zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

jack
Příspěvky: 6
Registrován: 30 zář 2014 16:17

zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od jack » 30 zář 2014 16:21

Mám v plánu koupit bazarového Macbooka PRO (verzi z roku 2011) a koukám po bazarech... Koukal jsem na bazar Jabličkář.cz a tam inzeruje nějaký shop macbookarna.cz. Říká vám to něco? Máte s nimi zkušenost? Děkuji
Popřípadě kde jinde bych sehnal Macabooka PRO 2011 13" s I5 do 17500KČ?
Děkuji

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od tlacenka » 30 zář 2014 17:18

par inzeratu na bazosi, par na jablickari. firma zalozena pred par mesici. od podminek nelze odstoupit, pokud si nechate neco udelat "zakazkove" - tzn vice ram, jiny disk atd... a da se do toho schovat cokoliv.
zni to dostatecne duveryhodne ?
a skoro bych rekl (subjektivni zalezitost), ze se jedna o dalsi pokus zvednout sledovanost ala slevapc.cz, pripadne odchytit nejake potencialni kupce... (aneb jak jeden moudry muz napsal na foru radost az na kost... http://macforum.cz/viewtopic.php?f=20&t ... ost#p65593 )

jack
Příspěvky: 6
Registrován: 30 zář 2014 16:17

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od jack » 30 zář 2014 17:37

OK, no také mi to připadá divné, proto se ptám... najdu si jiný inzerát.

Co toto? http://aukro.cz/apple-macbook-pro-13-co ... 14511.html

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od Schumi » 30 zář 2014 18:19

Zkus na Aukru mrknout na tohoto prodejce, dost často prodává Macbooky v pěkném stavu a za zajimavou cenu ...http://aukro.cz/listing/user/listing.php?us_id=24591845

Jinak pokud volíš nějaký bazar, tak nezapomeň, že si připlácíš za jejich provizi, spíše bych hledal tady v sekci Prodat, apod.

macbookarna
Příspěvky: 6
Registrován: 15 říj 2014 10:23

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od macbookarna » 24 říj 2014 00:14

Dobrý den, koukám, že se tu píše o mém eshopu, takže mi to nedalo a chtěl bych zde trochu popsat filozofii mé firmy a vůbec celkově můj koncept.

Podmětem pro obchodování v tomto sektoru u mě byl fakt, že jsem si cca 2 roky zpět zakoupil macbook a po asi jednom měsíci mi přestala fungovat klávensice. Po detailnějsím přezkoumání bylo zjištěno, že macbook byl polit. Snažil jsem se kontaktovat prodejce, ale bezůspěsně.

Říkal jsem si "sakra" koupil jsem použitou věc za 15.000 Kč a jen oprava mě bůde nyní stát 3000 Kč... Po této zkušenosti jsem si uvědomil, že nákup na bazarech je dosti problémová záležitost a co se týče nákupů produktů Apple obzvlášť, protože opravy jsou vždy nákladné a mnohdy je nezvládne většina servisů v ČR.

Bylo to zrovna období, kdy jsem chtěl začít podnikat v nějákém zajímavém oboru a proto jsem se rozhodl právě pro sektor macbooků.
Nechtěl jsem se ani orientovat na žádné jiné produkty Apple, protože dle mého názoru je lepší pokud je zájem firmy zaměřen pouze na jeden segment.

Nechci zde vypisovat nějáké velké vychvalovací slohy, nebo něco podobného ale rád vše lidem vše osvětlím a vysvětlím, aby nevznikaly milné dohady, nebo pomluvy.

Filozofie mé firmy se zakládá na individuálním přístupu ke každému klientovi, což znamená třeba i to, že osobně dovezu macbook kamkoliv po ČR a SK, nebo si v případě reklamace pro macbook osobně přijedu a v případě potřeby poskytnu i náhradní macbook, aby klient mohl po dobu opravy bez problému fungovat. Reklamacím se snažím předejít testováním macbooků způsobem klasického zahoření. To znamená, že macbook nechám zatížit na maximum a poté ho nechám běžet 48 hodin, aby se na něm mohly projevit případné závady a až poté jde do prodeje - nač si přidávat práci s řešením reklamaci.... je to hlavně v mém zájmu nejezdit po ČR a SK a řešit reklamace.

Byl zde také zmíněn fakt, že firma je založena teprve před 3 měsíci. Nevidím v tom žádný problém, protože každá firma byla někdy založena 3 měsíce, takže ANO je založena 3 měsíce, ale prodejem a servisem macbooků se zabívám již 2 roky. Až před nedávnem jsem se rozhodl této činosti dát nějákou formu , do té doby jsem podnikal jako OSVČ. Díky spokojenosti zákazníků a spoustě kladných odezev a referencí jsem se rozhodl založit s.r.o

Závěrem bych jen rád řekl, že mím cílem je 100% spokojených a vracejících se klientů a pokud možno vyhovět všem ve všech směrech a hlavně lidem dávat nějakou záruku - 6 měsíců a 14 dní na vrácení, protože si myslím, že kupovat 3 roky starý macbook za 15.000 kč je docela velká sázka do loterie.

Děkuj za možnost se vyjádřit
Dvořák Michal
www.macbookarna.cz

Uživatelský avatar
MacUpgrades
Příspěvky: 129
Registrován: 23 kvě 2013 08:57
Bydliště: Praha

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od MacUpgrades » 02 lis 2015 09:08

Nedavno jsem byl prizvan ke kontrole jednoho kusu z macbookarny. Air 13 za +- 20 , pry skoro novy . Zadni kryt dobity , topcase ohnuty, v zadnim krytu asi 4 druhy sroubku ( nektere prorvane hlinikem, strzene zavity, jen 3 z nich byly orig. pentalobe ) , motherboard nebyl dle sn z uvedeneho kusu a byl prolity , cidla cervena, opravovany, sundavana stineni vedle LVDS , zbytek notebooku byl bez znamek vniku kapaliny ,, cidla cista . Tedy, jednalo se o slozenec z vice kusu . Nechci generalizovat na zaklade jedne konkretni zkusenosti , ale tento kus jsem ke koupi rozhodne a za uvedene penize nedoporucil.
... už 20 let s Macem

macbookarna
Příspěvky: 6
Registrován: 15 říj 2014 10:23

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od macbookarna » 11 lis 2015 21:35

Děkuji za reakci od odborníka a budu se tedy snažit stručne a výstižne reagovat.
1, Vzhled Macbooku - Klient v 90% vždy vidí Macbook osobně a je na něm zda li mu oděrky vadí, nebo ne. Stav topcase je vždy zohledněn v ceně macbooku a klient o tomto faktu ví. Někteří lidé chtějí raději odřenějsí Macbook za nižší cenu a někteří si raději připlatí za TOP STAV.
2, Šroubky ze spodní strany - Toto mi opravdu nesedí, protože ani žádné jiné šroubky nemáme a nevím o ničem co by mohlo pasovat místo nich. Není možné, že do Macbooku zasahoval někdo jiný krom nás ?
3, Co se týče Motherboard nevidím zde v ničem problém. Něketré Macbooky jsou opravované a mnohdy mají i jinou základní desku, ale jako odborník jistě víte, že vzít desku z jiného macbooku například s KO displejem a dát ji do jiného s OK displejem není nic co by mělo uživatele nějak poškodit, nebo limitovat.

Závěrem bych jen dodal, že některé macbooky jsou opravované, ale vždy odborně a kvalitně. Určitě bych lidem nedával záruku 12 měsíců na něco o čem nejsem přesvědšen, že jim bude sloužit ještě několik let. Věřte, že mám několikaletou zkušenost se závadami u Macbooku a spíše se vždy rozbije to co není od nás opraveno, než to co opraveno je.

Každopádně Vám velice děkuji za Váš názor a jsem rád, že jste reakci podal jako normální člověk který ví o čem mluví. Neberte moji reakci jako nějakou odvetu, nebo něco podobného. Pokud je klient nespokojen, nebo se mu zdá naše jednání něják podvodné budu rád když mě kontaktuje zde je i mé osobní tel číslo 739570709. Děkuji za Macbookarna.cz Dvořák Michal

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od tlacenka » 12 lis 2015 04:40

jen k bodu 3 - pokud to vymenite a vidite, ze jsou cidla cervena, presto v klidu prodate dal a date zaruku ?
"zazrak"

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od swenak » 15 lis 2015 02:06

Já překvapen nejsem, přesně proto bych tam nic nenakupoval, ono už z toho, co nabízí a co je na trhu běžně jde vyvodit, že se jedná o skládačky, spíše je podstatné, jestli to ví zákazník, že je to slátanina z více kusů, předtím politý.

Mít roky zkušeností je fajn (ač nevím, o jaké zkušenosti jde), i to, že tomu "věří" a dá 12měsíců záruku, ale na to stačí statistika. Macbooky a notebooky musí vydržet obecně dlouho při dobrém zacházení a Macbooky si lidi často kupují (ač někdy z druhé ruky) proto, že mají pověst držáků (viz inzeráty, kdy tady dnes za slušné peníze prodávají majitelé třeba 8 let staré Macbooky). Čistě teoreticky, 12měsíců záruka může statisticky znamenat, že v 90% případů to projde a pak politá slátanina odejde a těch 10% nějak vyřeší (pokud ještě bude na trhu). No a co se stane po 12měsících? Kdo ví, ale prodejce si můžete mnout ruce, že levně kopupil neprodejný šrot, vyčistil ho a prodal jako bezproblémový a kupující ať si dělá, co chce.

macbookarna
Příspěvky: 6
Registrován: 15 říj 2014 10:23

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od macbookarna » 11 pro 2015 10:21

Dobrý večer, děkuji panu "tlacenka" za odpověď.

Co se týče bodu 3 - Ovlivňují červená čidla nějak bezproblémový chod Macbooku? Má klient nějaké potíže s jeho provozem? Pokud ne, tak je vše v pořádku.

Pane swenak -

Nevím, jakého původu je tato statistika poruchovosti. Sám jsem se s žádnou takovou v praxi nesetkal. Pro mě je na prvním místě 100% spokojenost zákazníků. Jsem ten, který se podepisuje pod každý počítač, co prodá. Také jsem ten, který Vám ho doveze a který v případě reklamace opět přijede a vyzvedne si ho. Proč bych prodával něco, o čem nejsem 100% přesvědčený? Byl bych sám proti sobě. Prodávám použité stroje a snažím se udělat maximum pro to, aby klient nebyl nikdy zklamaný, nebo nešťastný z toho, že si vybral pravě Macbookarna.cz.

Vážně si myslím, že záruka 12 měsíců, osobní převzetí a 14 dní na vrácení je velké plus k nákupu použitého zboží. Nabízím tím velkou jistotu pro zákazníky. A i po uplynutí doby záruky, jsem klientům plně k dispozici a rád jim pomůžu, s čím budou potřebovat. Rozhodně nejsem ten typ člověka, který by si po 12 měsících mnul ruce a říkal si: "Jooo přežil jsem 12 měsíců. Nic se s Macbookem nestalo. Paraadaa". Tohle se to opravdu nedělá. Vždy všem klientům říkám, že kdyby se cokoli s Macbookem stalo, třeba si ho i polili, ať zavolají a vyřešíme to. Také vždy vybízím, ať se na mě i po uplynutí oněch zmíněných 12 měsících obrací.

Děkuji za možnost Vám sdělit, jaká je má filozofie a jak je pro mě spokojenost zákazníků důležitá. Mrzí mě, když vidím špatnou reakci od někoho, kdo se mnou nemá osobní zkušenost.

Michal Dvořák

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od swenak » 11 pro 2015 12:27

Pokud si všimnete, psal jsem "čistě teoreticky". Nemám s Vámi zkušenost a to co píšete, je hezké, ale už jste někdy četl, že by jakýkoliv prodejce psal o sobě, že odrbává zákazníky, prodává zboží, o kterém nedává jasné informace a že na reklamace, lidově, "hází bobek"?

Pořád ale nevidím odpověd na otázku, jestli zákazníci ví, co kupují. U inzerovanýho zboží, stejně tak v obecném popisu na www nevidím nic o tom, že jsou to skládanky, že mohl být macbook vytopen a byl čistěň. Pouze, že je testován. Jaký test, jak dlouho probíhal, co bylo výsledkem, o tom nic. To je asi jako, když si někdo naivně zaplatí kontrolu vozu a dostane certifikát Cebia. Taky to nic nezaručuje, nic neříká. Stejnou kontrolu můžu udělat já, chtít za to 350,- Kč, abych byl levnější. To, že mám v databázi pouze svých 5 vozů je přece jedno, o tom vozidle, které kontroluju, tam nic nemám a zákazník bude spokojen.

Dále, mám za to, že záruka ze zákona je 24měsíců i na použité zbozí (vyjmia vad odpovídajících běžnému opotřebení). Takže to, že dáváte 12, není žádná výhoda, ale naopak, krácení. Předpokládám, že smluvně máte u faktury, nebo dodacího listu něco jako "zákazník převzetím souhlasí se zkrácením zákonné odpovědnosti za vady z 24 měsíců na 12 měsíců". Nebo snad ne? To samé lhůta na vrácení.

Že zákazníkům doporučujete, aby se obraceli na vás i po vypršení záruky? To klidně můžu, být hnusný, obrátit tak, že nechcete, aby někdo jiný zákazníkovi řekl, co za krám jste mu prodal. Opakuji, nevím, jestli to tak je, nebo ne, ale proč by nemohlo být.

Neberte to špatně, ale už jsem na jednoho podobného narazil (omylem, ale byl jsem dost rozladěn) a i kdyby ne, Vaše jednání a jednání jiných překupníků, je mi proti srsti. Ostatním to ale může vyhovovat, takže není podstatné, co na to já.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od SharkeeCZ » 11 pro 2015 14:41

Pane Dvořáku, doporučuji si z prvních vydělaných peněz koupit kurz jazyka českého, nebo si alespoň koupit program pro opravu gramatických chyb, které nedělá snad ani žák základní školy. Pokud se někde prezentujete jako firma, tak buďte profesionál se vším všudy.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

kadli
Příspěvky: 46
Registrován: 11 čer 2014 21:26

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od kadli » 28 pro 2015 20:01

macbookarna píše: Co se týče bodu 3 - Ovlivňují červená čidla nějak bezproblémový chod Macbooku? Má klient nějaké potíže s jeho provozem? Pokud ne, tak je vše v pořádku.
Pane Dvoraku to myslite vazne ? Kdyz bych Vam prodal auto, ktere bylo vytopene, ja jen vymenil poskozene casti a Vam to nerekl, povazoval byste to za OK ? Zrovna v tom bych videl Vasi pridanou hodnotu, ze muzete zarucit, ze jste mac kontroloval a neni polity ani jinak skryte poskozeny.

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od Demonicus » 28 pro 2015 20:13

Pokud byl notebook vytopený, není to uvedeno v kupní smlouvě a tedy není to přímo důvodem snížení ceny, pak dochází ke klamání spotřebitele a ten má právo na vrácení peněz - je mu prodáno zboží, které nedodržuje stanovené hodnoty na výdrž vlhkosti.
Zároveň to, že si založíte s.r.o. je proto, že ručíte pouze do výše svého vkladu, jako OSVČ ručíte celým svým majetkem - tedy své praktiky schováváte za s.r.o.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od tlacenka » 28 pro 2015 20:16

no, on pak rekne, ze to nebylo a ze to vytopil aktualni majitel a proto to nemuze vzit zpet a pokud ano, tak jen za zbytkovou cenu...
vitejte v cechach

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od Demonicus » 28 pro 2015 20:20

Přesně tak, proto bych se tomu vyhnul.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od MichalM.Mac » 08 úno 2016 22:29

Cituji z jejich Facebooku.
MacBook 13.3" (2009). I přes svůj ročník stále poměrně dobrý stroj (ve světě Apple). Předposlední ročník s dedikovanou grafickou kartou. Díky tomu má větší grafický výkon než modely 2011, 2012 a dokonce i 2013. Lze lacino upgradovat RAM i disk. Popřípadě je možné vložit druhý disk místo DVD mechaniky. Skvělý kousek pro méně náročné klienty, kteří by ale zároveň chtěli MacBook, který ještě pár let vydrží. S dopravou zdarma a se zárukou 12 měsíců se není třeba ničeho obávat.
Dále napovím: 9400M. Obrázek si udělejte sami.

Merlin_CZ
Příspěvky: 259
Registrován: 02 srp 2012 21:21

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od Merlin_CZ » 09 úno 2016 09:23

no někdo na to skočí .... :)

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od MichalM.Mac » 26 kvě 2016 10:08

Měnil jsem teď mrtvý SATA flex kabel v MBP známé, která ho má z macbookárny. Bylo na něm napsáno K.O.
Jako dal bych jim "Benefit of the doubt", že to je podpis technika, ale...

0128abc
Příspěvky: 1
Registrován: 03 říj 2016 13:36

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od 0128abc » 03 říj 2016 13:54

Ako tu tak čítam tieto názory, tak som sa len presvedčil o tom, že slováci a češi sú si stále podobní.. hlavne v závisti a osočovaní tých, ktorí niečo chcú robiť pre ľudí nejako inak... som presvedčený o tom, že 90% názorov tu prezentovaných sú podnikatelia, ktorí v tejto alebo podobnej oblasti podnikajú a snažia sa zničiť konkurenciu svojim podlým, ničím nepodloženým a neovereným osočovaním... Som zákazníkom macbookárny spolu s celou mojou rodinou, plus poznám ďalších ľudí, ktorí majú z tejto spoločnosti zakúpený macbook.. ja tu nechcem nikoho vychvaľovať a ani do neba velebiť, ale minimáne 7 ľudí v mojom okolí má od nich macbooky a ešte sa nestalo, aby s niektorým bol problém.. a mohli mi predať hocijaký šrot, pretože nie som itečkár, len obyčajný užívateľ..všetky macbooky šľapú na 100% a ani jeden ešte nebol pokazený a nebola podaná ani žiadna reklamácia...a čo sa týka služieb spoločnosti, ani raz ma neodbili, ak som sa na niečo opýtal (a boli to niekedy ozaj hlúpe otázky)... Takže páni alebo panie tú pišúci a osočujúci, začnite sa hrať na svojom piesku a nepokladajte polená pod nohy svojej konkurencii... A pánom zo spoločnosti macbookárna.cz odkazujem, nech ďalej pokračujú v tom, čo robia, pretože to robia perfektne... A keby sa mne alebo komukoľvek z rodiny niečo s macbookom stalo, tak nebudem kupovať nikde inde (ešte nebodaj natrafím na niekoho z tých, čo tu píšu bludy a naozaj od nich kúpim nejaký šrot bez záruk), ale iba z macbookárny.... Prajem Vám veľa zdaru do ďalšej práce.... A Vy ostatní ma tu môžete kľudne aj ukameňovať, pretože na toto závistlivé fórum už nevkročím ..... :-)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od tlacenka » 03 říj 2016 14:26

je hezke, ze jste se registroval jen kvuli tomu, abyste nam rekl nazor na vlakno, ktere zapocalo v roce 2014 :)
a asi vas zklamu - nikdo z tech, kteri tu odpovidali nejsou konkurenci macbookarny a ani nechteji byt..
je to tu od uzivatelu pro uzivatele...
a dekujeme za Vasi analyzu na tema zavist a osocovani.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od Honza.Mac » 03 říj 2016 14:55

0128abc píše:Vy ostatní ma tu môžete kľudne aj ukameňovať, pretože na toto závistlivé fórum už nevkročím ..... :-)
Prosím administrátory tohoto fóra aby vyslyšeli prosbu tohoto uživatele a šli mu tak trochu naproti ... ;-) Děkuji.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od iMe1980 » 03 říj 2016 20:21

Co to je za trollicka? Obrázek Chtěl jsem napsat, co napsal Tláčenka, takže opakovat to nebudu. Snad jen, tak uz sem nelez 0128abc ;).


Sent from my iPad using Tapatalk
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Yux
Příspěvky: 1
Registrován: 20 čer 2017 21:34

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od Yux » 20 čer 2017 21:52

Zdravím,
Z macbookarny mám dva kousky..bylo mi jasně že za tyto peníze se bude jednat repas..Nicméně oba šlapou ve studiu jak hodinky!Muj první jsem zakoupil na Bazos.cz cca před 6 lety a byl v hajzlu!Nikdo mi nic nevrátil a nikdo se se mnou o ničem nebavil.Dnes tento e shop můžete navštívit,sami si vybrat,osobně se podívat a nechat si poradit.Dostanete záruku 6 měsíců.A nebo si ho můžete pořídit na bazošu nebo jiné sračce a nechat se hezky vyjebat!A pro ty co nechtějí repas ale 100% mašinu doporučuji iStyle!Zde pořídíte krásný stroj jen za " par desítek tisíc"😉

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od SteveJSF » 20 čer 2017 22:34

To je hezký zaregistrovat se sem jen kvůli tomuhle jedinému příspěvku. :-)))
Po šesti letech zkušeností s "meky"... :-)

Layo
Příspěvky: 389
Registrován: 29 dub 2013 19:28

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od Layo » 21 čer 2017 10:29

Yux píše:Zdravím,
Z macbookarny mám dva kousky..bylo mi jasně že za tyto peníze se bude jednat repas..Nicméně oba šlapou ve studiu jak hodinky!Muj první jsem zakoupil na Bazos.cz cca před 6 lety a byl v hajzlu!Nikdo mi nic nevrátil a nikdo se se mnou o ničem nebavil.Dnes tento e shop můžete navštívit,sami si vybrat,osobně se podívat a nechat si poradit.Dostanete záruku 6 měsíců.A nebo si ho můžete pořídit na bazošu nebo jiné sračce a nechat se hezky vyjebat!A pro ty co nechtějí repas ale 100% mašinu doporučuji iStyle!Zde pořídíte krásný stroj jen za " par desítek tisíc"😉
A co ti brání si na bazoši koupit nějakej s delší zárukou a dojet se na něj podívat osobně? :D Věř, že v macbookárně se s tebou po těch 6 měsících taky bavit nebudou, leda za pár tisíc ;)

Nevím ale jestli jsi idiot nebo to je špatná reklama :(

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od rony » 21 čer 2017 15:29

Ukol znel: vygugli macbookarna, registruj se, a Ctrl-V tento text.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od Zeggjk » 22 čer 2017 06:22

Yux píše:.....první jsem zakoupil na Bazos.cz cca před 6 lety a byl v hajzlu!Nikdo mi nic nevrátil a nikdo se se mnou o ničem nebavil....
A za kolik byl ten co byl v hajzlu? Za 1/2 ceny nového? A pak v té mak-bokárně druhej zase za 50% ceny nového? Vidíte, dal jste za dva staré (z toho jen jeden funkční) cenu, jako kdyby jste si koupil jeden zcela nový. Takže poučení pro příště. Doufám, že příště se vyhnete takovýmto nákupům a koupíte si rovnou nový stroj. :D
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Lelik
Příspěvky: 2
Registrován: 25 úno 2019 18:49

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od Lelik » 25 úno 2019 18:57

Dobrý den, chtěla bych se na vás obrátit s prosbou o radu. Chci si koupit notebook. Ale jsem student a bohužel nemám 50 000 na koupi nového notebooku od applu. Můj přítel má notebook od applu už nejmíň 7 let, je s ním spokojený, ale kupoval nový. Četla jsem o webu macbookarna.cz, že prodává z druhé ruky. Recenze tu jsou staré, tak jsem se chtěla optat na aktuální zkušenosti

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od rony » 25 úno 2019 19:44

ak nemate na plnu cenu, znamena to, ze nemate ani rezervu pre pripad, ze naletite a kupeny lacny stroj bude problemovy.

preto by ste mali byt daleko viacej podozrievavejsi a daleko menej citlivi na najnizsiu cenu. tj. radsej kupit drahsi tj. radsej dalej setrit ale z poctiveho obchodu, ktory nerobi problemy pri uplatneni opravnenych prav pri problemoch s tovarom.

ak vam mozem poradit, pokial nemate na novy, u macbooku mate pomerne solidnu ponuku strojov beznych pouzivatelov. aj tu plati, ze cim lepsie poznate majitela alebo cim je znamejsi alebo cim je pre neho dolezitejsia jeho povest ako "zarobok", tym lepsiu kupu urobite.

na tomto webe je bazar, nebojte sa zverejnit zaujem, je tu dost poctivych ludi, ktori maju peniaze na novy macbook a radi sa ho zbavia len preto, ze si chcu kupit novsi model.

u macbookov je uplne v pohode aj stroj niekolko rokov stary, naozaj staci len kupit poctivy kus. Ja takymto sposobom davam niektore moje stroje znamemu, ktory si zasa hlavne pracovne nastroje kupuje zasadne nove ale mensiu techniku na zabavu mu nevadi rok ci dva stare.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

rhinos
Příspěvky: 217
Registrován: 20 pro 2013 09:54

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od rhinos » 25 úno 2019 22:19

já mam MBP z macbookarny už asi 4 roky a bez problémů.
Osobně si myslím že teoreticky při problémech je bezpečnější mít bazarové zboží z nějaké firmy kde je repasují než od soukromé osoby.
Iphone12ProMax/AW6/Ipad mini2/Ipad Air2/Macbook Pro Retina 15"

Lelik
Příspěvky: 2
Registrován: 25 úno 2019 18:49

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od Lelik » 01 bře 2019 20:39

Děkuju oběma za radu, ještě to zvážím. Jsem nováček, co se týká Applu, takže oceňuju každou pomoc, před tím jsem měla snad pokaždé něco od Lenova. Zkusím se podívat na bazar i na macbookárnu a pak uvidím. Ještě jednou díky moc :)

linecur
Příspěvky: 50
Registrován: 17 bře 2014 23:45

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od linecur » 22 bře 2019 22:16

Uvažoval jsem, že bych si u nich nechal vyměnit HDD za SSD ve starším MBP 2012, ale to se snad k tomu odhodlám sám:)) ;)

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od lipon » 23 bře 2019 00:38

Najdi si návod na webu, pokud nejsi vyloženě levý na techniku, tak to dáš
Obrazové návody jsou snadno dohledatelné.

linecur
Příspěvky: 50
Registrován: 17 bře 2014 23:45

Re: zkušenosti s eshopem: macbookarna.cz?

Příspěvek od linecur » 24 bře 2019 11:04

OK, no koukal jsem na návod, tak snad bych to dal... Jen - chtěl bych dát SSD do rámečku místo mechaniky a ten 1T HDD si nechat na data - někde jsem zahlédl, že ale systémový disk by měl být ten co je nyní HDD a v rámečku jako druhý disk... tak jsem znejistěl, musel bych ještě ty disky prohodit. Jinak SSD jsem našel že vyhoví Crucial MX500 240 G, ten se dá sehnat hladce ;)

Odpovědět