Nefunkční kalendář

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
Faramir

Nefunkční kalendář

Příspěvek od Faramir » 23 říj 2012 12:56

Stalo se mi včera večer, že jsem potřeboval použít kalendář, spustil se ho a on se nezobrazil. Nebylo možné přidat novou událost, nebylo možné zobrazit žádné události, objevil se jen v menu. Nabootoval jsem tedy z recovery partition, spustil diskovou utilitu, zkontroloval oprávnění, to našlo chybu právě u kalendáře, opravit nešla. Takže jsem zkontroloval zdraví disku, to našlo chybu ve stejném souboru a prý to problém opravilo. Po spuštění systému nicméně problém přetrvával. Takže zpátky do diskové utility, kontrola disku, bez problémů. Kontrola práv, nalezena chyba u původního souboru, ale jiná, opravit opět nešla. Takže jsem nakonec obnovil zálohu z Time Machine, použil jsem dva dny starou a funguje to. Jen by mne ale zajímalo, jak k tomuto problému mohlo dojít, když se mi Mac nekousnul, nedošlo k žádnému problému a ani v konzoli není záznam o problému s kalendářem. Pro jistotu jsem zkontroloval systémové SSD ve Windows (přeci jen pro OS X nejsou tak pokročilé testovací nástroje, zvláště pro SSD) a disk je v pořádku.
Co se mohlo stát?

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční kalendář

Příspěvek od MichalM.Mac » 23 říj 2012 13:09

Máš někde ten výpis z disk utility?

Faramir

Re: Nefunkční kalendář

Příspěvek od Faramir » 23 říj 2012 14:45

Nemám, nedělal jsem si screeny (ani nevím, jak je v tom nouzovém režimu nebo co to je udělat), spíše jsem se to snažil vyřešit, což se naštěstí povedlo.

Odpovědět