Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od comatory » 05 říj 2012 10:40

Možná se to zde spoustu lidí dotkne, nevím jak moc velkou adorací místní obecenstvo "trpí". Jen tak na rovinu myslím si, že poslední tři roky Apple vydal spoustu skvělých výrobků, které se perfektně ovládají a vypadají, hlavně iPad.

Posledních 8 měsíců řeším takový problém. Přišel jsem o svůj pracovní Macbook Pro, naštěstí jsem měl data zálohována a byl mi zapůjčen náhradní Macbook Air. Několik měsíců jsem čekal na vydání nových modelů s tím, že tentokrát jsem nechtěl udělat chybu jako minule, kdy jsem koupil Macbook Pro v prosinci 2010 a dva měsíce na to vyšla nová řada s 2x-3x výkonem díky Core procesorům.
Jenže během toho čekání se moje počítačové nároky zvýšily, zjistil jsem že na SSD disku mi neustále dochází místo, procesor je na renderování sekvencí v After Effects pomalý a scratchdisk na data nepřicházel v úvahu: a) USB2 je směšně pomalé b) Thunderbolt úložiště jsou opravdu drahá. Taky notebook neustále větrá kvůli zátěži, je připojen do sítě na externí 24" displej a nosím ho s sebou vlastně jenom na koncerty (hudební produkce) nebo na delší výlety, takže třeba tak 2x-3x za poslední 4 měsíce.

Když na WWDC představily nové Macbooky včetně Retiny (která je mimo moje finanční možnosti), byl jsem rozhodnut, že notebook už vlastně nepotřebuji a že stejně preferuji více stolní počítač na práci. Moje pozornost se tedy upoutala na klasickou řadu Mac počítačů. Moje požadavky jsou: startovní SSD disk, klasické HDD na data a externí/interní úložiště (scratchdisk) přes RAID, alespoň 16GB paměti a čtyřjádrový procesor.

Zjistil sem, že ideálním kandidátem by byl Mac Pro. Jenže cena, za kterou tento kousek prodávají je absolutně směšná. Více jak dva roky staré Xeony, žádný Thunderbolt, starší generace SATA. Pokud by to bylo dejme tomu za 40-45K tak do toho jdu, ale za 65K ani náhodou. Použité Macy Pro na českých bazarech moc nejsou a když se nějáký objeví, tak jde o první generaci z roku 2006 (nerozběhá ani Mountain Lion) nebo 2008 (kde by mě 16GB RAM vyšlo na nějákých 8-12 tisíc) - nehledě na to že současné čtyřjádra i7 v lecčems už ty roky staré Xeony předčí. Situace na eBay je o něco lepší, modely z roku 2009 jsou stále fajn - jde do nich dát šestijádrový Xeon a flashnout firmware a rázem je z toho Mac Pro z roku 2010 - což znamená užití levnějších pamětí a podpora grafických karet s CUDA (používám produkty Adobe). Jenže i tak je to minimálně 30-35K za tři roky použitý stroj - když vyhoří deska tak sem v háji.

Mac mini Server není špatná varianta (monitor i příslušenství mám), dokonce i 27" iMac mě láká, ale oba přístroje nedostali update už alespoň rok a půl, cena je stále stejná. Výkonově by snad i postačily, ale třeba u iMacu mě strašně štve, že neexistuje jednoduchá cesta jak do něj vložit SSD disk, a platit 13.500 za kombinaci 256GB SSD+1TB HDD mi přijde taky šílené, nehledě na to, že ten původni 1TB disk člověku ani nezůstane.
Ale to co mi asi vadí nejvíce je absence nativní USB3 ve všech desktopech od Applu. Chci připojit dvoudiskový RAID na USB3 abych mohl pracovat s vícestopými 1080P videi, ale to je prostě nemožné (a Promise R4 začíná na 24K). Přijde mi to fakt zvláštní, že i miniaturní Macbook Air to má v sobě implementované. A ne, opravdu už nechci používat notebook s externím displejem, prostě mi to nevyhovuje.

Stolní počítače ani nevypadají, že by nějáký upgrade měly dostat. iMac už překročil hranici 500 dnů od posledního update, to je téměř dvojnásobek než je obvyklé, Mac mini je na tom podobně a Mac Pro na tom také není nejlépe - červenec 2010 (a ten letošek se nepočítá). Rumory a weby jsou plné iOS zařízení, které já vlastním a mám je rád, jenže potřebuji i něco krapet výkonějšího. Když Cook mluvil o Post-PC éře, nevěděl jsem, že přijde tak brzo a nechce se mi věřit, že by Apple byl připraven stolní počítače "zabít". Vždyť developeři, které nám ty fajn aplikace na iPhone/iPad vyrábí potřebují Xcode. iMovie na iPadu na seriózní práci s videem nestačí.

Takže trochu frustrace. Zpět k Windows se mi nechce jít (i když Win 7 je perfektní operační systém), mám v OS X nainvestováno celkem dost v software, ale štve mě to. Apple jsou hrozný tajnůstkáři a nic neprozradí, což člověka štve ještě víc.
A ano, je mi jasné že Apple neprodává/nechce prodávat nejlevnější počítače, ale ty nejlepší (což je důvod proč je kupuju i já) - jenže já odmítám investovat svoje omezené fin. prostředky do něčeho, co chci aby mi vydrželo alespoň 3-4 roky. Jen si vzpomeňme jak Apple rád ukončuje podporu OSu u některých ne až tak starých počítačů - hlavně teď kdy cykly updatů jsou roční.

Dal jsem si lhůtu do konce února 2013, pokud se nic zajímavého neobjeví, tak udělám velký krok a postavím prostě hackintosh, i když mě nebaví se šťourat v počítači a preferuji stabilitu nad výkonem. No, potřeboval jsem si postěžovat. Je na tom někdo tady podobně?

Faramir

Re: Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od Faramir » 05 říj 2012 12:44

Jsem na tom velice podobně. Notebook nechci, protože ten mi dokázal plně nahradit iPad, takže pro mě je mnohem vhodnější desktop. U desktopů mám u Apple na výběr ze dvou -> Mac mini a Mac Pro (důvod, proč nechci iMac je ten, že používám jako primární monitor 40" LED TV a jako sekundární monitory 2x 24" Eizo, dělám totiž s fotkama a za ty roky jsem si zvykl na multimonitoring natolik, že cokoliv méně než dva je pro mě nepoužitelné, optimum vidím na třech a ideál na čtyřech). Mac Pro je ovšem cenově poněkud ujetý. Takže jsem si koupil pro běžné použití Mac mini a pro opravdovou práci používám hackintosh, který je výkonnější než aktuální nejvýkonnější Mac Pro a stál mě třetinu. Díky Uni Beast a Multi Beast jsem nainstalovat OS X 10.8, aktualizace bez problémů fungují (momentálně mám 10.8.2), tři monitory fungují, klávesnice a magic mouse fungují (na USB BT adaptéru za 40 Kč :-D ).
Jen je potřeba koupit podporovaný HW, na www.tonymacx86.com si projdi doporučené sestavy, projdi si DSDT soubory (abys měl podporovanou desku) a prostě si Mac Pro postav, když na nás Apple kašle. Jakmile se to totiž jednou postaví a nainstaluje, prostě to běží a instalace hackintoshe je dnes (když máš podporovaný HW) triviální a je to stejně spolehlivé jako originál.

Takže ve zkratce, mám nativní čtyřjádro, 16 GB RAM, Radeon HD 5770, SSD pro systém, 4X HDD v RAID0 pro data a pro rychlou práci, zálohování přes Time Machine (funguje i obnovení) a momentálně sháním hliníkový case z Mac Pro, aby to bylo dokonalé :-)

Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Re: Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od comatory » 05 říj 2012 13:11

Tak rád slyším, že nejsem jediný co má trošku náročnější potřeby na ten hardware. Uvažoval jsem taky o Mini na běžné použití a Mac Pro bokem, ale nakonec jsem se rozhodl, že bych chtěl primární mašinu jen jednu, kdyby náhodou něco tak mám ještě Macbook Air, takže nativní železo doma bude vždycky.

Můžu se zeptat jaký Bluetooth adapter sis vybral? Nějak podle těch příruček se mi nedaří u nás najít ten správný. Jinak já už sem si o tom zjišťoval ledacos, tak se podívej na moje vlákno na tonymacx86.com: http://www.tonymacx86.com/buying-advice ... post463415

Jak sem řekl, klíčová je pro mě stabilita, byl bych spokojený kdybych tam dal 10.8.2 a klidně to nechal i rok bez updatů, serfuji docela bezpečně a software nepotřebuju mít nejaktuálnější (CS5). Zatím mě to všehovšudy vychází na cca 36K což je moc hezké, na to že jsem si do toho nacpal co se mi zlíbí (i když pravda na té grafice trošku šetřím), velkou výhodu vidím v tom to upgradnout do budoucna. Mám třeba tucha že 16GB mi stačí teď, ale za rok bych to dal i na 32GB, to samé i grafika - mám v plánu se učit s nějákým 3Dčkem a tam se to bude hodit. A hlavně ten interní RAID.

Jen je to jak se vším v životě, ten hackintosh vypadá až moc dobře, že se mi tomu nějak nechce věřit. Bojím se takových těch problémů typu, že to jednoho dne nezapnu atd., to se prostě u Apple hardwaru nestává. Jak jsem ale už psal, pokud se vytasí s novými desktopy tak je vezmu, pokud jim to bude trvat ještě dalších několik měsíců tak to asi vezmu do svých rukou.

Faramir

Re: Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od Faramir » 05 říj 2012 15:57

Co se týče bluetooth, tak absolutně netuším, co je to za značku, koupil jsem ho kdysi na Aukru a teprve časem jsem zjistil, že s ním funguje Magic Mouse :-) Takže ti v tomto neporadím.

Pro mě je taky klíčová stabilita a spolehlivost, nicméně ten hackintosh provozuji již několik měsíců a je rock stable. Pravda je, že 16 GB RAM je maximum, které tam můžu dát, moje PC je už trochu staršího data, ale výkonu má stále na rozdávání. Jinak i u Applu se stává, že z neznámého důvodu po vypnutí systém už nenaběhne a je nutné ho obnovit ze zálohy, to se nedávno stalo známému a nepřišli jsme na důvod.

Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Re: Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od comatory » 05 říj 2012 17:55

Tak to si mě utvrdil alespoň v tom se toho tolik nebát. No nic, slibuju si že snad v říjnu něco vyjde, ale s tím mini iPadem na cestě se bojím, že veškerá pozornost bude strhnuta na něj. Někdě sem četl, že Cook odpověděl na email, který se ptal zda bude Mac Pro updatovaný, že se v roce 2013 připravuje něco velkého pro profesionály. Ale kdoví co to bude a kolik to bude stát. Třeba rok se mě opravdu čekat nechce, mám tu pár věcí který neustále odkládák kvůli počítači.

Jinak já sem měl na to Apple železo opravdu štěstí a nikdy se mi nestalo, že by to vyloženě selhalo. Akorát před měsícem mi nechtěl Macbook Air nabootovat, ale v recovery režimu jsem opravil práva přes Diskovou utilitu a zase to šlape, to byl asi takový největší fail co sem s tím zažil.
Já mám doma na zálohování Time Capsule, takže zálohy mám stále aktuální, plus u toho hackintoshe bych si nechal asi jeden interní disk na zálohy přes Carbon Copy Cloner, které by se spustily jednou za den. To si myslím, že by mělo jako záloha stačit v případě nějákých problémů.

Jak probíhala u tebe ta instalace? Narazil si na nějáké větší potíže nebo to opravdu bylo jen instalace přes Unibeast a doinstalování věcí z Multibeastu?

Faramir

Re: Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od Faramir » 05 říj 2012 18:18

Byla to jen instalace přes Uni Beast a po instalaci nastavení přes Multi Beast, víc jsem dělat nemusel. A to jsem ani nekupoval věci pro hackintosh, prostě jsem měl štěstí :-)

Uživatelský avatar
Tadek
Příspěvky: 44
Registrován: 19 srp 2012 21:57

Re: Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od Tadek » 07 říj 2012 18:47

comatory píše:Možná se to zde spoustu lidí dotkne, nevím jak moc velkou adorací místní obecenstvo "trpí". Jen tak na rovinu myslím si, že poslední tři roky Apple vydal spoustu skvělých výrobků, které se perfektně ovládají a vypadají, hlavně iPad.

Posledních 8 měsíců řeším takový problém. Přišel jsem o svůj pracovní Macbook Pro, naštěstí jsem měl data zálohována a byl mi zapůjčen náhradní Macbook Air. Několik měsíců jsem čekal na vydání nových modelů s tím, že tentokrát jsem nechtěl udělat chybu jako minule, kdy jsem koupil Macbook Pro v prosinci 2010 a dva měsíce na to vyšla nová řada s 2x-3x výkonem díky Core procesorům.
Jenže během toho čekání se moje počítačové nároky zvýšily, zjistil jsem že na SSD disku mi neustále dochází místo, procesor je na renderování sekvencí v After Effects pomalý a scratchdisk na data nepřicházel v úvahu: a) USB2 je směšně pomalé b) Thunderbolt úložiště jsou opravdu drahá. Taky notebook neustále větrá kvůli zátěži, je připojen do sítě na externí 24" displej a nosím ho s sebou vlastně jenom na koncerty (hudební produkce) nebo na delší výlety, takže třeba tak 2x-3x za poslední 4 měsíce.

Když na WWDC představily nové Macbooky včetně Retiny (která je mimo moje finanční možnosti), byl jsem rozhodnut, že notebook už vlastně nepotřebuji a že stejně preferuji více stolní počítač na práci. Moje pozornost se tedy upoutala na klasickou řadu Mac počítačů. Moje požadavky jsou: startovní SSD disk, klasické HDD na data a externí/interní úložiště (scratchdisk) přes RAID, alespoň 16GB paměti a čtyřjádrový procesor.

Zjistil sem, že ideálním kandidátem by byl Mac Pro. Jenže cena, za kterou tento kousek prodávají je absolutně směšná. Více jak dva roky staré Xeony, žádný Thunderbolt, starší generace SATA. Pokud by to bylo dejme tomu za 40-45K tak do toho jdu, ale za 65K ani náhodou. Použité Macy Pro na českých bazarech moc nejsou a když se nějáký objeví, tak jde o první generaci z roku 2006 (nerozběhá ani Mountain Lion) nebo 2008 (kde by mě 16GB RAM vyšlo na nějákých 8-12 tisíc) - nehledě na to že současné čtyřjádra i7 v lecčems už ty roky staré Xeony předčí. Situace na eBay je o něco lepší, modely z roku 2009 jsou stále fajn - jde do nich dát šestijádrový Xeon a flashnout firmware a rázem je z toho Mac Pro z roku 2010 - což znamená užití levnějších pamětí a podpora grafických karet s CUDA (používám produkty Adobe). Jenže i tak je to minimálně 30-35K za tři roky použitý stroj - když vyhoří deska tak sem v háji.

Mac mini Server není špatná varianta (monitor i příslušenství mám), dokonce i 27" iMac mě láká, ale oba přístroje nedostali update už alespoň rok a půl, cena je stále stejná. Výkonově by snad i postačily, ale třeba u iMacu mě strašně štve, že neexistuje jednoduchá cesta jak do něj vložit SSD disk, a platit 13.500 za kombinaci 256GB SSD+1TB HDD mi přijde taky šílené, nehledě na to, že ten původni 1TB disk člověku ani nezůstane.
Ale to co mi asi vadí nejvíce je absence nativní USB3 ve všech desktopech od Applu. Chci připojit dvoudiskový RAID na USB3 abych mohl pracovat s vícestopými 1080P videi, ale to je prostě nemožné (a Promise R4 začíná na 24K). Přijde mi to fakt zvláštní, že i miniaturní Macbook Air to má v sobě implementované. A ne, opravdu už nechci používat notebook s externím displejem, prostě mi to nevyhovuje.

Stolní počítače ani nevypadají, že by nějáký upgrade měly dostat. iMac už překročil hranici 500 dnů od posledního update, to je téměř dvojnásobek než je obvyklé, Mac mini je na tom podobně a Mac Pro na tom také není nejlépe - červenec 2010 (a ten letošek se nepočítá). Rumory a weby jsou plné iOS zařízení, které já vlastním a mám je rád, jenže potřebuji i něco krapet výkonějšího. Když Cook mluvil o Post-PC éře, nevěděl jsem, že přijde tak brzo a nechce se mi věřit, že by Apple byl připraven stolní počítače "zabít". Vždyť developeři, které nám ty fajn aplikace na iPhone/iPad vyrábí potřebují Xcode. iMovie na iPadu na seriózní práci s videem nestačí.

Takže trochu frustrace. Zpět k Windows se mi nechce jít (i když Win 7 je perfektní operační systém), mám v OS X nainvestováno celkem dost v software, ale štve mě to. Apple jsou hrozný tajnůstkáři a nic neprozradí, což člověka štve ještě víc.
A ano, je mi jasné že Apple neprodává/nechce prodávat nejlevnější počítače, ale ty nejlepší (což je důvod proč je kupuju i já) - jenže já odmítám investovat svoje omezené fin. prostředky do něčeho, co chci aby mi vydrželo alespoň 3-4 roky. Jen si vzpomeňme jak Apple rád ukončuje podporu OSu u některých ne až tak starých počítačů - hlavně teď kdy cykly updatů jsou roční.

Dal jsem si lhůtu do konce února 2013, pokud se nic zajímavého neobjeví, tak udělám velký krok a postavím prostě hackintosh, i když mě nebaví se šťourat v počítači a preferuji stabilitu nad výkonem. No, potřeboval jsem si postěžovat. Je na tom někdo tady podobně?

Vykonny pocitac jsem resil nakupen iMac27 kde jsem pridal 256GB SSD. Nebyla to zadna hruza provest instalaci viz. iFixit. Ted to krasne slape. Samozrejme USB3 chybi. :(
Na netu jsem narazil na dokovaci Thunderbolt stanici, ktera ma USB 3.0, ale byla take draha. Koupil jsem externi disk FireWire 800 a je znatelne rychlejsi nez USB 2.0.
Pocitam, ze do pul roku bude podstane vic Thunderbolt periferii ( protoze PC ) za rozumnejsi peniz a pak reseni externiho RAIDu bude super.

Ctyrjadrove procesory jsou i na Mac mini serveru kde se da primo objednat kombinaci klasickeho a SSD disku tak nic se nemusi predelavat. Zase slaba grafika a chybejici USB 3.0 bude mrzet.

Moje rada: jeste chvili pockat ( urcite se objevi iMac s USB 3.0 ) nebo jit na kompromisni reseni.
iPhone 11 Pro
New MacBook Pro 13"
iPad Pro 11”
MacMini
iMac 27"

Faramir

Re: Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od Faramir » 08 říj 2012 10:12

iMac je jistě řešení, má však jednu drobnou, leč nepřekonatelnou vadu, obsahuje monitor, který se nedá odpojit, člověk ho prostě zaplatí ať chce nebo nechce.

Uživatelský avatar
Gui
Příspěvky: 78
Registrován: 03 srp 2012 10:59

Re: Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od Gui » 08 říj 2012 12:31

Priznam se, ze jsem chvilku premyslel jestli na tohle vlakno reagovat, ale vzhledem k tomu kolik paradoxu autoruv puvodni prispevek obsahuje, mi to nakonec nedalo. 8-)

V prvni rade dost dobre nerozumim zmince o "Core" procesorech u MacBook Pro. Vzhledem k tomu, ze MacBook Pro obsahoval Core procesory jiz od sveho uvedeni na trh v roce 2006. V te dobe konkretne Core Duo.

"neexistuje jednoduchá cesta jak do něj vložit SSD disk"
Pokud preferujete upgrade disku ve stylu Mac Pro, tak mate pravdu "jednoducha" cesta neexistuje. Nicmene osobne uz jsem nekolik iMac(u) doplnil o dalsi (SSD) disk.

"Stolní počítače ani nevypadají, že by nějáký upgrade měly dostat."
Nevim jake zdroje sledujete, ale ja osobne ocekavam update modelove rady tento mesic.

"iMovie na iPadu na seriózní práci s videem nestačí."
K tomu mohu dodat jedine: od kdy je iMovie povazovano na seriozni praci s videem?

"Apple jsou hrozný tajnůstkáři a nic neprozradí, což člověka štve ještě víc."
Clovek, ktery trochu sleduje informace kolem ani nepotrebuje aby Apple neco prozradil protoze ma informace dopredu. Pro ostatni potom - http://en.wikipedia.org/wiki/Osborne_effect
JSEM, to je to co me odlisuje....

Certified Mac Technician / Apple Product Professional

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od Alisczech » 08 říj 2012 17:48

Ano. Apple zcela logicky dal prioritu mobilnim pocitacum, protoze se prodavaji mnohem vic, nez stolni. Je to trend celeho IT a vetsina vyrobcu omezuje investice do desktopu... Predpokladam, ze Apple jeste letos nejake upgrady udela, ale tezko rict...
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Re: Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od comatory » 08 říj 2012 22:30

Priznavam ze sem to psal trochu v nasranosti a asi jsem se nekde nesikovne vyjadril.
Gui píše: V prvni rade dost dobre nerozumim zmince o "Core" procesorech u MacBook Pro. Vzhledem k tomu, ze MacBook Pro obsahoval Core procesory jiz od sveho uvedeni na trh v roce 2006. V te dobe konkretne Core Duo.
Mel sem na mysli prechod na Sandy Bridge.

Gui píše: "neexistuje jednoduchá cesta jak do něj vložit SSD disk"
Pokud preferujete upgrade disku ve stylu Mac Pro, tak mate pravdu "jednoducha" cesta neexistuje. Nicmene osobne uz jsem nekolik iMac(u) doplnil o dalsi (SSD) disk.
Zalezi na povaze. Kdyz koupim iMac 27" za 40K tak bych byl rad ,aby by na nem zustala zaruka a tu prijdu pokud iMac sam otevru. Takze ano,"jednoduse" to pro nektere lidi jde ale ja bych z toho proste mel strach. Casto pry zustava za sklem prach apod.
Gui píše: "Stolní počítače ani nevypadají, že by nějáký upgrade měly dostat."
Nevim jake zdroje sledujete, ale ja osobne ocekavam update modelove rady tento mesic.
Sleduju jich dost a to ze nejaky refresh ma byt tento mesic je jen domnenka,nebyl zadny leak seriovych cisel ci fotografii atd. Jedine co se uz od dubna deje je to, ze chvili reselleri iMacy nemaji a na to jsou zasoby opet doplneny. Ale priznavam se,rijen vypada slibne.... Jenze to vypadalo i WWDC.
Gui píše: "iMovie na iPadu na seriózní práci s videem nestačí."
K tomu mohu dodat jedine: od kdy je iMovie povazovano na seriozni praci s videem?
No obcas mi to z tech keynotes prijde ze iOS zarizeni prezentuji tim stylem ze to dokaze vsechno, takze sarkasmus spatne podanej.

[/quote]

Jinak jsem dostal super deal na Mac Pro Quad 2009 z Anglie tak uvidime co z toho vzejde.

Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Re: Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od comatory » 08 říj 2012 22:34

Faramir píše:iMac je jistě řešení, má však jednu drobnou, leč nepřekonatelnou vadu, obsahuje monitor, který se nedá odpojit, člověk ho prostě zaplatí ať chce nebo nechce.
Ja to beru spis z toho uhlu ze kdyz se iMac rozbije tak ho clovek musi dat cely do opravy. Treba odejde disk atd. Samozrejme pokud je to v zaruce,ale v predcozim prispevku jsem napsal muj nazor na otvirani iMacu :)

Faramir

Re: Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od Faramir » 09 říj 2012 12:02

comatory píše:
Faramir píše:iMac je jistě řešení, má však jednu drobnou, leč nepřekonatelnou vadu, obsahuje monitor, který se nedá odpojit, člověk ho prostě zaplatí ať chce nebo nechce.
Ja to beru spis z toho uhlu ze kdyz se iMac rozbije tak ho clovek musi dat cely do opravy. Treba odejde disk atd. Samozrejme pokud je to v zaruce,ale v predcozim prispevku jsem napsal muj nazor na otvirani iMacu :)
To taky, ale mě tam hlavně vadí ten monitor. Proč kupovat další monitor, když mám už tři kvalitní, které chci i nadále používat. Jo, kdyby mi Apple nabídl iMac 27" o 23.000 Kč levnější bez monitoru, prostě jen výkonný počítač se třemi výstupy (reálně bych se spokojil i se dvěma, dva monitory jsou pořád lepší než jeden) za přijatelnou cenu, šel bych do něj hned. Takhle holt musím mít miniho na běžnou činnost a na skutečnou práci hackintosh nebo používat Windows.

Uživatelský avatar
calven
Příspěvky: 280
Registrován: 30 črc 2012 17:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od calven » 09 říj 2012 21:21

Prečo si všetci myslíte, že Apple MUSÍ mať riešenie pre úplne každého? Ako každá firma ma svoj core biznis a v tom sa realizuje, pracuje na ňom a hlavne ZARÁBA na ňom. Ak by som mal svoju požiadavku na to, že k práci potrebuje 35 monitorov, môžem sa pokrájať a Apple mi to nedá. Ale nedá mi to ani Windows. Ale myslím si, že pokojne mi to dajú nejaké špecializované linuxové distribúcie.
Inými slovami, ak mi Apple nedáva to, čo od zariadenia požadujem, bol by som sám hlupák, ak by som sa Applu držal zubami nechtami.

Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Re: Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od comatory » 10 říj 2012 11:11

calven píše:Prečo si všetci myslíte, že Apple MUSÍ mať riešenie pre úplne každého? Ako každá firma ma svoj core biznis a v tom sa realizuje, pracuje na ňom a hlavne ZARÁBA na ňom. Ak by som mal svoju požiadavku na to, že k práci potrebuje 35 monitorov, môžem sa pokrájať a Apple mi to nedá. Ale nedá mi to ani Windows. Ale myslím si, že pokojne mi to dajú nejaké špecializované linuxové distribúcie.
Inými slovami, ak mi Apple nedáva to, čo od zariadenia požadujem, bol by som sám hlupák, ak by som sa Applu držal zubami nechtami.
Pravda. Ale v situaci kdy mam v OS X zainvestovany nemale penize,tak se toho drzet celkem chci. Ja si myslim ze reseni pro me je, Mac Pro,ale ten pocitac za ty penize nema skvelou hodnotu, vypada to jak spatny vtip.

Ja jen chci aby desktopy mely alespon polovicni pozornost co laptopy a kdyz uz maji modely stare 18 mesicu, at na nich srazi alespon cenu. Me nevadi ze Apple ma veci drazsi nez ostatni vyrobci, beru to tak ze platim za pekny design a spolehlivost. Jenze vsechno ma svuj limit a moje trpelivost neni nekonecna.

Ale vicemene s tebou souhlasim, ze maji proste svuj segment na kterem zadelavaji a proc tratit na necem co pro ne nema cenu. To ale neznamena ze se mi to musi libit a tohle je forum a ja si chtel postezovat :)

Uživatelský avatar
calven
Příspěvky: 280
Registrován: 30 črc 2012 17:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od calven » 10 říj 2012 13:18

comatory píše:
calven píše:Prečo si všetci myslíte, že Apple MUSÍ mať riešenie pre úplne každého? Ako každá firma ma svoj core biznis a v tom sa realizuje, pracuje na ňom a hlavne ZARÁBA na ňom. Ak by som mal svoju požiadavku na to, že k práci potrebuje 35 monitorov, môžem sa pokrájať a Apple mi to nedá. Ale nedá mi to ani Windows. Ale myslím si, že pokojne mi to dajú nejaké špecializované linuxové distribúcie.
Inými slovami, ak mi Apple nedáva to, čo od zariadenia požadujem, bol by som sám hlupák, ak by som sa Applu držal zubami nechtami.
Pravda. Ale v situaci kdy mam v OS X zainvestovany nemale penize,tak se toho drzet celkem chci. Ja si myslim ze reseni pro me je, Mac Pro,ale ten pocitac za ty penize nema skvelou hodnotu, vypada to jak spatny vtip.

Ja jen chci aby desktopy mely alespon polovicni pozornost co laptopy a kdyz uz maji modely stare 18 mesicu, at na nich srazi alespon cenu. Me nevadi ze Apple ma veci drazsi nez ostatni vyrobci, beru to tak ze platim za pekny design a spolehlivost. Jenze vsechno ma svuj limit a moje trpelivost neni nekonecna.

Ale vicemene s tebou souhlasim, ze maji proste svuj segment na kterem zadelavaji a proc tratit na necem co pro ne nema cenu. To ale neznamena ze se mi to musi libit a tohle je forum a ja si chtel postezovat :)
Aaa, tak na sťažovanie by som si našiel zopár vecí aj ja, pričom ako prvé by bolo nekonečné čakanie na Aperture 4 (snáď budúci týždeň) :-)
Mac Pro je kapitola sama o sebe. Je jasné, že v súčasnej konfigurácii už tak nejako dožíva. Zúfalo potrebuje nové procesory, grafické karty, USB3 a TB. Case môže pokojne ostať... :-)
Ale myslím si, že ak Cook verejne deklaroval výrazný upgrade na budúci rok, tak jeho budúcnosť nie je až taká čierna. O tom, že desktopy by si zaslúžli viac pozornosti, sa vôbec nahádam. Ale ak si pozrieš štruktúru tržieb a ziskov, tak sa táto divízia (ak to tam môžem povedať) dostáva pomaličky na okraj záujmu. Ale je stále zisková, takže kuvičie reči o tom, že do dvoch rokov Apple skončí s počítačmi ako takými sú podľa mňa nezmysel. Aj mna táto situácia serie, lebo iOS veci nejako nemám zapotreby mať (mám len iPOD 2nd - a to je už nejaký dôchodca) a ekosystém Applu a OS X mi maximálne vyhovuje.
Ale verím v Tic-Tac systém. Teda tento rok sa venoval notebookom a iOS veciam, nabudúci rok dúfam, že dôjde na iMAC s retinou na ktorý čakám ja a že sa dočká aj MacPro. Verím a hlavne dúfam, že ani Apple nemá gule na to, aby si rozhádal profesionálnych užívateľov, na ktorých vlastne vyrástol na takú firmu, akou teraz je.
Už s veľkým krokom vedľa skúsenosti má, keď pustil do sveta prvú verziu Final Cut Pro X a ľudia pracujúci s videom mu to dali poriadne vyžrať...

Uživatelský avatar
Gui
Příspěvky: 78
Registrován: 03 srp 2012 10:59

Re: Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od Gui » 24 říj 2012 12:20

Gui píše:"Stolní počítače ani nevypadají, že by nějáký upgrade měly dostat."
Nevim jake zdroje sledujete, ale ja osobne ocekavam update modelove rady tento mesic.
Po vcerejsi Apple Keynote mohu s klidem prohlasit: Ja to rikal. :lol: Pro priste doporucuji zmenit zdroj informaci. ;)
JSEM, to je to co me odlisuje....

Certified Mac Technician / Apple Product Professional

Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Re: Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od comatory » 24 říj 2012 12:29

Gui píše:
Gui píše:"Stolní počítače ani nevypadají, že by nějáký upgrade měly dostat."
Nevim jake zdroje sledujete, ale ja osobne ocekavam update modelove rady tento mesic.
Po vcerejsi Apple Keynote mohu s klidem prohlasit: Ja to rikal. :lol: Pro priste doporucuji zmenit zdroj informaci. ;)
Tak dobře no :) Ale ještě před týdnem nebyla ani zmínka o Mac mini, z iMacu neleaknulo vůbec nic, ani jedna fotka, takže asi tak.

Mě teda nejvíce zklamala nová cenová politika a hodnota těch počítačů. Chápu, že asi RnD není nejlevnější ale třeba ten základní iMac strašně vyskočil, já uvažoval o základním 27" a už je to úplně mimo moje finance.
Tak něják sem očekával, že pokud bude redesign, tak se to ponese v duchu retinových macbooků a i stolní kompy dostanou SSD, za tu cenu bych to i čekal. Ten fusion drive vypadá dobře, ale proč to teda není v základu? A proč se u základních iMaců skočilo z 7200RPM disků na pomalější 5400? Připájená RAMka je taky dost hrůza, z těch počítačů se stávají nedobytné pevnosti.

Ale jako iMac je fakt hezkej, designově a dávám palec nahoru za nové nelesknoucí panely. Velice potěšilo u Mac mini ten model za 22K s 4-jádrovým i7, jen trošku škoda absence dedikované grafiky.

Uživatelský avatar
golinho
Příspěvky: 286
Registrován: 30 črc 2012 12:21
Bydliště: Břeclav

Re: Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od golinho » 24 říj 2012 13:17

Nějak jsem to včera prošvihl, ty ramky tam jsou připájené, tudíž nejdou podomácku vyměnit za silnější ?
MacBook Pro Retina 2014 8GB 256GB
iPhone 5 16GB White
iPod Shuffle

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od lulu » 24 říj 2012 13:50

21 ne (max. 16GB z vyroby), 27 ma dekl vzadu pro upgrade na 32

sarga
Příspěvky: 64
Registrován: 01 srp 2012 14:21

Re: Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od sarga » 24 říj 2012 21:33

Bude možné při eventuální koupi základní verze iMacu, doplnit do přístroje vlastní SSD? Bude tam na něj vůbec místo? Mám takový dojem, že vše bude jen v režii konfigurace Apple. Když tam budeš chtít SSD, tak si holt připlať. Ale s takovou základní iMac 27" vychází na 55 T...Vždyť dnes se dá koupit stará 27" v základu za 37T. Z toho jsem rozčarován. Odstranili mechaniku, ok, ale nic za ni neposkytli. Ten SSD disk o 128 GB měl být v ceně, to mě nikdo nevymluví. Do mysli se mi vkrádá myšlenka, ještě koupit starý model...

Faramir

Re: Velké Apple zklamání aneb náhled do budoucnosti

Příspěvek od Faramir » 25 říj 2012 13:10

Ty ceny jsou opravdu přehnané, spousta různých omezení (nemožnost následného upgrade RAM a HDD/SSD), to se mi ani trochu nelíbí. Mám takový pocit, že až doslouží můj mini, zůstanu buď u hackintoshe nebo se se skřípěním zubů vrátím zpět k Win PC... Ale vzhledem k tomu, kolik prachů jsem vrazil do softwaru pro Mac, spíše zůstanu na hackintoshi. Ach jo, Apple, kam se to řítíš. Inovace nulová, zdražování velké.

Odpovědět