Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

apolo-chance
Příspěvky: 5
Registrován: 01 bře 2016 20:18

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od apolo-chance » 09 bře 2016 20:50

Slevolom.cz je veden na tuto firmu LANHETOS GROUP, s.r.o.. IČO:28985621 . Ale určitě to bude podvodná firma. Na adrese kde má sídlit neni na mapě mezi firmama, které tam sídlí.
Jak jsem psal, já jsem žádal o dobírku.

Crasule
Příspěvky: 38
Registrován: 26 čer 2013 14:50

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od Crasule » 09 bře 2016 21:08

swenak píše:A jaká je Vaše představa zatočení? Blbců, jako Vy a těch, co si tady s nimi notujete, je hodně. Co s tím? Za Zemanem?
Důrazně se ohrazuji proti "blbcům". Myslela jsem, že je to slušné fórum, kde jde najít pomoc a ne další žumpa s nadávkami. Dotazem jsem jen chtěla upozornit na šmejdy, a jak s nimi zatočit??? Třeba ČOI, policie, APEK apod. Jak vidíte, těmto "tzv prodejcům" se podařilo bohužel pár slušných lidí napálit. Ale to je Vám nejspíše jedno.

S nikým si tady nenotuji, jen jsem vysvětlovala svůj dotaz.

veruna
Příspěvky: 1
Registrován: 09 bře 2016 21:23

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od veruna » 09 bře 2016 22:03

Bohužel, jsem další, která přispěla na pěknou dovolenou. Dneska mi měli dodat TV. Včera jsem v nějakém neblahém tušení začala pátrat po slevolomu, ale jejich stránky již nebyly dostupné. Na googlu jsem objevila odkaz nějaké paní, která varovala na facebooku. To už pro mne bylo pozdě. Bohužel. Zítra jdu podat oznámení na policii. Máte někdo zkušenost s Českou spořitelnou? Má cenu tam dojít nebo ten účet zablokuje policie? Asi je to jenom hezká představa, že bychom se někdy dočkali alespoň části peněz, což? Máte někdo představu, kolik je nás, kteří to oznámili na PČR?

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od MichalM.Mac » 09 bře 2016 22:37

Moderátorova poznámka.
O nadávky a slovní přestřelky zde nestojíme.

O lidech, kteří naletí, si můžete myslet cokoliv. Názory o blbcích sem ale nepiště. Nic to neřeší.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od Honza.Mac » 10 bře 2016 01:19

vkalina píše:Tak u televize si zrovna nedokážu představit, že bude v krabici něco jiného.
Dnes jsem v OBI kupoval dvě zbytkové odřezkové kuchyňské desky, úhlopříčka odhadem 105 - 110 cm, cena 650 Kč.
Doma jsem hodil na váhu měsíc starou 3D televizi a pak jednu desku, rozdíl 8 dkg.
To jen na okraj co vše se dá poslat ...
A i ty polystyrenové obaly/ochrany v čem byla TV zabalená na tu desku šly nasadit.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od swenak » 10 bře 2016 03:56

Bude mně to stát možná členství na zdejším fóru, ale i to k životu patří.

Tento model platí desítky, stovky, tisíce let a je pořád stejný, jenom se mění s dobou forma. Zaslepeni cenou, pocitem, jak dostali výjimečnou nabídku a jak sousedům, rodině a kolegům „vytřou zrak“ a jak budou jedni z mála, co mají to štěstí, ignorují vše. Ignorují, že je prodejce „italočech“, ignorují zájemci, že je to prodejce, o kterém nikdy nebylo slyšet, nebo že je něco v nepořádku. Ignorují, že na nakupování na schodech, u dveří do sklepa, nebo na pumpě, je něco podivné. Ignorují dokonce i to, když jim předem někdo řekne, napíše, že to nevypadá dobře, že už se spálili jiní. Ignorují to, že na „nezávazných prodejních prezentacích s obědem a výletem zdarma“ se nikdy nikomu reálně nedostalo ničeho dobrého, jdou tam, protože jim se to stát nemůže, oni si jistě užijí jenom ty pozitivní věci (tedy oběd a výlet zdarma). Prostě, oni jsou výjimeční, chytří (ne jako ostatní, co naletěli předtím), ušetří, dostanou něco zdarma, levně. Červený hadr na býka nepůsobí více, než slovo sleva, nebo zdarma, či výhodně. Vždyť i ten prodejce tvrdí, že je to výhodné, tak to tak musí být.

Pak se stane, co se "smolařům" stane v 99,99% případů. Tedy, že se mezi těch 0,01% „šťastných“ nedostali a utrpěli ztrátu (a žel, často jde napsat, že opět). A najednou je zle, očekávají jemné zacházení, pochopení, pohlazení. Registrují se na fóra, nebo se poprvé projeví a brečí, hledají pomoct a chtějí najednou údajně pomáhat dalším (mám za to, že většinou nechtějí). Neřeší nic před nákupem, ale potom se jdou s aktivitou přetrhnout. No a většinou se jim hezké zacházení dostane, protože fóra jsou slušná, facebook sluníčkový, vše je multikulturní a košér, vždyť jsme všichni kamarádi, rodina, sousedé (kdy naposledy jste pokecali o své "smůle" se sousedem ve výtahu). Je potřeba se podržet, povzbudit, projevit pochopení, zlehčit, zasmát se, poradit. Že do nich někdo bude kopat, to neočekávají, ohrazují se, to je přece fuj, fuj, fuj a s tím, co kope, se již nebudeme bavit, kopanec nedělá dobře na to velké utrpení, na které vlastně „smolař“ již zapomíná a už ho trápí jenom ten kopanec. Ve výsledku tak dostanou vlastně díky tomu, že jsou „smolaři“, mnoho pozitivního a sbližujícího, pohlazení, lajků, samé mňamky pocity. Hle, sluníčko vyšlo a po noci je zase den.

Nastoupí pak další kolo. Opět pocit, že jsou výjimeční, že oni mají nárok, že přece stát (nebo někdo jiný, hlavně ne oni sami) tu jejich „smůlu“ vyřeší, ač se to málo kdy stalo ostatním a šup na Policii, ČOI a podobně. I kdyby náhodou některá „záchranná“ složka placená z daní udělala svoji práci lépe, než ve většině případů (ale to se jim stát nemůže), nic to nevyřeší (aby vás to nemátlo, souhlasím s tím, abyste to dělali, minimálně se úředníci nebudou za naše peníze flákat a bude hezká statistika) a málo kdy (zase dejme tomu v 0,01% případů) se to vyřeší ve prospěch poškozeného. A hlavně to nevyřeší budoucnost, která často opět bude stejná. Přijde opět překvapení, pak diskuze osobní i veřejné na fóru a opět se dostaví mňamky pocity, lajky, pohlazení, projev spolupatřičnosti. Opět vyšlo sluníčko a ta noc nebyla vlastně tak tmavá. Tma je mňamky.

Žel, podvodníci budou vždy, protože oni jsou úplně stejní, jako vy, co na vás sleva působí jako ten červený hadr na býka. Chtějí bez práce koláče. Víc koláčů. Tak, jako oni chtějí někoho podvádět a dostat holuby do huby, tak ti podvádění chtějí holuby do huby (často s vysvětlením, že nemají na to, kupovat za běžné ceny a další podobné průpovídky). Naletět může každý, to se stane a i mně se to stalo. Jenomže vnímám podvod ala „sleva a zdarma“ jinak, než jiné podvody a určitě bych ani pak nečekal a nečekám, že mi to přivodí mňamky pocity, právě naopak. Proč? Protože pokud mi to přivodí ve výsledku mňamky pocity, napříště nejenom, že si opět nedám pozor (budu pořád "smolař" a nepoučím se z vlastní „smůly“), ale, světe, div se, ještě možná tomu budu nápomocen. Vždyť to bylo tak mňamky, jako vánoce, a stálo to jenom nějaké peníze, jako ty vánoce. Nebo jako fet? Proč bych se tomu bránil? Tolik mňamky pocitů, lajků a pochopení, to za ty peníze stojí. Nebo ne?

Takže, vy podvedení, kopu do vás a nechci být vašim přítelem, hladit vás a snad to ani číst na fórech (asi jako vy nechcete číst tento můj škvár), protože dalším vám podobným to stejně nepomůže (oni se taky předem zajímat nebudou a pak už je pozdě) a těm ostatním to snad ani moc není potřeba a spíše jim zvedne hladinu žluče (sakra, kde mám ten žlučník), že se to pořád děje a to ač máme všude ty internety a chytré telefony (chytrý telefon "smolaři" nepomůže). Doufám, že si na to vzpomenete při každém dalším nákupu. Kop, kop, kop. Kop. Nevadí mi, že nebudu váš přítel, nebudu mít lajky, že jsem pro vás fuj, jen si na mně vzpomeňte co nejčastěji. Hmm, jsem "smolař". Asi jako vy při nákupech. Ale i tak to zkouším. Asi jako vy při nákupech. Jednou budu mít snad štěstí. Asi jako vy při nákupech. Ne, naklást bobečky, nestane se ani jedno, "smolař" zůstane většinou "smolařem" navěky.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od tlacenka » 10 bře 2016 04:34

to vase "chteji pomahat dalsim" se da prelozit do cestiny taky jako
"potrebuji vice lidi, aby se tim zacla zabyvat policie a protoze jsem skoro prvni, nebo uplne prvni, tak cim vice lidi v tom bude se mnou, tim spise se tim policie bude zabyvat a pokud to vyresi, tak realne sance na navrat me investice stoupaji... jee na ostatni nezbylo, smula"

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od swenak » 10 bře 2016 05:19

Překladů je hodně, ale co se dá očekávat na konci? Najde se jich 10, 100, 1000. Ale i u toho jednoho, nebo prvního, pokud je škoda přes 5tis, to může být trestním činem a ten Policie řešit musí. Otázka je, jak a tady se často neslučuje představa poškozeného a orgánů. Jistě, být jich více, má to větší váhu, hůře na to orgány budou házet bobek, ale podívejme se třeba na H system. Víme kdo, ale nevíme, jak a z čeho zahojit poškozené. Takže se taky může stát, že díky rozumělnění nedostane nikdo v podstatě nic.

Taky se to dá přeložit jako "Nevím co s tím, jsem "smolař", není tady někdo podobný, co to za mně vyřeší?". On se třeba nějaký "smolař" i najde a bude to řešit za všechny ostatní "smolaře". Jenomže, jakou službu jde od "smolaře" očekávat? Pokud bude zájmy ostatních "smolařů" hájit se stejnou "smůlou", s jakou nakoupil, tak ... Ač, možná budou "smolaři" spokojeni, kdo ví.

fidorek
Příspěvky: 4
Registrován: 08 bře 2016 16:10

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od fidorek » 10 bře 2016 06:25

tlacenka píše:to vase "chteji pomahat dalsim" se da prelozit do cestiny taky jako
"potrebuji vice lidi, aby se tim zacla zabyvat policie a protoze jsem skoro prvni, nebo uplne prvni, tak cim vice lidi v tom bude se mnou, tim spise se tim policie bude zabyvat a pokud to vyresi, tak realne sance na navrat me investice stoupaji... jee na ostatni nezbylo, smula"
já už jsem take včera byl na policii.lidí z celé republiky bude hodně.bylo to dobře nachystaný.

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od majkom » 10 bře 2016 06:54

Ne nebylo to dobre nachystany.. Bylo to stejne jako kazdy podobny podvod, ono to primo rvalo PODVOD, jen jste to vsichni ignorovali...

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od Schumi » 10 bře 2016 07:39

Téma se už stává dost nepřehledným a směřuje někam kam by nemělo.
Další příspěvky už jen tedy prosim k věci ...

Sepsal jsem aspoň nějaké krátké info, pro ty co nevědí jak na trestní oznámení.

Podání trestního oznámení :
- na kterékoliv služebně Policie ČR, doporučuji však v místě bydliště
- vytiskněte si a doneste jim veškerou e-mailovou komunikaci s obchodem a bankovní výpis o platbě
- pokud jste je kontaktovali i telefonicky/sms, zkuste i toto doložit ( screenshot displeje )
- doporučuji si celý průběh , včetně data i časů již doma sepsat ( aspoň v bodech ), aby jste na něco potom nezapomněli
- nezapomeňte uvést, že poškozených je více ( oni si to pak již dohledají )

Ti kteří již trestní oznámení podali, zkuste zde napsat nějaké krátké info., jak to proběhlo - co jste se tam dozvěděli. Pomůžete tak ostatním ...

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od swenak » 10 bře 2016 08:54

Nezapomeňte na konec TO připsat něco jako: "Zároveň tímto žádám, abych byl do jednoho měsíce od podání tohoto trestního oznámení vyrozuměn o učiněných opatřeních.". Důvodem je, že ač toto nevynutí, že se tím orgáni (správné i) budou zabývat a že to neskončí v šuplíku s tím, že "si orgán myslí, že toto není v jejich kompetenci a máte to řešit občanskoprávním sporem", tak si pak alespoň můžete stěžovat (ne, že by byla šance, že se to změní). Pokud totiž formálně nepožádáte o to, že chcete být informováni, nejsou nuceni o čemkoliv dát vědět.

Taky doporučuju to řešit písemně, protože, asi orgán od orgánu, se může stát, že vás budou chtít rovnou poslat do pryč (je to pro ně práce, sepisovat to a oni mají jiné věci na práci) a když ne, tak stejně je šance, že to, co máte sepsáno, budete +- muset diktovat orgánu, který moc psaní nevládne a může to být i na dlouho.

Helena
Příspěvky: 4
Registrován: 08 bře 2016 09:43

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od Helena » 10 bře 2016 12:55

Na polici jsem byla a případ nahlásila. Je třeba uvést vše jak píše Schumi.
Dále je vhodné nahlásit číslo jednací těch kteří již nahlásili - u mě to je KRPP-39843-3/TČ-2016-031013 a hlásila jsem ve Stříbře.
Nemusíme podávat hromadné oznámení, každý má nahlásit sám na policejní stanici v místě svého bydliště. Oni si případy spojí a budou řešit hromadně.
Na emailu sata@post.cz shromažďuji informace od poškozených a informujeme se navzájem o situaci. Zatím je nás 7.
Rovněž weisspetr@seznam.cz zde uváděl svůj email pro stejný účel. Jsme spolu v kontaktu.
Prosímt tedy všechny kdo jsou stejně poškození aby se nám ozvali.
Děkuji
Helena

Niki
Příspěvky: 1
Registrován: 10 bře 2016 13:09

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od Niki » 10 bře 2016 13:14

Dobrý den,už jsem vám psal email.Jsem další napálený z Ostravy

petpetr123
Příspěvky: 2
Registrován: 07 bře 2016 13:36

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od petpetr123 » 10 bře 2016 13:56

Zdravím , reagoval jsem na na Vaši SZ vše na emailu sata@...... zprávu jsem odeslal 10. 3. 2016, 13:41:08

kozulu
Příspěvky: 3
Registrován: 09 bře 2016 14:26

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od kozulu » 10 bře 2016 17:33

Prosím telefonní číslo na Slevolom někdo máte?Díky!


kozulu
Příspěvky: 3
Registrován: 09 bře 2016 14:26

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od kozulu » 10 bře 2016 20:17


Layo
Příspěvky: 389
Registrován: 29 dub 2013 19:28

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od Layo » 10 bře 2016 23:02

Smazáno.
Naprosto zbytečný příspěvek, který porušil 1. a 2. pravidlo fóra.
MichalM.Mac

EVA1974
Příspěvky: 1
Registrován: 13 bře 2016 12:41

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od EVA1974 » 13 bře 2016 12:48

Nabídku na super slevu na televizi jsem obdržela taky, nicméně když jsem si prostudovala obchodní podmínky, nebylo mi jasné víc věcí - např. ohledně reklamace se psalo.... Záruka se nevztahuje na vady vzniklé nevhodným užíváním věci, na opotřebení věci způsobené jejím obvyklým užíváním, ani na vady, pro které byla sjednána nižší cena - zboží v akci. Poslala jsem tedy email s dotazem, zda je to myšleno tak, že zboží je nereklamovatelné... no samozřejmě bez odpovědi.... A to u mě DÍKYBOHU rozhodlo! Svým synům jsem zachránila skoro 6 tisíc!

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od Mironet » 13 bře 2016 13:20

EVA1974 píše:Záruka se nevztahuje na vady vzniklé nevhodným užíváním věci, na opotřebení věci způsobené jejím obvyklým užíváním, ani na vady, pro které byla sjednána nižší cena - zboží v akci.
Zrovna tato citace je naprosto běžná v každých obchodních podmínkách a je pochopitelné, že se takto každý slušný prodejce bude bránit proti neoprávněným reklamacím. Indicie, že tento prodejce je podvodník, byly jinde.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od swenak » 13 bře 2016 13:26

Prešně tak, vše v odstavci je nejenom legální, ale i logické.

petaz
Příspěvky: 1
Registrován: 13 bře 2016 16:35

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od petaz » 13 bře 2016 16:47

Jsem bohužel taky podvedená.Objednala jsem si televizi Samsung za 5490kč.A do pondělí 7.3.se mnou komunikovali a slíbili,že zboží bude doručeno 9.3.2016.Od středy stránky ani email neexistují,telefon zvoní,ale nikdo nebere.Zítra jdu podat trestní oznámení.Řekla Vám policie někomu jaké jsou šance na vrácení peněz?Asi žádné co.Jak bude něco vědět hned se ozvu.

Zdenda
Příspěvky: 1
Registrován: 13 bře 2016 17:25

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od Zdenda » 13 bře 2016 17:39

Málem jsem taky naletěl, ale platba mě natolik zarazila, že jsem požadoval dobírku.
Nicméně doporučuji všem poškozeným dát co nejdříve trestní oznámení na policii. Nejlépe se spojit mezi sebou a řešit prostřednictvím právního zástupce a hromadnou žalobou. Měl by se dát podat i návrh na předběžné opatření k zablokování účtu, pokud tam ještě něco zbylo.Ale nejsem právník. Přece to takovým šmejdům nesmí procházet. Když to nebudete řešit, tak jim akorát nahráváte.

Účet v bance musel na někoho být. I kdyby to byl bílý kůň, tak je to vodítko. Hospodářská kriminálka by si s tím mohla poradit.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od swenak » 22 črc 2016 13:58

Tak co, "smolaři", nějaké novinky? ;) Nebo šlo jenom o to, zneužít naše fórum a výsledky už si necháváte pro sebe, protože přece nebudete pomáhat ostatním?

Odpovědět