Ozvučení domácnosti (televize, MBA, iPad)

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

sss601
Příspěvky: 24
Registrován: 12 říj 2014 18:48

Re: Ozvučení domácnosti (televize, MBA, iPad)

Příspěvek od sss601 » 05 úno 2017 18:28

A jaké řešení by bylo ideální? Rád si nechám poradit. Děkuji

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Ozvučení domácnosti (televize, MBA, iPad)

Příspěvek od swenak » 05 úno 2017 18:51

Tak jde hlavně o to, co od toho kdo čeká. Poku je hlavním cílem film a hudba jenom někdy jako doplněk, tak je to asi jedno a multikanál s subwooferem může být cesta, ale pokud je zájem užívat si i hudbu, tak je lepší stereo zesilovač a k tomu repro.

Taky je i otázka, jestli je multikanál pro TV potřeba. Chce to mít prostor na umístění repro a taky zdroj zvuku. U filmů zdroj zvuku i je, ale seriály a TV jsou stereo, takže zase multikanál zbytečný.

Já třeba hlavně chtěl hudbu, k tomu síťový zdroj pro ni a ozvučit kvalitně TV, ale pouze stereo. Nedávno jsem pořídil Yamahu WXA-50 a k ní KEF-Q300 a ač má Yamaha nějké mouchy, tak nelituju. Nezabírá to moc prostoru, hraje nad očekávání.

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Ozvučení domácnosti (televize, MBA, iPad)

Příspěvek od lipon » 05 úno 2017 18:54

Ideální řešení neexistuje :-)
Stačilo by vám stereo?
Nahoře je pár nápadů, za mě osobně bych šel spíš cestou slušného zesilovače a beden; klidně second Hand, po bazarech je spousta dobrých mašinek za pár peněz
Taky záleží, z jakého vstupu to budete krmit muzikou, v jaké kvalitě.

Mám kombinaci Denon+ Canton, hraje to skvěle. Muziku hraju Denon síťovým přehrávačem z NASky, archiv z 95% ve FLACu, část v Hi-res, občas CD.

sss601
Příspěvky: 24
Registrován: 12 říj 2014 18:48

Re: Ozvučení domácnosti (televize, MBA, iPad)

Příspěvek od sss601 » 05 úno 2017 19:51

Popravdě víc poslouchám hudbu. Nechci jít cestou bazarů. Domníval jsem se, že Harman by vyřešil obojí jak televizi tak i hudbu, kterou zatím poslouchám přes Apple Music.
Můj cíl je abych přišel domů pustil si svou oblíbenou hudbu a připadal si jak v koncertní síni.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Ozvučení domácnosti (televize, MBA, iPad)

Příspěvek od swenak » 06 úno 2017 02:19

Vyrešil by to, ale ne moc dobře. To neznamená, že by se nedostavila spokojenost, ale na poslech hudby nejsou takové sestavy, stejně tak i samostatné receivery, určené.

Já bych asi začal tím, jestli je multikanál potřeba a dle toho to pak řešil. Pokud by byl, šel bych cestou receiveru a slušných beden, které půjdou použít i v 2.0.

Odpovědět