.

A k výše uvedenému doplňující otázka, ani palubní napájení v letadle, ani v automobilu, neposkytuje dostatečný proud k nabíjení macbooku, pouze napájení notebooku. Znáte nějaké rozumné řešení pro nabíjení, tedy pro automobil, resp. charterovou loď? Díky.

Prcek
Naposledy upravil(a) Prcek dne 22 zář 2012 10:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple MagSafe Airline Adapter

Příspěvek od casey » 21 zář 2012 20:41

Ja mam v aute menic napeti. Stoji asi litr a mas ze zapalovace klasickou zasuvku na 220V. Neni pak potreba mit "auto-kabel" pro kazdou hracku, protoze se vsechny nabiji beznym kabelem.

Prcek
Příspěvky: 3
Registrován: 08 srp 2012 22:40

Re: Apple MagSafe Airline Adapter

Příspěvek od Prcek » 22 zář 2012 10:59

Díky za nápad. A ten měnič dokáže pouze napájet nebo i nabíjet? To je totiž otázka související s mým úvodním příspěvkem. A sice, proč cigaretová zásuvka nestačí na nabíjení, a proč ji Apple vůbec zakazuje používat. Chápu, že když to napájení z autobaterky proženeme přes DC/AC měnič a zpátky přes originál trafo do notebooku, tak to bude "všechno košér", ale uniká mi smysl a tepelné ztráty :-) Jestli si rozumíme.

MarekSochor
Příspěvky: 175
Registrován: 02 srp 2012 09:07

Re: Apple MagSafe Airline Adapter

Příspěvek od MarekSochor » 22 zář 2012 11:53

Koupil jsem si měnič v auto kelly asi za 600 stovek - 150w, 300w špičkově a nabijet zvládá bez problému :)

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple MagSafe Airline Adapter

Příspěvek od casey » 22 zář 2012 11:56

Menic dokaze urcite i nabijet.
Proc zapalovac nedokaze nabijet netusim. Nikdy jsem to ani nezkousel :-)
99% casu mam v zapałovaci redukci na USB a staci mi, kdyz tak nabijim iPhone a kameru. :-)

Odpovědět